Kinoteātrī "Splendid Palace" jaunums - kara drāma "Miglā"

Ieskaties kinoteātra "Splendid Palace" repertuārā un izvēlies ko sev piemērotu!

Kadrs no filmas Miglā.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kadrs no filmas "Miglā".

LIELAJĀ ZĀLĒ:
MIGLĀ. Latvija, Vācija, Nīderlande, Baltkrievija, Krievija, 2012. Kara drāma

Režisors: Sergejs Loznica
Garums: 127 min.
Filma tiks demonstrēta gan latviešu, gan krievu valodās
Filma par centieniem pieņemt morālu lēmumu amorālā situācijā.
Kannu kinofestivāla 2012.gada oficiālā konkursa filma, kura šajā festivālā ieguva ārvalstu kino kritiķu FIPRESCI balvu kā labākā filma.
Spēlfilma, kas stāsta par partizānu cīņām Otrā pasaules kara laikā, uzņemta Daugavpils apkārtnē kopskaitā 27 dienu laikā, filmēšanas starptautiskajā komandā iesaistot piecu valstu - latviešu, krievu, vācu, poļu un balkrievu - kino profesionāļus.
MIGLĀ ir Latvijas (producents Vilnis Kalnaellis), Vācijas, Nīderlandes, Baltkrievijas un Krievijas kopražojums. Filma uzņemta pēc baltkrievu rakstnieka Vasilija Bikova stāsta motīviem. Ir 1942.gads un apkārt norit spraigas partizānu cīņas ar iebrucējiem. Šajos notikumos tiek iejaukts arī Sušķenja, filmas galvenais varonis, kurš tiek apvainots vilciena spridzināšanā. Patiesībā viņam ar to nav nekāda sakara, taču partizāni uzskata, ka Sušķenja ir nodevējs un alkst viņam atriebties. Kad Sušķenja vēlas pierādīt savu nevainību, viņam nākas pieņemt morālus lēmumus amorālās situācijās. Viņš ir nelabvēlīgu apstākļu upuris, kas tikai cīnās par savām tiesībām izdzīvot.
Filmā filmējušies profesionāli aktieri no Krievijas un Vācijas, epizodiskās lomās un masu skatos piedalījušies 128 Latgales iedzīvotāji. Galveno lomu - Suščeņja - uzticēts spēlēt jaunajam Baltkrievu aktierim Vladimiram Svirskim.  
Filmu latviski ierunājuši aktieri Egils Melbārdis (Suščeņja), Andris Keišs (Burovs), Edgars Lipors (Voitiks), Jānis Skanis, Armands Berģis, Gints Andžāns, Gints Grāvelis, Arturs Krūzkops, Aija Dzērve, Imants Vekmanis, Pēteris Šogolovs, Indra Burkovska un Jēkabs Duburs.
Spēlfilma MIGLĀ izpelnījusies augstu novērtējumu starptautisko mediju vidū:
„Spēcīgs kino materiāls (cilvēki, kas dodas uz mežu, pretī nāvei), kurš rada milzīgu morālu abstrakciju. Jo vairāk sabiezinās migla kino ekrānā, un  neskaidrākas kļūst robežas starp taisnīgo un nelietīgo, jo skaidrāk skatītājs apjauš kara postu,- ka jāsaglabā cilvēciskums,” Žaks Mandelbaums (Jacques Mandelbaum, Le Mond).
„Filma ir par karu, kur pirmā plānā izvirzās individuālie pārdzīvojumi, nevis kaujas skati. Lozņica zina, ka karš pastāv un turpinās. Un izvairoties no patriotiskām banalitātēm režisors cenšas parādīt, ko tas dara ar mūsu dvēselēm,” Džehs Endrjū (Geoff Andrew, Time Out London).
Filmas treileris: https://vimeo.com/59903770
Filmas oficiālā mājas lapa: www.inthefog-movie.com

Lielajā zālē: 5.04. seansi 15:30 (Krievu valodā ar latviešu subtitriem); 20:30 (Dublēta latviski); 6.04. seanss 20:30 (Dublēta latviski); 7.04. seansi 15:30 (Krievu valodā ar latviešu subtitriem); 20:30 (Dublēta latviski); 8.04. seanss 20:30 (Dublēta latviski); 9.04. seanss 15:30 (Krievu valodā ar latviešu subtitriem); 11.04. seanss 20:30 (Dublēta latviski)
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

