"Imantā parādījies pusaudzis pedofils" – māte brīdina par savas meitas pieredzi

Rīgā, Imantas mikrorajonā, deviņus gadus veca meitene guvusi nepatīkamu pieredzi – kāds nepazīstams jaunietis uz ielas pēkšņi novilcis bikses un atkailinājis dzimumorgānus. Meitenei izdevās aizbēgt, un par notikušo ir iesniegta sūdzība policijā.
“Viņš viņai piedāvāja košļeni, bet pēc meitas atteikuma, viņš novilka bikses, atkailinot savu locekli, un sāka viņai draudēt ar izvarošanu,” stāsta satrauktā māte.

FOTO: Shutterstock.com

“Viņš viņai piedāvāja košļeni, bet pēc meitas atteikuma, viņš novilka bikses, atkailinot savu locekli, un sāka viņai draudēt ar izvarošanu,” stāsta satrauktā māte.

“Manai meitai piedraudēja ar izvarošanu”

Mamma vārdā Viktorija Latvijas Televīzijas raidījumam "4.studija" dalījusies ar savas meitas pārdzīvoto. “Mikrorajonā parādījies pusaudzis pedofils – citādāk es viņu nevaru nosaukt,” viņa raksta. Saskaņā ar viņas stāstīto, negadījums noticis ap pulksten 8.50 no rīta netālu no 96. vidusskolas, kad meitene viena devusies uz skolu.

 

“Viņš viņai piedāvāja košļeni, bet pēc meitas atteikuma, viņš novilka bikses, atkailinot savu locekli, un sāka viņai draudēt ar izvarošanu,” stāsta satrauktā māte. Par laimi, meitene nav apjukusi – viņa veikli aizskrējusi pa citu ceļu un nonākusi skolā neskarta. “Policijā iesniegums ir uzrakstīts,” piebilst Viktorija.

 

Policija izmeklē notikušo

Valsts policija apstiprina, ka iesniegums par notikušo ir saņemts, un šobrīd to izskata Kriminālpolicijas birojs. Kamēr notiek izmeklēšana, plašāka informācija netiek sniegta. 

 

Tomēr jau tagad ir skaidrs – šis gadījums radījis satraukumu ne vien konkrētajā ģimenē, bet arī citu sākumskolas skolēnu vecāku vidū.

 

Kā bērni var sevi pasargāt?

Ņemot vērā, ka daudzi sākumskolas bērni uz skolu dodas vieni, rodas pamatots jautājums – kā rīkoties šādās krīzes situācijās? Valsts policija norāda, ka fiziskie pašaizsardzības līdzekļi bērniem nav piemēroti. “Sākumskolas bērni noteikti nedrīkst izmantot gāzes balonus. Tos Latvijā var iegādāties legāli no 16 gadu vecuma, un arī tad tikai pašaizsardzības nolūkos,” skaidro policijā.

 

Reklāma
Reklāma

Tā vietā bērniem ieteicams līdzi dot pulksteni vai tālruni ar ātrās izsaukšanas funkciju, kā arī jau laikus runāt par potenciālajiem riskiem. “Bērniem var iemācīt dažādas riska situācijas, runāt par tām, kā tās atpazīt un kā reaģēt, un arī mācīt uzticēties savai intuīcijai,” norāda Valsts policija.

 

Treneris: “Veiklība un spēks var glābt”

Brīvās cīņas treneris Ivars Drupa uzskata, ka fiziskās aktivitātes var kalpot par vērtīgu drošības pamatu.

 

“Par bērniem, kas pie mums trenējas Krišjāņa Kundziņa Rīgas cīņas sporta skolā, esmu pārliecināts – viņi nevis sitīs vai ko, bet mēģinās cīņas paņēmienu izmantot, lai, piemēram, dabūtu uzbrucēju pie zemes un noturētu, kamēr pienāk palīdzība,” skaidro Drupa. Viņš arī uzsver: “Cīņa ir vienīgais sporta veids, kurā attīstās visas muskuļu grupas.”

 

Policijas padomi: kā rīkoties briesmu gadījumā

Valsts policija atkārtoti aicina vecākus mācīt bērniem pamatprincipus, kas palīdz izvairīties no bīstamām situācijām:

  •   Neuzticēties svešiniekiem, pat ja tie šķiet draudzīgi vai piedāvā kārumus;
  •  Nekādā gadījumā neiet līdzi nepazīstamiem cilvēkiem;
  •   Ja kāds uzvedas aizdomīgi – doties uz tuvāko sabiedrisko vietu: veikalu, aptieku vai citu iestādi;
  •  Ja situācija kļūst fiziski bīstama – sākt kliegt, saukt pēc palīdzības, lai piesaistītu uzmanību;
  • Par katru satraucošu notikumu jāizstāsta vecākiem, skolotājiem vai jāsauc palīdzība, zvanot uz 112.

Saistītie raksti