Plīvurs ir atgriezies! Tērpu dizainere atklāj 2024.gada kāzu kleitu tendences

"Jaunajam pārim iesaku neiegrožot sevi iedomātos rāmjos. Mana prakse rāda, ka sievietes joprojām kautrējas un reti eksperimentē ar savu tēlu, taču pat klasisko kleitas modeli var pielāgot tā, lai tas izskatās mūsdienīgi un izceļ līgavu," stāstot par kāzu kleitu tendencēm, teic modes dizainere Rimante Rimgailaite no Lietuvas.
Ja esat nolēmusi savā kāzu dienā būt unikāla un vēlaties šūt kleitu pie dizainera, jums vajadzētu rezervēt vietu 6–8 mēnešus pirms svinībām.

FOTO: Publicitātes foto

Ja esat nolēmusi savā kāzu dienā būt unikāla un vēlaties šūt kleitu pie dizainera, jums vajadzētu rezervēt vietu 6–8 mēnešus pirms svinībām.

Katru gadu modes galvaspilsētu pjedestālus iekaro greznas mežģīnes, smalki mirdzošs zīds, korsetes un žakarda svārki, kas slīd pa zemi, – dažādi dizaineri tādējādi atklāj savu skatu uz kāzu kleitu nākotnes modi. Lai gan modeļi atšķiras, līgavas mērķis ir pārsteigt visus savā īpašajā dienā. Kā uzsver “Ellips Latvija” uzrunātā tērpu dizainere Rimante Rimgailaite, laikā, kad tēlu vairs neiedala pēc vecuma, līgavām nevajadzētu ierobežot savu iztēli, bet gan drosmīgi eksperimentēt ar audumiem, siluetiem un aksesuāriem.

 

Tēlam nav vecuma cenza

“Kāzu kleita, tāpat kā Pelnrušķītes krustmātes burvju nūjiņa, acumirklī jebkuru sievieti var pārvērst par princesi, atliek vien izvēlēties sev piemērotu kleitu. Jāizdara vēl daži mājasdarbi: jānoformulē, kāda būs kāzu tematika, svinību vide, atrašanās vieta un scenārijs, un atbilstoši tam jāizvēlas kleitas paraugs no neskaitāmām fotogrāfijām, ko var atrast internetā. Tad vēl jāizlemj, vai šo vienīgo kleitu vajadzētu šūt, nomāt vai pirkt. 

 


Protams, viss ir atkarīgs no tā, cik daudz laika ir atlicis līdz kāzām: ja esat nolēmusi savā kāzu dienā būt unikāla un vēlaties šūt kleitu pie dizainera, jums vajadzētu rezervēt vietu 6–8 mēnešus pirms svinībām. Šķiet, ka tas ir daudz, bet tā nodrošināsiet vietu dizainera darba kārtībā, kas parasti kāzu sezonas laikā ir pārpildīta, un samazināsiet stresa līmeni gan sev, gan viņa komandai. Galu galā, kamēr kleitu vai uzvalku atdod jaunajam pārim, parasti paiet 3–4 mēneši, tāpēc vienu no svarīgākajiem svētku atribūtiem nevajadzētu atstāt uz pēdējo nakti,” iesaka tērpu dizainere Rimante Rimgailaite. 

 


Tērpu dizainere Rimante Rimgailaite.

 

Viņasprāt, galvenais noteikums, kas jāievēro topošajām līgavām, ir tas, ka ir svarīgi konsultēties ar profesionāļiem, jo reti kuram ir attīstīta stila izjūta un spēja patstāvīgi radīt harmonisku tēlu. Pielaikojot vairākas dažāda silueta kleitas stilista vai dizainera klātbūtnē, noteikti var atrast to vienīgo, kurā līgava jutīsies ne tikai ērti, bet arī kā visskaistākā.


“Tomēr šajā visā kņadā nevajadzētu aizmirst par līgavaini – viņa tēls ir tikpat svarīgs kā viņa izraudzītajai līgavai. 