MĪLESTĪBA. Austrija, Vācija, Francija, 2012, Drāma
Garums: 125 min
Režisors: Mihaels Hanekeq
Lomās: Žans Luijs Trentiņāns, Emanuela Riva, Izabella Ipēra, Viljams Šimels, Rita
BlankoHarmonijā un mīlestībā, gādādami viens par otru, Žoržs un Anna roku rokā ir nodzīvojuši visu mūžu. Kad Anna saslimst un viņas dzīvība palēnām sāk izdzist, ir laiks pieņemt izšķirīgu lēmumu. Žoržs nespēj iedomāties, ka varētu uzticēt rūpes par mīļoto sievu kopējai vai arī ievietot viņu nespējnieku namā. Kopš šī brīža abu veco cilvēku mīlestība tiek pakļauta smagiem pārbaudījumiem.
Filma franču un angļu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Mazajā zālē: 5.04. seanss 18:00; 6.04. seanss 18:00; 7.04. seansi 13:00, 18:00; 8.04. seanss 18:00; 9.04. seanss 18:00; 11.04. seanss 18:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

LIELĀS CERĪBAS. Lielbritānija, ASV, 2012. Romantiska drāma
Garums: 128 min
Režisors: Mike Newell
Lomās: Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Jeremy Irvine, Holliday Grainger
19. gadsimta sākuma Londona. Ar noslēpumaina labdara palīdzību nabadzīgais jauneklis Pips, kas uzaudzis bez vecākiem, negaidīti iekļūst Londonas smalkajās aprindās. Jaunajā džentlmeņa statusā viņš uzmeklē Estellu - daiļo bagātas ģimenes atvasi, ko iemīlējis vēl būdams mazs puika. Taču, ja kāds atklātu viņa patieso pagātni, sagrautu jauno cilvēku un visu, kas viņam dārgs...
„Lielās cerības" ir Čārlza Dikensa klasiskā mīlasstāsta ekranizācija, kurā galvenās lomas atveido Džeremijs Irvins, Holideja Greindžere, Ralfs Fainss un Helēna Bonema Kārtere.
Vecuma ierobežojums: 12+
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Lielajā zālē: 8.04. seanss 15:30
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

ANNA KAREŅINA. Lielbritānija, 2012. Drāma
Garums: 129 min
Režisors: Joe Wright
Lomās: Jude Law, Keira Knightley, Emily Watson, Kelly Macdonald, Aaron Johnson, Matthew Macfadyen, Olivia Williams
Filmu "Lepnums un aizspriedumi" (Pride and Prejudice) un "Piedošana" (Atonement) režisora Džo Raita jaunā filma!
Apburošajai Annai Kareņinai (Keira Knightley) ir viss, ko vien var vēlēties - viņa ir augsta ranga valdības amatpersonas Kareņina (Jude Law) sieva, mīloša māte savam dēlam, un viņas ģimene ieņem svarīgu vietu Sanktpēterburgas augstākajā sabiedrībā. Saņēmusi vēstuli no sava brāļa, kurš lūdz Annu atbraukt un palīdzēt glābt viņa laulību ar Dolliju (Kelly Macdonald), viņa dodas ceļā. Vilcienā Anna iepazīstas ar grāfieni Vronski, kuru Maskavas dzelzceļa stacijā sagaida viņas dēls - virsnieks Vronskis (Aaron Taylor-Johnson). Kad Anna tiek iepazīstināta ar Vronski, starp viņiem iedegas dzirksts, ko nav - un nebūs iespējams izdzēst. Filmas pamatā Ļeva Tolstoja romāns.
4 nominācijas ASV Kinoakadēmijas balvai Oscar!
Labākais operators
Labākais kostīmu mākslinieks
Labākais mākslinieciskais noformējums
Labākais muzikālais noformējums
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Lielajā zālē: 6.04. seanss 15:30; 9.04. seanss 20:30; 11.04. seanss 15:30
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

