Latvijas bērnudārzi tiek aicināti piedalīties konkursā! Balvā krāsas telpu atjaunošanai

No 12. aprīļa līdz 1. maijam norisināsies konkurss “Košas sienas – krāsainas dienas”, kura laikā ikviens Latvijas bērnudārzs, tā audzēkņi un viņu vecāki tiek aicināti izveidot radošus darbus par aizraujošākajām un krāsainākajām dienām bērnu dzīvē. Konkursa noslēgumā uzvarējušais bērnudārzs iegūs “Vivacolor” Interior sērijas krāsas telpu atjaunošanai un mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas sienas gleznojumu. 

FOTO: Shutterstock.com

Konkursa uzdevums – izveidot radošus darbus par aizraujošākajām un krāsainākajām dienām bērnu dzīvē. Darbs var būt gan zīmēts, gan gleznots, gan arī veidots no dažādiem materiāliem.

 

Kampaņas iniciators, zīmola “Vivacolor” pārstāvis Gatis Kulbergs norāda: ”Lai gan nedaudz, taču ar katru gadu demogrāfiskie rādītāji uzlabojas un jaundzimušo skaits pieaug. Pēc pāris gadiem šiem bērniem bērnudārzs būs vieta, kur viņi pavadīs lielu daļu sava laika, tāpēc ir svarīgi, lai viņi atrastos skaistā, labiekārtotā un mājīgā vidē. Jāteic, ka daudzām Latvijas pašvaldībām un privātajiem bērnudārziem trūkst finansiālu līdzekļu, lai labiekārtotu bērnudārzus, tāpēc šī ir lieliska iespēja, kā uzlabot vidi, kurā atrodas bērni, padarot to krāsainu.”

 

Māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa teic: “Krāsas, kuras mums ir visapkārt ik dienu, ietekmē mūsu personību un noskaņojumu, īpaši jau bērnībā. Tādēļ ir svarīgi bērnam jau no agras bērnības parādīt krāsu plašo pasauli, kas palīdz attīstīt viņa iekšējo pasauli. Bērnus ar krāsu pasauli var iepazīstināt gan dodoties uz mākslas izstādēm, gan apmeklējot koncertus, gan arī vienkārši pavadot laiku brīvā dabā. Turklāt veidojot bērna dzīves telpu, es neieteiktu aizrauties tikai ar koši rozā vai spilgti ziliem toņiem. Krāsa nepastāv viena, tai vienmēr blakus ir vēl kāda, piemēram, dzeltenajai blakus ir zaļā, un dzeltenais nav tikai dzeltens – tam ir daudz variantu. Ir svarīgi bērnam sniegt izvēles iespējas. Manuprāt, bērniem bieži vien ir iedzimta lieliska gaume, kuru mēs – pieaugušie, reizēm pārlieku vēlamies novienkāršot. Palīdzot bērniem ieraudzīt mūsu pasaules skaistumu, bieži vien bērni atver acis arī mums. Esmu par skaistu un pārdomātu dzīvi ik dienu, no pirmā elpas vilciena.”

 

Konkurss “Košas sienas – krāsainas dienas” norisinās no 2016. gada 12. aprīļa līdz 1. maijam; to rīko krāsu zīmols “Vivacolor”. Konkursā var piedalīties visas pašvaldību un privātās pirmsskolas izglītības iestādes. Konkursa uzdevums – izveidot radošus darbus par aizraujošākajām un krāsainākajām dienām bērnu dzīvē. Darbs var būt gan zīmēts, gan gleznots, gan arī veidots no dažādiem materiāliem.

Reklāma
Reklāma

 

Konkursā uzvarējušais bērnudārzs iegūs 130 litrus videi draudzīgas un veselībai nekaitīgas “Vivacolor” Interior sērijas krāsas telpu atjaunošanai, bet divi bērnudārzi - 30 litrus krāsas. Visi uzvarētāji saņems arī krāsošanas instrumentus. Noslēgumā māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa uz uzvarējušā bērnudārza telpas sienas izveidos košu un krāsainu gleznojumu.  

Vairāk par konkursu lasi ŠEIT.