Vai ir kādas metodes, kā tikt pie dvīnīšiem?

„Gribam vēl vienu bērniņu, bet ļoti vēlos dvīnīšus. Kā pie dvīnīšiem var tikt?” sadaļā Jautā speciālistam vaicā kāda portāla mammam.lv/tetiem.lv reģistrētā lietotāja. 

FOTO: Shutterstock.com

Jautājums:

„Sveiki! Varbūt Jūs man varat palīdzēt! Ir tāds interesants jautājums... Man ir piecus gadus veca meitiņa, un domājam par otru bērniņu, bet es ļoti gribētu dvīnīšus. Kā pie dvīnīšiem var tikt? Vai ir kāda metode, kādas zāles vai kaut kas? Man rados nav dvīņu un vai tāpēc viņu man nevar būt?”

 

Atbild Linda Rozenbaha, dūla

„Es apsveicu ar ieceri plānot vēl vienu bērniņu! Par dvīņiem – pārītis bērnu var pieteikties paši no sevis (bez iejaukšanās) – arī tad, ja rados dvīņu nav. Pēc hormonālās kontracepcijas pārtraukšanas zināmā mērā palielinās varbūtība, ka piesakās dvīņi. Vairāk dvīņu piesakās pēc dažu veidu neauglības ārstēšanas – gan medikamentu ietekmē, gan tādēļ, ka mākslīgajā apaugļošanā tiek veikta divu embriju ievietošana – lai būtu lielāka varbūtība, ka grūtniecība būs. To izmanto pāri, kuriem ir grūtības bērniņu ieņemt. Viņiem tā var būt arī vienīgā iespēja kļūt par vecākiem. 

Ir zināms, ka mazais cilvēks nebūt nepriecājas, ja viņu gaida kā konkrēta dzimuma pārstāvi. Piedzimsti tāds “nepareizs” un nespēj apmierināt vecāku gaidas… 

Un katrai mākslīgai iejaukšanai kā jebkurai medicīniskai lietai ir savi riski un ietekmes. Ir cilvēcīgi saprotamas vēlmes gaidīt un sagaidīt kādu konkrētu atvasīti – meitenīti, puisīti vai, kā šajā gadījumā, dvīnīšus. No otras puses vari sev pajautāt, cik būtiska Tev ir šī vēlme un kāpēc? Ir zināms, ka mazais cilvēks nebūt nepriecājas, ja viņu gaida kā konkrēta dzimuma pārstāvi. Piedzimsti tāds “nepareizs” un nespēj apmierināt vecāku gaidas… 

Dvīņu grūtniecība tomēr ir grūtāk iznēsājama un risku ir vairāk. Viens, ja to daba piešķir, bet vai speciāli būtu jāmeklē grūtības un riski..?

Reklāma
Reklāma

 

Izlasi arī:

Kā veicināt apaugļošanos?

Vai iespējams ieplānot bērna dzimumu?

Kāda ir labākā seksa poza bērna ieņemšanai?

 

Uzdod savu jautājumu speciālistiem arī tu!