SAPŅU KOMANDA 1935. Latvija, 2012. Piedzīvojumu filma
Garums: 120 min
Režisors: Aigars Grauba
Lomās: Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Andris Bulis, Viktors Ellers,Jānis Vimba, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzops, Gints Andžāns, Vilis Daudziņš, Mārcis Manjakovs
Stāsts par Latvijas basketbola izlases triumfu pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs 1935. gadā Šveicē. Latvija ir pirmais Eiropas čempions basketbolā! Tas ir sasniegums, kuru nedrīkstam aizmirst, tas ir notikums, no kura iedvesmoties un mācīties. Tie ir cilvēki, kuri ar savu neatlaidību, uzdrīkstēšanos, ticību neiespējamajam paveica lietas, ar kurām mēs varam lepoties vēl tagad.
Kā saliedēt komandu, kā apvienot cīņā par mērķi, kurš var šķist pat nereāls.
Lielajā zālē: 6.04. seanss 13:00
Mazajā zālē: 6.04. seanss 18:30
Jaunajā zālē: 7.04. seanss 19:00; 8.04. seanss 19:00; 9.04. seanss 19:00; 10.04. seanss 19:00; 11.04. seanss 19:00
Ieeja: 3.00 Ls. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

IZRĀDE „ALU CILVĒKS”
Režisors: Juris Rijnieks
Galvenajā lomā: Ainārs Ančevskis/ Jānis Jarāns
Producents: JAFFA
Izrāde "Alu cilvēks" asprātīgā veidā parāda un apspēlē vīriešu un sieviešu atšķirīgo pasaules uztveri, liekot skatītājiem smieties divu stundu garumā. Kā teica kāds skatītājs: "Izrāde ir īsta ģimenes terapija". Četras veiksmīgas sezonas ir rādītājs, ka izrādi var skatīties ne vienu reizi vien, kā arī ieteikt to skatīties draugiem. Izrādes veidotāji sola izmaiņas arī izrādes scenogrāfijā.
Robs Bekers ironiski asprātīgajai lekcijai “Alu cilvēks” vispārpieņemtus priekšstatus, stereotipus un savstarpējo attiecību klišejas kārtojis ap neapstrīdamu konstatējumu, ka jau kopš senseniem laikiem vīrieši ir mednieki, bet sievietes vācējas. Izrādē ir iespējams kārtīgi izsmieties, arī tad, ja beigās saprotam, ka smejamies mēs paši par sevi.
Organizē SIA JAFFA
Lielajā zālē: 10.04. plkst. 18:00
Ieeja: 10.00 Ls
Biļetes nopērkamas visās „Biļešu Serviss“ kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv un www.splendidpalace.lv
Papildu informācija: http://alucilveks.tumblr.com

MAZAJĀ ZĀLĒ:
SĒŅOTĀJI
. Latvija, 2013. Komēdija
Garums: 75 min
Režisors: Ivars Tontegode
Lomās: Andrejs Možeiko, Sandra Zvīgule, Kristians Kareļins, Mareks Balmanis, Dace Eversa, Anete Saulīte
Pēteris ir pavisam parasts – viņš dzīvo ar valdonīgu māti un strādā birojā,
kur kolēģi viņu mazliet apsmej. Bet tas ir nieks, salīdzinot ar to, kas sākas,
kad seksuāli agresīvā priekšniece nolemj Pēteri ņemt līdzi uz Āfriku.
Tai pat laikā arī glītā kolēģīte no blakus kabineta sāk viņu aplidot. Noguris no sieviešu uzmanības, Pēteris ar biedriem dodas uz poligonu lasīt psihodēliskās sēnītes. Sākas ceļojums, kas pilnībā izmainīs viņa dzīvi.
Vecuma ierobežojums: 16+
Mazajā zālē: 5.04. seanss 20:00; 6.04. seansi 16:00, 21:00; 7.04. seansi 16:00, 20:00; 8.04. seansi 16:00, 20:00; 9.04. seansi 16:00, 20:00; 10.04. seansi 16:00, 20:00; 11.04. seansi 16:00, 20:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

MAMMU, ES TEVI MĪLU. Latvija 2013. Drāma
Garums: 83 min
Režisors: Jānis Nords
Lomās: Vita Vārpiņa, Kristofers Konovalovs
MAMMU, ES TEVI MĪLU ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.
Filma latviešu valodā.
Mazajā zālē: 5.04. seansi 14:00, 18:00; 6.04.seanss 14:00; 7.04.  seansi 14:00, 18:00; 8.04. seansi 14:00, 18:00; 9.04. seansi 14:00, 18:00; 10.04. seansi 14:00, 18:00; 11.04. seansi 14:00, 18:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

