Uzmanību - alnis! Sākoties staltbriežu un aļņu riesta laikam, Valsts policija aicina šoferus būt piesardzīgiem uz ceļa

Ņemot vērā, ka septembris un oktobris ir aļņu un staltbriežu buļļu riesta laiks, pēdējās dienās pieaug tieši to ceļus satiksmes negadījumu skaits, kuros notikusi sadursme starp transportlīdzekli un kādu no lielajiem meža dzīvniekiem. Lai izvairītos no sadursmes ar kādu no šiem dzīvniekiem, Valsts policija aicina satiksmes dalībniekus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem, izvēloties piemērotu braukšanas ātrumu, it īpaši diennakts tumšajā laikā. 

 Riesta laika periodā dzīvnieku uzvedība un rīcība var būt neprognozējama, jo dzīvnieki paļaujas vien uz saviem instinktiem un nereaģē uz apkārt notiekošo

FOTO: Shutterstock.com

Riesta laika periodā dzīvnieku uzvedība un rīcība var būt neprognozējama, jo dzīvnieki paļaujas vien uz saviem instinktiem un nereaģē uz apkārt notiekošo

Septembris un oktobris ir staltbriežu un aļņu riesta laiks. Lai gan tas ilgst jau vairāk kā nedēļu, dzīvnieku klejošanas aktivitāte pastiprināsies septembra otrajā pusē. 

Gan staltbrieži, gan aļņi šajā laikā atstāj savas ierastās teritorijas, meklējot un tuvojoties mātīšu bariem. Ierasto uzturēšanās vietu maiņa nozīmē, ka bieži šie dzīvnieki šķērso ceļa braucamo daļu, tādējādi apdraudot ceļu satiksmes dalībniekus. 

 

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un gadījumos, ja manāt kādu pilsētā ieklīdušu alni vai briedi, ziņot pa tālruni 110. 

 

Reklāma
Reklāma


Riesta laika periodā dzīvnieku uzvedība un rīcība var būt neprognozējama, jo dzīvnieki paļaujas vien uz saviem instinktiem un nereaģē uz apkārt notiekošo, tostarp arī automašīnām, to gaismām vai brīdinošiem signāliem.   

Staltbriežu buļļu baurošana ir dzirdama vakaros un parasti ilgst līdz rīta gaismai, tādēļ visbiežāk ar šiem dzīvniekiem ir iespējams satikties tieši šajā laikā, kad tie pastiprināti klejo, meklējot savas staltbriežu govis. Sastapt šos lielos meža dzīvniekus ir iespējams visā Latvijas teritorijā. Ņemot vērā, ka Latvijas naktis ir vēsas un no rītiem redzamība ir apgrūtināta miglas dēļ, Valsts policija aicina šoferus būt īpaši vērīgiem un izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu, it īpaši diennakts tumšajā laikā un meža apvidos. 

Ņemot vērā, ka staltbriežus atļauts medīt no 1.septembra līdz 31.janvārim, savukārt aļņus no 1.septembra līdz 31.decembrim, Valsts policija aicina medniekus ievērot medību noteikumus un neizmantot nelikumīgas medību metodes, kā arī, dodoties medībās būt uzmanīgiem. 

Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs atgādina: “Septembris un oktobris ir laiks, kad mežā bieži viesi ir ne tikai mednieki, bet arī sēņotāji, tādēļ aicinu medniekus būt piesardzīgiem un saprātīgiem – nešaujiet, ja mērķis nav skaidri redzams! Tāpat būtiski atcerēties, ka nakts redzamības tēmēkļus un medību lukturus atļauts izmantot vien medījot meža cūkas, lapsas un jenotsuņus. Šo prasību pārkāpšanas gadījumā var draudēt pat kriminālatbildība.”

Jāpiebilst, ka apjukušiem dzīvniekiem gadās ieklīst arī pilsētas robežās un, ņemot vērā pēdējo dienu negadījumus, kuros notikušas sadursmes ar šiem dzīvniekiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un gadījumos, ja manāt kādu pilsētā ieklīdušu alni vai briedi, ziņot pa tālruni 110.