Neparastā pastaiga kopā ar tēti. Ideja Tēva dienas svinēšanai

Esam Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” 9. grupiņas audzēkņi (esam vien 3 – 4 gadus veci un grupiņā esam 20 bērni), un vēlamies ar Jums padalīties ar mūsu emocijām un prieku par mūsu izdevušos tēvu dienu.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

 

Šogad bijām ļoti rūpīgi izplānojuši šo Tēta dienu. Negribējām tikai tradicionālus apsveikumus vai koncertus. Šogad vēlējāmies kaut ko savādāku. 


Zinām cik ļoti tēti ikdienas dzīvē ir aizņemti, un parasti mūs nāk izņemt no dārziņa mammas ar māsām vai brāļiem. Bet kur tad ir tēti…..?


Ja jau tētu diena, tad jau tētu diena. No paša rīta mammām palūdzām nodod informāciju, ka pakaļ mums drīkst nākt tikai tēti. Kamēr gaidījām vakara pasākumu, kurš notiks brīvā dabā Alūksnes pils parkā pie Alūksnes ezera, gatavojām tētiem medaļas par šo mūsu pārbaudījumu izturēšanu (skat. 1590 foto). Medaļu izgatavojot mums bija nepieciešami vien cietie kartoni, par pamatu, aplikāciju papīrs un līme. Medaļas vidū ielīmējām sirsniņu un apkārt daudz izpalīdzīgu rociņu, bet medaļas otrā pusē, ar skolotājas palīdzību, uzrakstījām - labākais tētis.

Kad pienāca vakars, un tēti mūs izņēma no dārziņa devāmies uz parku. Cik jauki bija pastaigāties ar tēti pa pilsētu, jutāmies ļoti lepni un gandarīti vedot tētus uz pasākumu. Lai nonāktu līdz pasākuma galapunktam bija dažādi pārbaudījumi. (Pārbaudījumus izveidojām kopā ar mammām.) Pirmajā punktā tētiem bija jāpiepūš baloni un kopā ar mums tie jāapzīmē, jāapkrāso, kad balons bija izdekorēts tas bija jāizmet cauri riņķiem (skat. 1608 foto). Bija jauki ar tēti aprakstīt balonus un mest cauri mērķiem.

Tālāk ejot pa parku mēs bijā izgatavojuši vēl vienu pārbaudījumi. Šoreiz sportisku stafeti. Tētus sadalījām divās komandās. Katrai komandai bija spainītis, kurš bija jāpiepilda ar krāsainiem korķīšiem, lai tiktu pie korķīšiem, tētiem bija jālec pāri šķēršļiem, jāskrien un veikli jālokās. Protams mēs tētiem palīdzējām un skrējām kopā šo stafeti (skat. 1620 foto). Pildot šo punktu bija ļoti daudz pozitīvu emociju un smiekli par tētu neveiklībām, izbrīns par tētu ātrumu un prieks par kopā būšanu.

Tuvojoties nobeiguma punktam mēs kopīgi izveidojām “Tēvu dienas” plakātu. Kā apstiprinājumu, ka esam čakli piedalījušies visos grūtajos uzdevumos mēs uzlikās savus parakstus, kā apliecinājumu, ka esam veiksmīgi nonākuši galā (skat. 1624). Veidojot plakātu izmantojām lielu tapetes rulli un pirkstiņkrāsas. Plakāts mums izdevās lielisks un neparasti sirsnīgs. Kad plakātu bijām izveidojuši mēs tētiem pasniedzām savas izveidotās medaļas un teicām, ka viņi ir mums vislabākie. Iedevām bučas un samīļojāmies.


Mūsu parka pārgājiens beidzās pie kopēja ugunskura un desu cepšanas. 


Ziniet ko, mēs mīlām mūsu tētus un viņi ir vislabākie.

Reklāma
Reklāma

9. grupas bērni.

 

Iesūtījusi: Dace Skaistkalne

 


Tēva diena Latvijā ir oficiāli atzīti svētki, un lai stiprinātu šo skaisto, tētiem tik svarīgo svētku svinēšanu, ģimenes portāls „Mammamuntetiem.lv” kopā ar „Laimas šokolādes muzeju”aicina ikvienu bērnudārza grupiņu piedalīties ideju konkursā “Kā mēs sveicam savus tētus”. Konkursa galvenais uzdevums – iesūtīt savu ideju tētu sveikšanā. Iesūtītās ierosmes publicēsim portālā Tēva dienas oficiālajā lapā Tevadiena.lv – kopā saliktas, tās būs iedvesmas avots citiem!

 

BALVAS

Galvenā balvā – iespēja vienai bērnudārza grupiņai doties saldā ceļojumā uz Laimas šokolādes muzeju, kā arī LEGO konstruktoru komplekti!

 

1. vietas ieguvēji (viena bērnudārza grupiņa) balvā saņems ceļojumu uz Laimas šokolādes muzeju Rīgā, Miera ielā 22, saldumus no “Laima”, spēli “Kakao pupiņas ceļojums”, kā arī LEGO konstruktoru komplektus!

2. un 3. vietas ieguvēji balvā saņems saldumus no “Laima”, spēli “Kakao pupiņas ceļojums”, kā arī LEGO konstruktoru komplektus!

KONKURSA NOTEIKUMI

  • Iesūti vismaz vienu ideju ar foto, kā bērnudārzā esat atzīmējuši Tēva dienu vai ar kādu dāvanu esat iepriecinājuši tētus.

  • Idejai nav obligāti jābūt realizētai šajā gadā, tā var atspoguļot arī iepriekšējo gadu svinības.

  • Ja sūtāt ideju dāvanai vai rotaļai, lūgums uzrakstīt nelielu pamācību, kā šāda dāvana gatavojama vai spēle spēlējama, lai to varētu izmantot arī citi Tēva dienas svinētāji.

  • Konkursa darbus sūtiet līdz 15. septembrim (ieskaitot) uz e-pastu redakcija@mammam.lv,audra@mammam.lv vai pa pastu ar norādi “Konkursam”. Adrese: SIA Mammām un Tētiem, Brīvības iela 40-16, LV-1050. (pasta zīmogs 15. septembris).

  • Pieteikumā norādi pirmsskolas izglītības iestādi, grupiņu, bērnu skaitu, kontaktinformāciju.

  • Uzvarētājus noteiksim 21. septembrī.

  • Uzvarētāju noteiks Mammamuntetiem.lv redakcijas un “Laimas šokolādes muzeja” pārstāvju žūrija.

 

Godināsim tētus un stiprināsim Tēva dienas tradīcijas visā Latvijā!