ANIMĀCIJAS FILMU PROGRAMMA –
EŽI, RŪĶI, LUPATIŅI. Latvija, 2012. Piedzīvojumu filma, animācija, ģimenes filma

Garums: 90 min
Latvijas animācijas filmu veidotāju radītās pašmāju multfilmas bērniem priecēs mazākos kino skatītājus. Skatieties piedzīvojumus, ko jums sagādās, meža zvēri, rūķēni, lupatiņi un citi pazīstami varoņi. Programmā iekļauta arī animācijas filma "Eži un lielpilsēta", kas 63. Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā ieguvusi apbalvojumus.
Filmu programmā: "Lācis nāk!", "Zīļuks", "Korida", "Es gribu redzēt rūķīšus", "Eži un lielpilsēta", "Kā lupatiņi mazgājās", "Kā lupatiņi šūpojās", "Kā lupatiņi uzminēja", "Starptautiskā tēva diena", "Ursus", "Blēņu stāsts par vilkiem".
Filmas latviešu valodā.
Mazajā zālē: 6.04.  seanss 12:00; 7.04. seanss 12:00
Ieeja: 2.00 Ls, bērniem līdz 16 g.v. – 1.50 Ls. Bērniem līdz 6 g.v. ieeja par brīvu.

MONA. Erotiska drāma
Garums:1 h 34 min
Režisore: Ināra Kolmane
Lomās: Kristīne Belicka, Saulius Balandis, Valery Yaremenko, Lauris Subatnieks
“Mona” ir mūsdienīga pasaka pieaugušajiem, kas stāsta par kaisli un iekāri, mūžseno sievietes neizprotamību un mistisku pārvērtību. Filmas darbība risinās kādā Latvijas mazpilsētiņā, kur iedzīvotāju galvenais iztikas avots ir lopkautuve. Rīgas biznesmenis Tomass ierodas uz sava tēvoča bērēm, ierauga vietējo meiteni Monu — un vairs nedomā par atgriešanos Rīgā. Rezultātā vairāku mazpilsētas iedzīvotāju dzīve sagriežas kājām gaisā. Filmā realitāte, erotika un vīzijas savijas vienā veselā.
Filmu piedāvā Filmu studija DEVIŅI sadarbībā ar Islandes kinokompāniju KISI Production
Vecuma ierobežojums: 16+
Mazajā zālē: 5.04. seanss 16:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

JAUNAJĀ ZĀLĒ:
SVEIKI! KĀ JUMS KLĀJAS?
Rumānija, Spānija, Itālija, 2010. Romantiska komēdija
Garums: 105 min
Režisors: Alexandru Maftei
Lomās: Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Paul Diaconescu, Jordi Garcia, Ana Popescu
Asprātīga romantiskā komēdija par laulātu pāri - vīrs Gabriels un sieva Gabriela, kuri, noguruši no divdesmit laulībā pavadītajiem gadiem, padodas vilinājumam iepazīties internetā. Lai arī šķietami viņi kļuvuši vienaldzīgi un auksti, pat vismazākais mājiens viņos raisa iekāri. Turklāt viņu padsmitgadīgais dēls iztēlojies, ka nākotnē vēlas strādāt porno industrijā. Iespējams, viņiem izdosies apmierināt savas iekāres, tomēr – kādiem līdzekļiem un ar ko viņi satiksies – to lai atklāj filma.
Režisors Aleksandru Maftei 1994. gadā absolvēja Bukarestes Kino un teātra akadēmiju. Viņa diplomdarbs “Nakts dienā” ir rādīts vairākos starptautiskos kinofestivālos un saņēmis Starptautiskā audivizuālo programmu festivāla FIPA (Bairicā, Francijā) zelta balvu par labāko īsfilmu un Starptautiskā festivāla DaKINO (Rumānijā) galveno balvu. Režisējis un bijis scenārists vairākām TV filmām un seriāliem. Filma “Sveiki! Kā jums klājas?” ir režisora pirmā kinofilma.
Festivāli:
Transilvanian Cluj IFF 2010 – pasaules pirmizrāde Audience Award - SEE FF ; Los Angeles 2012 - Skatītāju balva; Monaco FF 2011 – Speciālā žūrijas balva un balva par daudzsološāko režisoru
Filma rumāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Romantisko komēdiju „Sveiki! Kā jums klājas?” piedāvā Filmu studija RIJA filmu ciklā IEPAZĪSTI EIROPAS KINO. Filmu cikls ir iespēja apgūt festivālos izrādītus un atzītus, bet plašākai publikai mazāk zināmus Eiropas režisoru darbus.
Jaunajā zālē: 8.04. seanss 17:00           
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

