Dzemdības slimnīcā un mājās. Pieredze

Dzēsts lietotājs

A kas būtu bijis, ja viss nebūtu noritējis tik gludi? Ja būtu vajadzība pēc kādiem specifiskiem medikamentiem, jātaisa ātrumā ķeizargrieziens, bērniņam būtu vajadzīgs kāds skābekļa padeves aparāts, vārdu sakot , nestandarta situācija. Es nemūžam nepiekristu dzemdēt mājās. Manupāt tas ir arī bezatbildīgi pret mazo cilvēku. Man nav vajadzība, lai ar mani auklējas kā ar mazu bērnu, man ir vajadzīgs zināt, ka nepieciešamības gadījumā tuvumā būs gan zinoši speciālisti, gan vajadzīgais aprīkojums. Un vīrs var atbraukt arī uz dzemdību namu līdzi.

Dzēsts lietotājs

Baiba, zinošajiem speciālistiem mērķis ir tikai viens - tevi izdzemdināt. Pēc vidējās statistikas noteiktajā laikā (centimetrs stundā...), iekļaujoties vidēji statistiskajos bērna un mātes veselības rādītājos, vēlams - līdz maiņas beigām. Zinta ir ļoti precīzi aprakstījusi sajūtas, dzemdējot slimnīcā. Tieši tas, ka šobrīd vairums dzemdību noris šādā nedabiskā veidā, arī ir iedvesis sievietēm bailes un pārliecību, ka dzemdības ir šausmīgi briesmīgs process, kurā noteikti kaut kas gadīsies, noteikti vajadzēs iejaukties.

Manuprāt, bezatbildīga drīzāk ir izvēle dzemdēt stacionārā. Tad nav vajadzības pajautāt pašai sev un bērniņam - kā mums būtu labāk dzemdēt, un uzņemties atbildību par procesu. Jo visu pasaka priekšā zinošie speciālisti, viņi par to arī atbild. Un dzemdības notiek, kā viņiem ērtāk, nevis, kā mātei ar bērnu.

Divi mani bērni ir dzimuši slimnīcā, trešais - mājās. Nevaru teikt par Jūrmalas slimnīcas personālu neviena slikta vārda, tomēr slimnīcā dzemdības bija, Zintas vārdus apstiprinot, "bērnu ražošana". Turpretī mājdzemdības - bērna Sagaidīšana, Svētki. Bez steigas, ar baudu. Ar pilnu atbildību par notiekošo, ar rūpīgu gatavošanos. Starp citu, Baiba, arī ar pilnīgu skaidrību, kur meklēt palīdzību, ja sarežģījumi tomēr rodas (tas tiek ierakstīts līgumā ar vecmāti).

Dzēsts lietotājs

Katrs var darīt kā patīk. Es justos drošāk slimnīcā. Par tām aprakstītajām Svētku un Sagaidīšanas sajūtām varbūt piekrītu, bet par to pilnīgu skaidrību, kur meklēt palīdzību, ja sarežģījumi tomēr rodas - dažreiz cilvēka dzīvību var izglābt dažas minūtes vai pat sekundes. Kāda tur palīdzības meklēšana vairs. Bet nu, ja cilvēks ir tik pārliecināts, ka viņam jau nu nekas neparedzēts neatgadīsies, tad tik uz priekšu.

Ka jau rakstīju - katrs dara kā vēlas. Es, pazīstot sevi, zinu, ka man no šausmām vien, ka man neviens nepalīdzēs, kad vajadzēs, sāktos visadas problēmas. Tā man bija iepriekšējā grūtniecībā, tāpēc zinu. Tiklīdz nokļuvu slimnīcā, uzreiz gan asinsspiediens normalizējās, gan sirdsdarbība, elpošana un viss parējais.

Dzēsts lietotājs

zinošajiem speciālistiem mērķis ir tikai viens - tevi izdzemdināt

Absoluuti nepiekriitu. Vienkaarshi nav bijusi prasme atrast sev iisto vecmaati. Bet piekriitu tam, ka dziiviibu un naavi var izskjirt minuutes un sekundes, kaada tur vairs zinaashana, kur mekleet paliidziibu (personiska pieredze). Nekad neriskeetu ar beerna un savu dziiviibu. Ir mums arii dzemdiibu nodaljas ar ljoti labu personaalu, attieksmi un apstaakljiem, kur gjimene praktiski netiek trauceeta, bet tomeer personaals ir pieejams jebkuraa briidii.

Par visaam manaam 3 dzemdiibaam dzemdiibu nodaljaa man ir vislabaakaas atminjas.

Bija gan sveetku, gan sagaidiishanas sajuuta un pats galvenais: droshiibas sajuuta.

Dzēsts lietotājs

Pilnīgi piekrītu Baibai un Ilzei. Uzskatu, ka mājas dzemdības ir pilnīgi nevajadzīgs risks.

Svētku un gaidīšanas sajūtas rodas manī, es par sava bērna nākšanu pasaulē varu priecāties jebkur. Es negrasos savu ērtību un mājas omublības dēļ riskēt ar bērna veselību un dzīvību, jo mājās dzemdēt ir labi tikai, ja viss ir kārtībā. Bet arī pēc ideālas grūtniecības dzemdībās var rasties sarežģijumi, un tad zināšana, kur vērsties pēc palīdzības, neko daudz nedod, jo palīdzībai ir jābūt uzreiz un uz vietas.

