Valmieras vasaras teātra festivāls jau šajā nedēļas nogalē

Priekškars Valmieras vasaras teātra festivālam vērsies jau šajās brīvdienās, no 2. līdz 4. augustam. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Izrādes "Pagalms atdzīvojas" publicitātes foto.

Septiņi režisori no Latvijas, Austrālijas un Igaunijas jau teju trīs nedēļas strādā Valmierā, lai radītu izrādes un notikumu, kas  ļaus dalīties sajūtas un vedinās domāt, brīnīties, redzēt, just, būt kopā un baudīt. Festivāls šogad bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem un līdztekus deviņām festivāla  izrādēm (septiņas no tām pirmizrādes) sagatavota arī bagātīga paralēlā programma – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas, RIGA IFF brīvdabas kino vakari, festivāla Pop – up radio studija. 


Izrādes norisināsies brīvā atmosfērā, dažādas vietās pilsētvidē - mazdārziņā, zem tilta, angārā, braucošā autobusā un kur tikai vēl nē. Festivāla devīze -  Dzīvā pilsēta. Iestudējumu radīšanas procesā režisori uz pilsētu skatījušies kā dzīvu organismu – ar savām domām un sajūtām. Festivāla programmas direktors Jānis Znotiņš uzskata, ka tas bērnos var veicināt empātiju un cieņu pret vietu, kurā dzīvojam. 

 

Horeogrāfe  Liene Grava iestudējusi kustību izrādi pus Otrs – dinamisks stāsts par diviem dvīņiem, kuri visas lietas darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums - kas es esmu? Ieteicamā auditorija: 5+.

Režisors Toms Treinis iestudējis garāžas izmēra izrādi Pagalms atdzīvojas, kur pagalmā dzīvojošo draugu satikšanās pārtaps neparastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāks atdzīvoties. Ieteicamā auditorija: 5+.

Paulas Pļavnieces zinātniskās īstenības piedzīvojums – STACIJA Nezinkaskuriens aicinās atklāt un pētīt slepeno aģentu dzīvi. Ieteicamā izrādes auditorija: 5+.

Festivāla līdzdarbojas arī divi teātra trupas Kvadrifrons režisori. Reinis Boters izrādē B_Ž_S aicina uz tikšanos ar šausmīgiem elementiem. Ieteicamā auditorija: 7+, bet Klāvs Mellis kādā no Valmieras mazdārziņiem stāstīs stāstu par Inesi, Kārli, Anci, Jāni, diviem zirgiem, vienu mašīnu un visiem ceļiem, kas ved uz nekurieni – izrāde Mūžīgā izlaušanās. Ieteicamā auditorija: 12+

Režisore no Austrālijas Džesika Vilsone /Jessica Willson iestudējusi izrādi braucošā autobusā Unwanted, aicinot uz satikšanos ar pilsētu un sevi. Ieteicamā auditorija: 5+.

Savukārt kustību izrāde Tools to rule, producenti United dancers of Zuga /Igaunija, būs par noteikumiem un to vietu dzīvē. Ieteicamā auditorija: 5+.

Tāpat festivālā tiks izrādīta jauno horeogrāfu īsformātu darbu sērija Ārējais klimats/Iekšējais laiks (ieteicamā auditorija: 12+) un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iestudējums Roberta Askinsa melnajai komēdijai Nelabā roka. Ieteicamā auditorija: 16 +. 


Festivāla centrs šogad atradīsies Vecpuišu parkā, L. Paeglas ielā 10, to būs iekārtojuši RISEBA rīkotās arhitektu vasaras skolas FestivaL’and 2.0 dalībnieki, izveidojot dažādus pilsētvides objektus bērniem. Visu festivāla laiku šī būs īstā vieta, kur ļauties gastronomiskiem piedzīvojumiem – garšīgi paēst. Te norisināsies arī brīvdabas kino vakari, mākslinieku meistardarbnīcas, sarunas Pop – up radio studijā un atradīsies  Festivāla INFO punkts ( 02.08. – 14.00 – 22.00 / 03.08. – 11.00 – 22.00/ 04.08. – 10.00 – 17.00). 

Reklāma
Reklāma

 

Festivāla apmeklētāju ērtībai šogad izstrādāta mobilā lietotne. Ar tās palīdzību iespējams izveidot savu plānu visām trim festivāla dienām, nepalaižot garām neko no plašā piedāvājuma. Lietotni iespējams lejupielādēt App Store un Google Play veikalos, meklējot pēc atslēgas vārdiem Valmieras vasaras teātra festivāls ’19. 

 

Biļetes uz izrādēm vēl ir pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs, Valmieras Drāmas teātrī, festivāla lietotnē un internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv.  Zīmīgi, ka festivāla laikā izrāžu norises vietās biļetes nevarēs nopirkt.


Festivāla programma

Piektdiena, 2.augusts 

16.00 Festivāla atklāšana Vecpuišu parkā 
17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā 
18.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
 22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas  


Sestdiena, 3.augusts

11.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem (ar iepriekšēju pieteikšanos: https://ej.uz/makslavalmiera, mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893). Bez maksas  
11.00 Mākslinieku stāsti koncertzālē Valmiera. Bez maksas
12.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
15.00/ 17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā
 22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas   

 

Svētdiena, 4.augusts

11.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)
12.00 Mākslinieces Andas Lāces performance EJAM MĀJĀS!, meistardarbnīcu dalībnieku darbu izstāde 
12.00/ 14.00/ 16.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā
 22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas


Valmieras vasaras teātra festivāls notiks ceturto reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.