Second-hand interjers jeb kā mēs iekārtojām māju, nepērkot jaunu

Lietoto preču veikali man patikuši ir vienmēr. Arī pirms šī Zero Waste trakuma un sajūtas, ka visa dzīve ir jāpārdomā. Man patīk meklēt un rakāties pa lietoto preču veikaliem, un jūtu neizsakāmu prieku, ja kaut kas ļoti, ļoti vērtīgs tiek arī nomedīts. Gribu padalīties ar savām pērļu vietām, bet arī uzsākt sarunu ar jums, kas ir jūsu pūra lādēs. Gribas dzirdēt tos priecīgos stāstus, kā jūs esat atraduši to īsto un vienīgo mājas priekšmetu, nepērkot jaunu. Tā, lai visiem ir iedvesma, ka tādos veikalos patiešām var atrast labumus!

FOTO: Mammamuntetiem.lv

 

Lampa
Šī ir īpaši mīļa lampa, jo taisīju to no kāzām pārpalikušajām dekorācijām. Skatos un vienmēr nopriecājos, cik forši.


Izskrienot cauri mūsu dzīvoklim, patiešām liela daļa no mēbelēm ir pirktas lietotas. Tās pie mums ir atnākušas no ļoti dažādām vietām, bet kaut kā mūsu mājā atradušas īpašu vietu. Jāsaka arī, ka šāds second-hand interjers izmaksā daudz lētāk, nekā ja pirktu visas lietas pilnīgi jaunas no veikaliem. Kā arī esmu sapratusi, ka pa mūsu tā brīža budžetu varētu nopirkt visu no lētākā IKEA gala, kas pēc kvalitātes var būt, nu, jūs jau ziniet kāds.

Sākumā īsumā gribu pastāstīt par mūsu pērlēm. Tas tā, lai iedvesmotu, ka šāda tipa veikalos un ss’kā var nopirkt baigi labas lietas. Un raksta beigās padalīšos, kur, pēc manām domām, ir vērts aizbraukt, ja meklē mēbeles mājai. Nu, tad sākam mūsu dzīvokļa tūri.

 

DZĪVOJAMĀ ISTABA

Jeb kā mēs to saucam – lielā istaba. Tā mums ir patiešām plaša, jo ir gan atpūtas zona, gan ēdamistabas daļa. Te, šķiet, arī pavadām lielāko daļu sava laika. Es esmu ieradusi rakstīt savus bloga ierakstus, sēžot uz dīvāna, kas tad arī ir pirmais atradums.

Interjers

Dīvāns, žurnālgaldiņš un mazliet šķībā puķe.


Dīvānu mēs atradām aptuveni pirms gada, kad ievācāmies šajā dzīvoklī. Viesistaba liela, vajadzēja arī tādu dīvānu, uz kura var izguldināt kādu ciemiņu. Vispār šī laikam ir viena no labākajām lietām, ko esam atraduši lietotu, jo tas labi izskatās, ir ļoti ērts sēdēšanai un gulēšanai un ir pietiekami liels, lai uz tā varētu sasēsties vairāk par trīs cilvēkiem (iepriekšējais dīvāns bija domāts tikai vienam ciemiņam – mēs abi un viens draugs). Ja telpa atļauj, iesaku izvēlēties stūra dīvānu, jo tas kaut kā šķiet ērtāks un izdevīgāks lietošanai.

Kur pirkām? Mums visiem zināmajā ss’kā. Atradām vienu ģimeni, kas no Norvēģijas ved kvalitatīvās IKEA mēbeles. Tur arī tika atrasts dīvāns.

 

Interjers
Graciozais ēdamgalds ar skaistajām kājām.


