Saulgrieži zviedru stilā

Dzēsts lietotājs

Tāda pieredze tiešām šokē. Tomēr pazīstu dažus zviedru cilvēkus un neko tādu neesmu pieredzējusi, tieši otrādi - ļoti viesmīlīgi, labprāt uzņem ciemiņus, klāj galdus, cienā un dalās neprasot un negaidot neko pretī. Varbūt, vienkārši nebija trāpījusies īstā kompānija?

Dzēsts lietotājs

Tas, ka katrā pasaules vietā ir savi paradumi, neizbrīna. Mazliet mulsina, kāpēc vīrs par to nepastāsta. Varbūt tiešām tas tā ir gadījies tieši ar šo kompāniju. ??? Un izlasot rakstīto, man nu nemaz negribētos nokļūt tādā situācijā. Tur tiešām pēc tam paliek tādas kā mieles

Dzēsts lietotājs

Loti pazistama situacija! Viens no maniem kulturshokiem. Par laimi to vairak nacas piedzivot pirmajos gados, pedeja laika nav nacies nemt lidzi neko vairak ka savu dzeramo (tas man liekas jau normali, ka katrs njem lidzi savu "shmigu"). Ari mes parasti kad aicinam ciemos, pabridinam vai bus tikai kuka, vai pusdienas vai uzkodas.
Mans otrs kulturshoks Zviedrija bija tas, ka vinjiem nav pienemts ejot ciemos namamatei davinat ziedus. Tikai dzimshanas dienaa. Truka Latvijas tirgustantinju skaistie puskishi, jo sheit dabunamie ir tadi.... nu, ka no parpalikumiem uztaisiti (ko nevaretu teikt par cenu) :)

Dzēsts lietotājs

Pati uz savas ādas to neesmu izbaudījusi, bet esmu dzirdējusi stāstus iz dzīves par zviedru un arī holandiešu "dāsnumu"..:)

Dzēsts lietotājs

Man pie skandinavu jokainibam vel pec 11 gadiem sheit vel nepierast....lai gan ar zviedriem ir kopeji tusets Londona ari uz Janju pasakumiem un nekas tads nebija noverots...Vinji it ka nav skopi, taja pasha laika visu aprekjinas lidz kapeikai, kur mes latvieshi, atkal neesam sikumaini

Dzēsts lietotājs

Hi hi tad es ne vieniigaa taada ,kas vienkaarshi shokaa par shito :)  man parasti ir neeerti ,kad atbraucam pie manas mammas un vinja kaa jau riktiiga latviete saliek galdaa visu ,kas ir pa macinjam un kas nav ar...un tad maneejais saak mekleet sevis pirktaas sinepes....  mammai liekas,ka vinsh braakjee vinjas eedienu :( nu jau gan peec 4 gadiem saak palikt nedaudz labaak :)

Dzēsts lietotājs

Es dzivoju Geteborga jau pusotrugadu. Tiesi par galda klasanu un ciemosanos un piknikiem sitik nesmuku situaciju nav nacies piedzivot. Jocigi gan, ka ciemini nak bez ciema kukuliem ciemos un bez pukem. Kad mes ejam ciemos, tad pasiem ar nekas nav janes, majas saimnieki klaj galdu un pirms tam apjautajas vai ir, kas tads, ko nedrikstam est.
Mans tetis pie manis ciemos braucot stipri pareterejas perkot ciema kukulus vira radiem. Esmu sapratusi, ka to nevajag, sajuta, ka Zviedrijas radi to neprot novertet.

Dzēsts lietotājs

Priecīgus Jāņus ! Kamēr Jāņa bērni vēl čuč un Saule uzlēkusi, esmu jau "ietinies tīmeklī"... Ir jauki uzzināt par Saulgriežu tradīcijām otrpus "dīķa" - arī par atšķirīgo un mums tik svešādo. Jūsu rakstījumam ir tīkama "pēcgarša" - gribot-negribot bija jāsmaida, iedomājoties vien, kā var justies latviete, iepazīstot svensonu gaunerību... Novēlu turpināt rakstīt ! Jums ir talants un prasme piedzīvoto un novēroto pasniegt ar delikātu humora izjūtu. Lai veicās !          Un jāatcerās un jāpiedomā arī pie tā, ka Tēvzemē vienīgie, kuri vēstures gaitā no latviešiem un līviem ir izpelnījušies apzīmējumu - LABIE - ir zviedri. Vecākās paaudzes stāstītajā vēl tagad pavīd apzīmējums - TIE LABIE ZVIEDRU LAIKI. Būtu interesanti uzzināt arī kautko par tradīcijām Jaunzelandē, kur, cik zinu, pret seniedzīvotāju - maori kultūru ienācēji esot izturējušies ar pietāti.                                                                             Neguļu, neguļu Jānīša nakti - Līgo,Līgo ! Lai mūsu bērniņi veldrē nekrīt - Līgo,Līgo !         To novēlu ! 

Saistītie raksti

Kategorijas