Trīsgadniekus ar vecākiem aicina uz bibliotēku. Būs arī dāvaniņas!

Ar lasošā Pūčulēna piedalīšanos 10. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs uzsācis lasīšanas programmmu "Grāmatu starts".

 

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Lasītprieks tāpēc, ka interesanti, nevis tāpēc, ka skolotāja liek

"Grāmatu starts" ir lasīšanas veicināšanas programma bērnudārza vecuma bērniem. To radījis LNB Bērnu literatūras centrs, lai grāmatas būtu pieejamas ikvienam, lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par lasīšanu un "parādītu ceļu" uz bibliotēku. Ar LNB Atbalsta biedrības palīdzību programmu šogad uzsāk 14 Latvijas bibliotēkas.

 

Projekta laikā ģimenes, kurās aug trīs gadus veci bērni, tiek aicinātas uz pirmo tikšanos ar bibliotēku. Ģimenei kopā ar mazuli ierodoties bibliotēkā, to sagaida bibliotekārs un iepazīstina ar bērnu stūrīti un bērna vecumam piemēroto literatūru un izglītojošām spēlēm. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņem "Grāmatu starta" komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu - projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu.
 

Programma šogad noritēs 14 Latvijas bibliotēkās - Bauskā, Baložos, Cēsīs, Gulbenē, Kuldīgā, Kursīšos, Limbažos, Ludzā, Ogrē, Pūrē, Preiļos, Talsos, Valmierā un Rīgā. Mērķis nākamajos gados ir iedibināt šo lasīšanas veicināšanas programmu visā valstī.
 

Reklāma
Reklāma

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova: „Mēs gribam iepazīstināt ar grāmatām, kas spēj aizraut mūsu bērnus, lai viņi tās lasītu jau no mazotnes nevis tāpēc, ka tā vajag vai pieaugušie tā grib, bet tāpēc, ka tas ir interesanti. Mēs gribam, lai jaunie vecāki atgrieztos bērnībā un kopā ar saviem bērniem piedzīvotu skaistus kopābūšanas brīžus. Bērnu literatūras centra izstrādātajā padomu grāmatā esam iekļāvuši visam bibliotēkas darbam nozīmīgu atziņu: „Bērnus un vecākus visvairāk tuvina kopīga lasīšana un tas ir arī visvienkāršākais veids, kā nodrošināt plašu ceļu izglītībai un kultūrai””.  
 

"Grāmatu starts" tiek uzsākts pateicoties ziedotāju atbalstam – cilvēkiem, kuriem rūp, lai Latvijā augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze! Ziedot projektam iespējams: www.gaisma.lv.