Vācu komiksu mākslinieks Mavils Rīgā!

Latvijā no 26. līdz 29. septembrim viesosies vācu komiksu mākslinieks Mavils, lai vadītu radošās darbnīcas Latvijas Mākslas akadēmijā un skolās, kā arī piedalītos komiksa “Kinderlande” lasījumā.
Šis un citi Mavila komiksi tulkoti vairākās valodās.

FOTO: Publicitātes foto

Šis un citi Mavila komiksi tulkoti vairākās valodās.

Vizītes laikā mākslinieks vadīs radošās darbnīcas Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijā un 27. septembrī plkst. 18.00 piedalīsies komiksa prezentācijā un lasījumā, kur kopā ar aktieri Jāni Znotiņu lasīs grāmatas fragmentus. Pasākums notiks “Hotel Bergs” Stikla zālē, Elizabetes ielā 83/85. 
 

Mavils dzimis 1976. gadā Austrumberlīnē. 

 

Jau skolas gados viņš zīmēja komiksus, ko vēlāk publicēja nelielos žurnālos. 

 

Pēc Vācijas atkalapvienošanās Mavils studēja komunikācijas dizainu Berlīnes-Veisenzē mākslas skolā un absolvēja to 2003. gadā ar komiksu "Wir können ja Freunde bleiben" ("Mēs taču varam palikt draugi"). Šis un citi Mavila komiksi tulkoti vairākās valodās, mākslinieks savulaik ar komiksu darbnīcām viesojies arī Rīgā.

Kad Mavils neceļo apkārt pasaulei kopā ar Gētes institūtu, viņš dzīvo Berlīnē, regulāri zīmē izdevumam "Tagesspiegel", māca studentus vai strādā pie nākamās grāmatas. 

Reklāma
Reklāma

 

Komikss "Kinderlande", ko no vācu valodas tulkojusi Ieva Lešinska-Geibere un latviski izdevusi izdevniecība “Liels un mazs”, ir veltīts notikumiem Austrumberlīnē 1989. gadā, tieši pirms Berlīnes mūra krišanas. Ar aizrautību un puicisku humoru Mavils komiksā stāsta par draudzību, drosmi un uzticēšanos, par bērnību, kas aizrit starp pionieru organizāciju un baznīcu, slepus noklausītām ziņām par pārbēgšanu uz Rietumberlīni un galda tenisa turnīru tieši Vācijas lielo pārmaiņu priekšvakarā. Komikss uzbur spilgtu un personisku VDR pastāvēšanas pēdējo dienu ainu, ko autors pats pieredzējis, būdams, grāmatas varoņu vecumā. 

 

Grāmatai pievienota arī vārdnīciņa, kas skaidro mūsdienu bērniem nezināmās sociālisma laika Vācijas reālijas.

 

Grāmatu par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā. 

Saistītie raksti