PĒDĒJĀ TEMPĻA HRONIKAS. Latvija, 2012. Dokumentālā filma
Garums: 58 min
Režisors: Dāvis Sīmanis
Filma ir stāsts par cilvēku un cīņu par viņa radošo ideju realizēšanu, bet pats svarīgākais – par vienas celtnes – jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – likteni. Ar poētisku minimālismu filma izseko jaunās ēkas būvniecībai: no pirmsākumiem vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam. Vērojot un vizuālā simfonijā sakārtojot celtniecības darbu, filmas veidotāji būvlaukumā ir saskatījuši mitoloģisku un rituālu kārtību, tādējādi radot asociācijas ar augstāko garīgo celtņu – tempļu – būvniecību agrāk vēsturē.
Kā, atsaucoties uz amerikāņu arhitektu Lūisu Kānu, izsakās filmas režisors Dāvis Sīmanis: „Izcilas celtnes sākas ar neizmērāmo, top izmērāmajā, bet tās jānobeidz atkal neizmērāmajā”. Bibliotēkas celtniecība ataino Latvijas realitāti. Divdesmit gadus pēc pirmajām skicēm, tā beidzot ieguvusi reālu veidolu un kļuvusi par neatņemamu Pārdaugavas silueta sastāvdaļu.
Filma caur pašas ēkas un divu varoņu – galvenā arhitekta un ceļamkrāna operatores – portretējumu atklāj mūžīgo konfliktu starp lielu ideju diženumu un nenovēršami sekojošo simbolisko upurēšanu, lai tās realizētu.
Filmas tapšanā piedalījušies: režisors Dāvis Sīmanis, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un komponists Voldemārs Johansons. Filmas uzņemšanā tika izmantota speciāla kino uzņemšanas tehnika, kā arī augstas izšķirtspējas kameras, lai skatītājiem redzamais rezultāts uz ekrāna pilnībā atbilstu bibliotēkas būvniecības vērienam.
Filma četru gadu garumā tapusi studijā „Ego Media”, to atbalstīja Nacionālais kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Nacionālā Būvkompāniju apvienība, Rīgas dome, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība, ASV vēstniecība Latvijā.
Tēmas ziņā Dāvja Sīmaņa jaunākā filma „Pēdējā Tempļa hronikas” turpina stāstu par cilvēku un cīņu par viņa radošo ideju realizēšanu.
Jaunajā zālē: 7.04. seanss 17:00
Ieeja: 2.50. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.00 Ls.

IEPAZĪSTI EIROPAS KINO -
MONITORS. Norvēģija, Vācija, Zviedrija, 2011. Mistika, trilleris

Garums: 95 min
Režisors: Pols Sletaune
Lomās: Noomi Rapace, Kristoffer Joner, Velte Qvenild Werring, Stig Amdam, Maria Bock
Anna un viņas astoņus gadus vecais dēls Annešs cietuši no Annas vīra vardarbības un iesaistīti liecinieku aizsardzības programmā. Viņi pārceļas uz lielu daudzdzīvokļu māju masīvu un cenšas ļoti sargāt dēlu. Anna nopērk bērnu rāciju, lai dzirdētu, kas naktī notiek zēna istabā. Taču, izdzirdējusi monitorā kliedzienus, kas patiesībā nemaz neskan no Anneša istabas, viņa sāk uztraukties, ka viņi abi nemaz nav vieni. Sižets pārvēršas sirreālā un mokošā ceļojumā, Annas traumētajā psihē un pamazām atklājas, ka varbūt tam, ko viņa redz un dzird, nemaz nevar uzticēties... Annai pašai jāsaprot, kas ir īsts un kas ne, pirms viņa zaudē gan prātu, gan dēlu.
Norvēģu un zviedru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Jaunajā zālē: 6.04. seanss 17:00; 9.04. seanss 17:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