Līgavaiņa uzvalku ieteiktu šūt pie tā paša dizainera, kam uzticēta kleitas darināšana, jo viņš vislabāk spēs radīt vienotu stilu pārim – jāsaskaņo ne tikai kleitas un uzvalka toņi, bet arī to audumi un stilistika. 


Vēl iesaku arī atslābināties un neiegrožot sevi iedomātos rāmjos. Mana prakse rāda, ka meitenes/sievietes joprojām kautrējas un reti eksperimentē ar savu tēlu, taču pat klasisko kleitas modeli var pielāgot tā, lai tas izskatās mūsdienīgi un izceļ līgavu. Protams, jaunas meitenes biežāk izvēlas atvērtākus tērpus, kas cieši pieguļ ķermenim, savukārt vecākas sievietes vairāk vēlas nosegt ķermeni, taču bieži vien viss apgriežas kājām gaisā, kad profesionālis pielāgo to, kas piestāv līgavas ķermeņa proporcijām un viņas personībai. Vecumam noteikti nevajadzētu būt robežai, jo tēlam nav vecuma cenza,” R. Rimgailaite mudina būt drosmīgākām.

 

Kādas kāzu kleitas dominēs šogad?

Tērpu meistari visā pasaulē ir vienisprātis, ka šogad kāzu kleitu tendences var nosaukt vienā vārdā – “detaļas”. Citiem vārdiem sakot, visa uzmanība tiek pievērsta vienai konkrētai izvēlētai detaļai. Tās var būt greznas mežģīnes, maigi rozā toņa audums, karaliski grezna žakarda tekstūra, grezni minisvārki vai ekstravaganta korsete – tas, kas izcels līgavas raksturu un palīdzēs izveidot vēlamo tēlu. 


“Kādas kāzu kleitu tendences ir aktuālas šogad? Tāpat kā ikdienas modē, tāda parādība kā “kāzu tendences” pilnībā izzūd – vislabākā tendence ir tendences neesamība. Galvenais ir jaunā pāra ekskluzīvais stils, apģērbs un detaļas, kas pielāgotas viņu personībām un vislabāk atspoguļo tieši viņus. Runājot par to, kas tagad ir modē pie mums, izceltu divus radikāli pretējus virzienus – tas ir minimālisms un maksimālisms. 


Lai gan uzskatām, ka esam drosmīga valsts, ir daudz pieticīgu cilvēku, līdz ar to viena daļa sieviešu un meiteņu arī savā svētku dienā vēlas justies omulīgi un ērti, tāpēc izvēlas drošus klasiskus, minimālistiskus kleitu modeļus, smalku, tikko pamanāmu grimu un klasisku frizūru. Cita daļa līgavu kāzu dienā vēlas parādīt savu mīlestību visai pasaulei un būt uzmanības centrā, tāpēc izvēlas izsmalcinātu kāzu kleitas dizainu, spīdīgas kurpes un spilgtu vakara grimu. Šajā gadījumā ļoti noderēs stilists vai dizainers, kurš var ieteikt un saglabāt gaumīgu tēlu, kā arī mērenības sajūta – apvaldiet vēlmi uzkraut sev visu “kas man patīk”, jo vēlāk to var nākties nožēlot,” dizainere R. Rimgailaite iesaka, kā nesabojāt savas kāzu fotogrāfijas. 
 

Reklāma
Reklāma

Tērpu dizaineres Rimantes Rimgailaites ieskatā, šogad no pjedestāliem saviem svētkiem var paņemt tālāk piedāvātos tēlus:

 

 • Greznas tekstūras
  Lai gan mežģīnes jau daudzus gadus ir viena no galvenajām kāzu rotām, šogad ierastais “boho” iegūst greznību, nevis vecmodīgu rakstu piegaršu – mežģīnes, kas rotā kāzu kleitu, ir modernākas un smalki spīdīgas.

Foto: onefabday.com

 

 • Dramatisks svārku garums
  Tā kā pāri minimālisma ceremoniju vietā izvēlas vērienīgas kāzas, vairāk līgavu šogad uzvilks kleitu, kas kļūs par šīs dienas galveno akcentu, – astoņdesmito gadu kleita ar šlepi ir atgriezusies! 