Manas dzemdības visparastākajā Rīgas dzemdību namā bija ļoti patīkams un skaists pasākums, jo es pati uz to biju noskaņojusies un gaidīju ar prieku. Protams, ir svarīgi, lai līdzās būtu vecmāte, kurai uzticies un ar kuru labi saproties, bet tāpat kā majas dzemdībām, arī stacionāra dzemdībām sieviete pati var atrst un izvēlēties, kas viņai palīdzēs šajā nozīmīgajā brīdī.

Dzēsts lietotājs

Man ir visai bagāta pieredze - esmu dzemdējusi Dzemdību namā, Ģimenes centra klīnikā un mājās. Protams, ka liela nozīme, kādas tev ir attiecības ar vecmāti. Dzemdību namā biju ierindas dzemdētāja un tas viss tiešām notika kā fabrikā, jo man nebija līguma. Labi, ka bērna tēvs bija blakus un viņa aizvējā jutos pasargāta. Ģimenes centrā un mājās dzemdēju ar savu mīļo vecmāti Astrīdu Milleri. Tas bija skaisti un pozitīvām emocijām piesātināti. Tieši pateicoties viņai arī izlēmām trešo bērniņu dzemdēt mājās un esam par to ļoti laimīgi, jo tas bija vēl skaistāk un pozitīvāk. Ar to gribēju teikt, ka, manuprāt, katram jādzemdē tur, kur viņš jūtas labi un droši, bet svarīgākais ir tas, kādi cilvēki šajā svarīgajā brīdī ir kopā ar tevi. Jo dikti jau žēl, ja tik svarīgā brīdī nav atbalsta un pozitīvu emociju..

Dzēsts lietotājs

Pilnīgi nepiekrītu par to, ka dzemdības mājās ir riskantas vai nevajadzīgs risks. Arī dzemdības slimnīcā var izvērsties riskantas.

Slimnīcā dzemdēt jauki un skaisti var tikai tad, ja dzemdības notiek "kā pēc grāmatas". Ja ir kaut neliela novirze no pieņemtiem standartiem, tad ģimene tiek krietni patraucēta. Vecmāte slimnīcā nav noteicēja par procesu, tāpat atnāk dežūrējošais ārsts un pasaka, kā jādara. Es esmu netipiskā dzemdētāja ar nepietiekoši stiprām kontrakcijām visu dzemdību laiku. Pirmās dzemdības - slimnīcā, stimulētas ar špricītēm un tabletēm, ar starpenes iegriešanu, izspiešanas laikā uzspiešana uz vēdera. Neskatoties uz to, atmiņas par dzemdībām ir jaukas, tik traucē daudzie neatbildētie kāpēc? Vai tiešām es pati nevarēju savu bērnu piedzemdēt... :( Otrās un trešās mājas dzemdības. Kaut kas galvā "sagriezās", ka nevarēju iedomāties kur citur dzemdēt. Protams, varēju pati itin viegli gan atvērties, gan izspiest bērnu bez jebkādas palīdzības.

Nevaru nepieminēt. Mana pieredze trešajās dzemdībās rāda, ka ir reizes, kad mājas dzemdības ir drošākas. Varbūt atkārtošos, esmu jau kaut kur citos forumos rakstījusi. Bērnam bija īstais nabassaites mezgls. Kontrakcijas visu dzemdību laiku (arī izspiešanas periodā) nebija biežākas par 5 min. un bija itin viegli paciešamas. Dzemdību namā tas noteikti tiktu uzskatīts par dzemdību darbības vājumu, kas jāstimulē, un pēc tam gan jau vajadzētu akūti iejaukties. Cik zinu vairākus gadījumus ar īstajiem nabassaites mezgliem slimnīcas dzemdībās, visām meitenēm vajadzēja akūti palīdzēt - ķeizars vai vakuumsūknis. :( Vai arī laicīgi konstatējot mezglu USG, tika ieteikts plānotais ķeizars. Ja es būtu dzemdējusi slimnīcā, pēc manām dzemdībām varētu atkal stāstīt kārtējos briesmu stāstus par to, cik dzemdības ir neparedzamas un cik pēkšņi viss var mainīties. BET es pēc savām jaukajām mājas dzemdībām, kur izrādījās, ka bērnam ir īstais nabassaites mezgls, varu tikai priecāties, cik gudri radīts sievietes ķermenis un cik labi, ja sieviete var pati dzemdēt sadarbībā ar mazuli - laist viņu pasaulē.

Ar to visu gribu pateikt, ka nevar viennozīmīgi apgalvot - mājas dzemdības ir pilnīgi nevajadzīgs risks. vai Es negrasos savu ērtību un mājas omublības dēļ riskēt ar bērna veselību un dzīvību, vai Es nemūžam nepiekristu dzemdēt mājās. Manupāt tas ir arī bezatbildīgi pret mazo cilvēku. Visus šos apgalvojumus varētu attiecināt arī uz dzemdībām slimnīcā. Mīļās meitenes, dzemdējiet kur un kā gribiet, bet nepārmetiet neko mājdzemdētājām, tāpāt kā mājās dzemdējušās nepārmet jums, ka izvēlaties riskēt dzemdējot slimnīcā. ;)

Dzēsts lietotājs

Nepiekrītu raksta autorei. Dzemdēju slimnīcā, kur nevienā mirklī nejutos kā dzemdēšanas mašīna. Dzemdēju Bulduros, kur man dzemdības pienjēma pasakaina vecmāte un ārsts. Vajag pašai sagatavoties un noskaņoties dzemdībām. Es apbraukāju pati visas sev tuvākās dzemdību iestādes, lai saprastu kura ir taa vieta, kur es gribu laist pasaulee savu mazuli. Savu izveli ne sekundi neesmu nožēlojusi.

1 2

Kategorijas