Rīgas ZOO sākas Ziemas naktis, vakaros biļetes vien par 1,5 latu

No šodienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā sākas Ziemas naktis, kas ilgs līdz pat 26.janvārim. Tas nozīmē, ka zoodārzs būs apmeklētājiem atvērts līdz pat plkst.21, bet biļetes vakarpusē maksās vien pusotru latu.

Foto redzamie dzīvnieki nemājo Rīgas Zoodārzā.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto redzamie dzīvnieki nemājo Rīgas Zoodārzā.

 

 

Jau piekto reizi decembra vidū, sākot ar 13.decembri, Rīgas Zooloģiskais dārzs iededz Ziemas nakšu apgaismojumu un aicina ciemos nācējus izjust tikai vakara stundās dāvāto burvību.

 

Te garlaicībai vietas nav. Zooloģiskā dārza apmeklējums solās būt katra soļa vērts: ēkas rotā aicinoši uzraksti, izgaismotās takas un aploki palīdz atrast ceļu, ugunskura omulīgā sprakšķēšana uzrunā sasildīties, mijkrēslis mudina ieklausīties dzīvnieku balsīs. Dzīvnieku ģimenes sarūpējušas īpaši mīļas Ziemas nakts dāvanas: moko, galago, kalitriksu un melno lemuru saimēs aug ņipri mazuļi un gatavi priecēt pacietīgākos apmeklētājus. Jauks pārsteigums gaida arī regulāros zooloģiskā dārza ciemiņus: Tropu mājā Nakts ekspozīcijā apskatāms dzīvnieku kolekcijas jaunums – kuplastes smilšu peles.

 

Dzīvnieku ģimenes sarūpējušas īpaši mīļas Ziemas nakts dāvanas: moko, galago, kalitriksu un melno lemuru saimēs aug ņipri mazuļi un gatavi priecēt pacietīgākos apmeklētājus.

 

Reklāma
Reklāma

Kuplastes smilšu peles ir dabas retums. Šis naktī aktīvais peļveidīgais grauzējs dabā sastopams reti, tikai Vidusjūras reģiona dienvidaustrumu daļā. Kuplastes smilšu pele ir iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā kā mazizpētīta suga. Garūsainais veiklais lēkātājs spēj aizkustināt jebkuru vērotāju: garās ūsas jeb taustes mati kustas bez mitas ziņkārā apkārtnes izpētē; garā, pūkainā aste strauji līdzsvaro zibenīgos manevrus. Lēciena brīžos tik nozib kailās pēdiņas. Kavalierim plikās pēdas lieliski noder, lai rībinātu zemi un pievērstu mīļotās uzmanību. Vienā no ekspozīcijas stūriem jau iekārtots ērts midzenis no sausiem zāles stiebriem. Miga noder gan atpūtai, gan paslēptuvei šķietamu briesmu brīžos. Tādēļ, ja kuplastītes nav ieraugāmas uzreiz, vērts pakavēties ilgāk un mierīgi nodoties vērojumam, lai starp siena stiebriem kādā brīdi ieraudzītu ziņkārīgu purniņu un apaļas ačteles. Prieks garantēts!

 

Ziemas naktis ilgs līdz 26. janvārim. Tās tiek organizētas sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188. Ziemas nakšu laikā zoodārza kases strādās no plkst.10-19. Iekštelpu ekspozīcijas būs atvērtas līdz plkst. 20.30, bet apmeklētāji pa naksnīgi izgaismotajām zoodārza takām varēs klejot līdz pat plkst. 21.00.

 

Vakaros, pērkot ieejas biļeti no plkst.16-19., tā katram apmeklētājam maksās tikai 1,5 latus (€ 2,13). Zooloģiskā dārza autostāvvietas apmeklētājiem, sameklējot uzziņu dienesta 1188 mājas lapā īpašo kuponu, būs iespēja saņemt 50% atlaidi auto novietošanai stāvlaukumā.

 

Uzmanību! 24. un 31. decembrī zoodārza kases atvērtas no plkst.10-14. Šajā dienās Ziemas Nakšu baudīšana zoodārzā nenotiks. 1.janvārī zoodārzs ir atvērts un aicina ciemos gan dienā, gan arī uz Ziemas nakts noskaņām.