Foto: Assets Vogue

 

 • Izcelts viduklis
  Klasiskā korsete ir atgriezusies, bet ar mūsdienīgu piegaršu – modernām drapēšanas tehnikām, pazeminātu vidukļa līniju un inovatīvām auduma lāzergriešanas iespējām. Šī sintēze rada brīnišķīgu tēlu un piedāvā līgavām izsmalcinātu veidu, kā izcelt savu siluetu. 

  Foto: Assets Vogue
 • Izsmalcināti toņi
  Stila eksperti ir vienisprātis, ka šogad pieaugs to līgavu skaits, kuras izvēlēsies nevis tradicionālu baltas krāsas kleitu, bet gan rozā vai cita pasteļtoņa kleitu. 

  Foto: onefabday.com
 • Minimālisms
  Lai izceltos “princešu” kleitu vidū, līgavas dosies tieši pretējā virzienā – izvēlēsies minimālisma kleitas ar taisnu piegriezumu un nevainojamu dizainu. 

Foto: onefabday.com

 

 • 3D ziedu aplikācijas
  Tas ir mūžīgs motīvs, kas nepazūd no kāzu kleitu klāsta, tikai šogad tās ir vēl izteiksmīgākas, trīsdimensiju un ar dažādām tekstūrām.

  Foto: onefabday.com
   
 • Pretenciozas piedurknes un kakla izgriezums
  Šīs ir divas kāzu kleitas detaļas, kas gadu gaitā pastāvīgi mainās. Šogad dominēs kāzu kleitas bez lencēm, kvadrātveida un sirds formas kakla izgriezums, kā arī var cerēt ieraudzīt noņemamas piedurknes un kantainu plecu līniju 80. gadu modes stilā.

Foto: onefabday.com

 

 • Spalvas un fliteri
  Spalvas un dažādas spīdīgas detaļas kāzu tendencēs pavīd ik pa dažiem gadiem, taču šogad drosmīgās līgavas var nebaidīties savam tēlam piešķirt vairāk “bling-bling” mirkļu, jo šīs greznās detaļas atkal ir iekarojušas pjedestālus. 

Foto: onefabday.com


“Mūsdienās modernas kāzu kleitas bieži apvieno divas, trīs vai pat vairākas tendences, tāpēc, ja vien vēlas, līgavām nav jāaprobežojas ar kādu konkrētu stilu. Apvienojiet astoņdesmit gadu kleitu ar stilīgām pufīgām piedurknēm vai iespaidīgu plīvuru – svētku diena ir jūsu un tikai jūsu, tāpēc izskatieties tā, kā sirds vēlas. 


Un pēdējais, ne mazāk svarīgs akcents, ko visi stila eksperti iesaka paturēt prātā un pārdomāt iepriekš, ir frizūra un aksesuāri. Ir ierasts, ka matus un grimu pieskaņojam kleitai, taču noteikti ir iespējams arī tāds variants, ka līgavai ir ļoti skaidrs redzējums par frizūru, kas kļūs par visa tēla “naglu”. Šajā gadījumā veselīgi, kopti, mirdzoši mati un galvas aksesuāri ir svarīgāki par kāzu kleitu. 


Plīvurs, kas pirms pāris gadiem bija pazudis no popularitātes virsotnēm, tagad ir pārliecinoši atgriezies un ir radošāks – izšūts, dekorēts ar dažādām aplikācijām un mežģīnēm, rotāts ar pērlēm un citām detaļām. 

Papildus šai galvassegai populāri ir arī dažādi matu lociņi, citi matu aksesuāri un dzīvi ziedi, svarīgi, lai visa nebūtu par daudz un aksesuāri nenovērstu uzmanību no galvenā akcenta – līgavas mirdzošajām acīm,” – tērpu dizainere R. Rimgailaite iesaka neierobežot savu iztēli, bet arī nepārspīlēt. 

 

 

Saistītie raksti