Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties autosēdeklīti?

Gaidot mazuli, nereti topošajiem vecākiem nākas "grozīt" galvu, kādu autosēdeklīti iegādāties savam mazulim, kurš no plašā piedāvājumu klāsta būtu vislabākais. Piedāvājam uzzināt dažas svarīgas lietas, kas tev būtu jāzina, pērkot bērna drošībai tik svarīgo autosēdeklīti. 

Pērkot lietotus auto sēdeklīšus, vienmēr pastāv risks, ka tie jau ir cietuši kādā ceļu satiksmes negadījumā, un tie atkārtoti nesniegs paredzēto bērna aizsardzību.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Pērkot lietotus auto sēdeklīšus, vienmēr pastāv risks, ka tie jau ir cietuši kādā ceļu satiksmes negadījumā, un tie atkārtoti nesniegs paredzēto bērna aizsardzību.

 

 

2 pamatlietas

- Auto sēdeklīti jāizvēlas atbilstoši bērna savaram.

- Jāpārliecinās, ka auto sēdeklītis ir marķēts ar tā tipa apstiprinājuma marķējumu.

 

Bērnu auto sedeklīšus, kategorijās "universāls" (universal)", "daļēji-universāls" (semi-universal) un "ierobežotas lietošanas" (restricted), ir atļauts izmantot transporta līdzekļu priekšējos un aizmugurējos sēdekļos, ja auto sēdeklīši tiek nostiprināti (uzstādīti) atbilstoši ražotāja instrukcijām.

 

Auto sēdeklītis, kas ir marķēts ar šādu apstiprinājuma zīmi, ir izmantojams masas grupā no 9 kg līdz 25 kg (grupa "I" līdz " II"); tā modelis ir apstiprināts Nīderlandē (E4) ar numuru 042450. Cipars blakus burtam E var manīties atkarībā no valsts, kurā tika apstiprināts auto sēdeklīša tips, piemēram, 1 - Vācija, 6 - Beļģija. Ja marķējumā norādīts, ka sēdeklītis izmantojams masas grupā no 0 - 9 kilogramiem, tad tikai tādam bērna svaram tas arī būs pietiekami drošs.

 

Apstiprinājuma numurs norāda, ka apstiprinājums ticis piešķirts saskaņā ar noteikumu prasībām attiecībā uz aizsardzības sistēmu apstiprināšanu bērniem mehāniskās piedziņas transporta līdzekļos ("bērnu aizsardzības sistēma”) atbilstoši 04 sērijas grozījumiem. "Y" simbols norāda, ka aizsargsistēmā ir kājstarpes siksna.

Reklāma
Reklāma

 

Tipa apstiprinājuma marķējuma neesamība uz preces liecina par to, ka preces atbilstība tehniskajiem noteikumiem nav pārbaudīta un līdz ar to pastāv liela varbūtība, ka prece nenodrošinās paredzēto aizsardzību.

 

Svarīgi padomi

• Uzstādot auto sēdeklīti, stingri jāievēro ražotāja norādījums.

• Auto sēdeklītim ir jābūt nodrošinātam ar instrukciju valsts valodā.

• Jostām, ar kurām auto sēdeklītis ir nostiprināts transportlīdzeklī, ir jābūt nostieptām, jostām, ar kurām ir tiek stiprināts bērns, ir jāpieguļ bērna ķermenim, jostas nedrīkst būt sagrieztas.

• Uzstādot auto sēdeklīti transportlīdzeklī blakus autovadītājam ar skatu ar muguru, vienmēr pārliecinies, ka gaisa spilvenu sistēma ir atslēgta.

• Ir ieteikts nomainīt auto sēdeklīti, ja tas tika pakļauts triecienam ceļu satiksmes negadījumā. Pērkot lietotus auto sēdeklīšus, vienmēr pastāv risks, ka tie jau ir cietuši kādā ceļu satiksmes negadījumā, un tie atkārtoti nesniegs paredzēto bērna aizsardzību.

 

 

Padomi no Patērētāju tiesību aizsardzības centra.