Seši objekti, ko apskatīt ģimenes brīvdienās Tartu

Tartu jau izsenis tiek dēvēta par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru, aizvien bagātinot arī izklaides un apskates objektu piedāvājumu. Tartu ir kļuvusi par populāru brīvdienu galamērķi ģimenēm no Latvijas, piedāvājot plašas izklaides un atpūtas iespējas lieliem un maziem pilsētas viesiem tikai 250 kilometru attālumā no Rīgas.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto.

Tartu ir mājvieta Baltijas valstīs vērienīgākajam izglītojošās zinātnes centram “AHHAA”, kur šovasar skatāma jauna kosmosa atklājumiem veltīta izstāde “Ahhaa, skrējiens kosmosā!”. Dodoties atklājumu brīvdienās uz zinātnes centru, ir vērts ceļojuma plānā iekļaut arī citus daudzveidīgus un viennozīmīgi aizraujošus apskates objektus!


Lielie Visuma noslēpumi un zinātnes atklājumi “AHHAA”
“AHHAA” zinātnes centra jaunā izstāde stāsta par cilvēces lielāko vēlmi – ceļot vairāk un tālāk kosmosa plašumos. “Ahhaa, skrējiens kosmosā!” piedāvā iepazīt kosmosa zinātnes vēsturi un tās lielākos sasniegumus, ielūkoties misiju pirmsākumos un uzzināt vairāk par iespaidīgo kosmosa sacensību starp ASV un Padomju Savienību. Izstādes apmeklētāji var apskatīt dažādas vēsturiskas kosmosa zinātnes liecības, piemēram, īstu “Sputņik” mākslīgo pavadoni, kas ir bijis Zemes orbītā, kosmonautu skafandru prototipus, kā arī kosmonautu ēdienu paciņas. Izstādē varēsiet atklāt, kuras valstis gatavojas tuvākiem vai tālākiem lidojumiem kosmosā, kā arī ielūkoties nākotnē un rast atbildi uz jautājumu – vai drīzumā dosimies arī tālāku galaktiku atklāšanas ceļojumos. “AHHAA” aicina apskatīt un izmēģināt vairāk nekā 170 aptaustāmu un darbināmu eksponātu centra pastāvīgajā izstādē, tostarp centra apmeklētāji var nobraukt pa gaisā novilktu trosi ar velosipēdu, izjust brīvo kritienu, sekot līdzi, kā izšķiļas cālīši, un aplūkot vienu no iespaidīgākajiem iekštelpu skudru pūžņiem šķērsgriezumā. Tāpat var apgūt dabas likumus zinātnes teātrī, izmēģināt zinātniskus eksperimentus radošajās darbnīcās un vērot 10 miljonu zvaigžņu planetārija seansos, kas pieejami arī latviešu valodā. “AHHAA” zinātnes centra ekspozīcijas paredzētas visu vecumu zinātkāriem prātiem – gan ģimenēm ar maziem bērniem, gan skolēniem, studentiem un mūžam jaunajiem senioriem.


Ūdens izpriecas visai ģimenei
Dodoties apskatīt Tartu vasaras karstajos mēnešos, ģimenēm piemērota atpūtas vieta ir “AURA” akvaparks. Tā apmeklētāji var ļauties ūdens aktivitātēm, izbraucot pa 55 metru un 38 metru cauruļu tuneļiem, paslēpjoties ūdens kaskādēs izvietotajās sēdvietās, izbaudot ūdens masāžu, izpriecājoties ūdenskritumā vai upē ar pretstraumi un relaksējoties burbuļvannā vai saunā. Ir padomāts arī par mazākajiem apmeklētājiem, kuriem ir iespēja laisties lejā no bērnu slidkalniņa, peldēties siltā baseinā un jautri pavadīt laiku, spēlējoties ar dažādām ūdens rotaļlietām un ūdens lielgabalu. 


Atklājot Igaunijas vēsturi
Lai izzinātu kaimiņzemes vēsturi, kultūru un tās mantojumu, noteikti jādodas uz Igaunijas Nacionālo muzeju. Apmeklētājiem ir pieejama gan muzeja materiālā, gan virtuālā pasaule, kas aicina atklāt, izzināt un pašam piedalīties Igaunijas vēstures izpētē. Muzeja kolekcija ir papildināta ar spilgtiem stāstiem un detalizētu ieskatu igauņu un citu somugru tautu kultūrās, īpašu uzmanību veltot cilvēka ikdienas dzīves gājumam caur vēstures līkločiem. Nacionālā muzeja ēkas arhitektūra un tā interjers arī ir iemesli, kādēļ to noteikti ir vērts apskatīt!

Reklāma
Reklāma


Bērnības rotaļlietu ceļojumā
Maziem un lieliem ceļotājiem patiks Tartu Rotaļlietu muzejs, kur skatāmas gan senas rotaļlietas, gan arī mākslinieku radītas lelles, dažādu pasaules tautu suvenīrlelles, kā arī somugru tautu tradicionālās rotaļlietas. Savukārt muzeja pagalma mājā ir aplūkojama pēdējās piecdesmitgades Igaunijas filmu leļļu ekspozīcija. Rotaļlietu muzejs rīko arī dažādus bērnu pasākumus, piedāvājot iespēju piedalīties darbnīcās un citās muzeja izklaides programmās.


Pie mamuta kājām
20 minūšu braucienā no Tartu varat nokļūt Ledus laikmetā jeb Ledus laikmeta centrā, kas atrodas blakus gleznainajam Sādjerves ezeram. Šīs pasakainās vietas un Igaunijas dabas dēļ vien ir vērts apmeklēt centru. Tur iespējams savām acīm skatīt, kāda bija dzīve Ledus laikmetā, un satikt vien multfilmās redzētus dzīvniekus to patiesajā izmērā – mamutu, milzu briedi, alu lauvu un citus. 


Māja kājām gaisā
Apgrieztā māja ir, iespējams, Tartu visvairāk fotografētais objekts, un tai ir jābūt katra ceļotāja fotoalbumā. Apgrieztajā mājā var redzēt lietas, kas ir katrā mājā – dīvānus, virtuves skapīšus, pat kaķi, tikai… kājām gaisā!