Mūsu lielajā istabā ir divi galdi – viens žurnālgalds un otrs ēdamgalds. Abi līdzīgā stilā, tik nevaru atrast, no kura laika. Šie abi noteikti ir piedzīvojuši savu, bet saglabājušies neticami labi. Paņēmām, jo ļoti patika abu galdu kājas – tādas izteikti dekoratīvas. No sākuma nebijām pārliecināti par lakoto tumšo koku, bet beigās kaut kā tik labi iegāja interjerā, ka šobrīd tas nemaz neuztrauc. Ja mums kādu dienu būs lielā luste, varētu jau ņemt to laku nost un mēģināt kaut kā savādāk apstrādāt, noteikti atstājot skaistās galda kājas. Ēdamgalds ir izvelkams vismaz divreiz garāks, kas ir ļoti noderīgi, ja pie mums nāk kādi ciemiņi. Tomēr ir tik forši, ka visi var sasēsties smuki pie viena galda, vai ne?

Kur pirkām? Veikalā Labas Preces, kur var atrast ļoti labas lietas. Šie abi galdi bija arī lielākais ķēriens, jo katrs maksāja 25 eur. Jā, arī ēdamgalds! Ieteiktu uzprasīt, kad būs pievedums, un doties tieši tajā dienā. Tad tur saved ļoti daudz smukumu.

 

PRIEKŠTELPA

Mums ilgi šajā telpā nebija nevienas mēbeles, izņemot pakaramo. Tagad tur arī nav daudz vairāk par pakaramo un šo plauktiņu. Man ļoti prasījās pēc ērta augstuma plaukta, kur var nolikt telefonu un atslēgas, kad ienāk mājā. Savādāk visu laiku mētāju tās lietas pa grīdu, kamēr noģērbos. Plaukts bija negaidīts atradums, kad braucām pakaļ saviem galdiem. Stāvēja viņš tur vientuļš un nocenots par 10 eur. Tas bija šaurs, maziņš un ar atvilknēm – ideāli piemērots priekštelpai, ja tikai pieliek kājas. Tā arī darījām – nopirkām smukas metāla kājas, piestellējām plauktiņam un pielikām to visu pie sienas. Rezultāts sanāca lielisks (mums pašiem vismaz ļoti patīk), un neiztērējām traki daudz naudas. Jā, second-hand interjers var iznākt stipri lētāks, ja ir vēlme gaidīt, kad īstās lietas “atnāks pie tevis” jebšu kad pabraukāsi pa veikaliem un atradīsi īsto. Starp citu, šis ir foršs padoms – ja redziet kādu interesantu mēbeli, bet kaut kas nav līdz galam, padomājiet, vai to nevar uzlikt uz kājām. Mēs tā esam izdarījuši ar trīs lietām savā dzīvklī, kas ir padarījušas tās par tieši to, ko meklējām.

 

Interjers

Priekšnama plauktiņš uzcelts uz zelta kājām.


Kur pirkām? Arī tajā pašā Labas Preces. Viņiem tur gar sienām ir dažādi plauktiņi un krāmiņi, kur var atrast pērles. Ja ir laiks, pavandieties pa kaktiem un varbūt kaut kas iekritīs acīs.

Reklāma
Reklāma

 

Puķi esam uzlikuši uz celma, kuram pusi nokrāsojām smuki zaļu. Nav pirkts lietoto preču veikalā, bet padoms, kā vienkārši un radoši uzfrišināt telpu ar elementiem.

 

GUĻAMISTABA

Šo istabu atstāju saldam ēdienam, jo visas mēbeles ir iegādātas lietotas. Gultā matracis, sega un spilveni ir kaut kad pirkti jauni, bet viss pārējais – nomedīts. Sākšu ar svarīgāko: gulta. Kas ilgi nāk, tas labi nāk. Vecajā dzīvoklī mums bija paletes, uz kurām uzlikām matraci. Pārvācoties paletes tur arī atstājām, jo bijām nobrieduši kārtīgai gultai. Nu, tādai ar galvgali. Šī ir forša koka gulta baltā krāsā, tieši tāda, kādu meklējām. Mēs gan tai braucām pakaļ kaut kur Rīgas rajonā, bet bija to vērts.

