Reģistrēts šogad pirmais saslimšanas gadījums ar difteriju. Aicina vakcinēties!

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" ievietots pacients, kuram laboratoriski apstiprināta diagnoze - difterija. Stacionārā šogad šis gadījums ir reģistrēts kā pirmais saslimšanas gadījums ar bīstamo infekcijas slimību.

No difterijas var pasargāt vien pote. Tā ir bezmaksas.

FOTO: Marika Eglīte

No difterijas var pasargāt vien pote. Tā ir bezmaksas.

 

 

Stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" Bīstamo un pilienu infekcijas nodaļas vadītāja Armanda Broduža informē, ka pacienta veselības stāvoklis šobrīd vērtējams kā vidēji smags. Pacients nav bijis vakcinēts pret difteriju. Mediķu palīdzību pacients gan meklējis savlaicīgi. 

 

Daktere norāda: "Ikviens saslimšanas gadījums ar difteriju, liecina, ka bīstamās infekcijas izraisītājs ir aktīvs un cirkulē iedzīvotāju vidū. Difterija ir ļoti lipīga un bīstama infekcijas slimība. Par saslimšanu ar difteriju liecina paaugstināta ķermeņa temperatūra, nespēks, kakla sāpes, rīkles apsārtums, tūska, rīšanas grūtības, plēvaini aplikumi uz rīkles gala gļotādas vai ādas, klepus, balss aizsmakums un apgrūtināta elpošana".

 

Slimnieka ārstniecības procesu ietekmē arī tas, kur difterijas radītie aplikumi izveidojušies. Aplikumi var veidoties degunā, uz mandelēm, rīklē, balsenē vai vienlaicīgi vairākās vietās. Bīstamas ir visas formas. 

 

Reklāma
Reklāma

No komplikāciju viedokļa difterija vērtējama kā ļoti smaga un dzīvībai bīstama infekcijas slimība. Difterijas slimnieka pilnvērtīga ārstēšana iespējama tikai slimnīcā, jo pat it kā vieglas šīs slimības formas nereti var izraisīt grūti ārstējamas komplikācijas. Tāpēc arī ir ļoti svarīgi, pamanot, kādu no iepriekš minētajām difterijas pazīmēm, savlaicīgi meklēt mediķu palīdzību, portālu mammamuntetiem.lv informēja Rīgas Austrumu slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa.

 

Infekcijas avots var būt gan ar difteriju slims cilvēks, gan arī vesels cilvēks, kurš neslimo ar difteriju, bet ir difterijas baktērijas nēsātājs. Ar difteriju var inficēties, ieelpojot gaisu, kas satur mikroskopiskus pilienus ar baktērijām, kuras runājot, klepojot vai šķaudot izplata difterijas slimnieks vai difterijas izraisītāja nēsātājs.

 

No saslimšanas ar difteriju pasargā tikai savlaicīga vakcinācija pret difteriju un regulāra revakcinācija, atgādina stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" speciālisti. Mediķi aicina iedzīvotājus saudzēt savu veselību, un izmantot valsts piedāvāto iespēju - vakcināciju pret difteriju saņemt bez maksas. Stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" Vakcinācijas kabinets strādā katru dienu no plkst.9 līdz plkst.20, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.