Kur pirkām? Atradām ss.lv no kādas sievietes. Pirkām pa kādiem 50 vai 60 eur, kas, manuprāt, ir ļoti laba cena par koka gultas karkasu.

Interjers

Mums beidzot pie gultas ir kārtīgs naktsspkapītis. Tas arī gaužām ilgi nāca, jo nekas līdz šim nebija iekritis acīs. Skapītis, tāpat kā koridora plauktiņš, vientuļi sēdēja pie veikala sienas. Tas mani uzrunāja, jo ir baltā krāsā (saskanēja ar mūsu gultas krāsu) ar zelta detaļām. Es vienmēr iekrītu uz baltu un zeltu. Tas arī nāca viens pats, bez kājām. Mazās kājiņas pirkām Depo un nokrāsojām zelta krāsā un uzstutējām plauktu uz tām. Sanāca lēti un patiešām smuki.

Kur pirkām?  Tajā pašā Labas Preces. Maksāja, man šķiet, kādi 15 eur.

Interjers

Un pie gultas noliktā lampiņa arī ir ar savu šarmu, jo saglabāta no 60.gadiem. Esmu domājusi, ka varētu to mēģināt pārkrāsot, bet šobrīd tā telpā ienes dzīvelīgu krāsu, tāpēc neskrienu ar šo projektu. Atradu vienā Avotu ielas vintedž veikaliņā, kas diemžēl tagad jau ir ciet.

 

KUR MEKLĒT ŠĀDAS MĒBELES?

〉 Pirmā vieta, ko varu ieteikt – veikals Labas Preces. Tas patiesībā ir mūsu pēdējais atradums, bet visveiksmīgākais. Tur var atrast visu – gultas, dīvānus, galdus, plauktus un skapjus. Pat bērniņu gultas vienreiz redzēju. Ļoti labas cenas, kā arī var kaulēties, ja ļoti patīk un gribas. Noteikti ir vērts aizbraukt pievedumu dienās, jo tad ir lielāks piedāvājums.

〉 Vienmēr var sirot pa ss.lv, kur arī var atrast dažādas labas pērles. To vismaz var darīt mājās, siltumā ar tēju rokās.

〉 Man ir patikušas dažādas lietas no Mēbeļu Bazāra. Tur var atrast gan mēbeles, gan dažādus interjera sīkumiņus. Mums no turienes ir taburetes, kādas vāzes un arī smuks kubiks, uz kura esam uzlikuši puķi.

〉Nezinu, kā to veikalu sauc, bet ir viens tāds lietoto mēbeļu veikals blakus Mežrozei Juglā. Tur bija ļoti smuki krēsli un galdi, bet mums tādus vairāk nevajadzēja. Noteikti vieta, kur aizbraukt, ja meklē mēbeles mājai. Esmu redzējusi, ka viņi daudz lietu liek arī ss.lv, kur var mēbeles jau noskatīt un braukt pakaļ konkrētai precei.

〉 Par to daudz rakstā neminēju, bet man patīk arī tādi mazo krāmu veikali kā Labā Bode. Tur esmu atradusi gandrīz visas mājās esošās vāzes, dažādus traukus un rāmīšus. Ļoti laba vieta, lai atrastu dažādas burkas un pudeles, ja tādas ir vajadzīgas. Es nopirku divas, kurās taisīšu essences – vienu vaniļas un otru apelsīna.

 

Ja patīk kārtīgas mēbeles, ļoti iesaku meklēt tās šādos veikalos, kur pārdod vintedžu. Tā par ļoti saprātīgām cenām var iegādāties kvalitatīva materiāla lietas, kas kalpos daudz ilgāk par plastmasas sūdiņiem. Galvenais ir vajadzīgs mazliet laika, labs garastāvoklis un atvērta domāšana, jo tad var ļoti paveikties!

Kuras ir jūsu mīļākās vietas, kur meklēt mājas interjera priekšmetus un mēbeles? Kāds ir tavas pērles stāsts?

 

Autore: Laura, Seek the simple

Foto: Andis Arnicāns