PICAS. Latvija, 2012. Drāma
Garums: 66 min
Režisore: Laila Pakalniņa
Gluži tāpat kā iepriekšējās Pakalniņas spēlfilmas, arī "Picu" tapšanu iedvesmojis patiess notikums, kas aizsācies kādā Rīgas picērijā. Filmā saskatāmi gan piedzīvojumu filmas, gan "road movie" un pat "film-noir" elementi, tomēr netiek zaudēts savdabīgais Lailas Pakalniņas rokraksts – smalka ironija, detaļu nozīme vēstījumā un samērā lēns notikumu vērojums. Galvenās lomas atveidotājiem Paulam Iklāvam un Reinim Stabiņam "Picas" ir debija kino jomā – abi jaunieši par aktieriem Pakalniņas filmā kļuvuši tieši kādas viņu aizraušanās dēļ, par ko skatītājs uzzinās filmas gaitā.
Filmas radošo komandu veido mākslinieks Jurģis Krāsons, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un operators Uldis Jancis.
Jaunajā zālē: 10.04. seanss 17:00                 
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

DOKUMENTĀLISTS. Latvija, 2012. Dokumentāla filma
Garums: 82 min
Režisori: Inese Kļava, Ivars Zviedris
Pie skarbās un vientuļās purva Intas ierodas dokumentālists. Viņa acīs Inta ir brīnišķīga – izcila filmas varone ar spēcīgu raksturu, bet mežonīgā sieviete drīzāk gatava filmētājam uzlikt lāstu, nekā ļauties iemūžināties. Taču dokumentālista neatlaidība dara savu, un Intas sirds tiek iekarota, lai tūlīt pēc tam to arī salauztu.
Vecuma ierobežojums: 12+
Jaunajā zālē: 6.04. seanss 19:00
Ieeja: 2.50 Ls; skolēniem, studentiem,  pensionāriem, uzrādot apliecību-  2.00 Ls.

FEDJA. Latvija, Somija, 2012. Dokumentālā filma
Garums: 50 min
Režisore: Kristīne Želve
Nelielā Latgales ciemā uzstādīts piemineklis slavenam novadniekam – kādam režisoram Teuvo Tulio. Ciema ļaudis ir izbrīnīti un aizdomīgi – šeit neviens nav dzirdējis par tādu režisoru, nedz redzējis viņa filmas. Vien daži vecāki ciematnieki atceras puišeli, sauktu par Fedju… Režisore Kristīne Želve sāk noskaidrot, kā Fedja kļuva par Teuvo Tulio.
Filma latviešu un somu valodās ar subtitriem angļu un latviešu valodās.
Jaunajā zālē: 11.04. seanss 17:00
Ieeja: 2.50. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.00 Ls.

RĪGAS IMPROVIZĀCIJAS TEĀTRIS
Rīgas Improvizācijas teātris piedāvā:
Improvizācijas vakaru – AR ŠARMU PRET KARMU
Jautri un neparedzami stāsti par vitāli svarīgām tēmām.
Izsmalcināti raksturi, spraigas attiecības mūsu acu priekšā gluži kā zem palielināmā stikla. Šarmants naivums mijiedarbībā ar karmisku nolemtību. Uzvar spontanitāte. Skatītāju ieteiktas ainas Rīgas Improvizācijas teātra izpildījumā.
Vakara gaitā jautras atmosfēras gaisotnē darbosies bārs.
Improvizācijas teātris ir skatuves žanrs, kurā netiek izmantots iepriekš sarakstīts materiāls, visas darbības un dialogi rodas reālajā laikā un vietā.
RIT Improvizē: Raimonds Ruzenieks, Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, Edgars Neilands
Mūzika: Mārtiņš Zilberts vai Guntis Cimiņš
Gaismas: Georgs Kozulis
Pasākuma ilgums: 2h
Ieeja no 19:30
Jaunajā zālē: 5.04. plkst. 20:00
Ieeja: 5.00 Ls
Biļetes nopērkamas visās „Biļešu Serviss“ kasēs, kā arī www.bilesusserviss.lv un www.splendidpalace.lv
Vairāk informācijas: http://www.improvizacija.lv

RĪGAS STĀSTS / RIGA STORY
Tūristu skaita pieaugums Rīgā kalpojis kā pamudinājums šī darba tapšanai – SIA „Rīgas nami” vēlas demonstrēt tūristiem mūsu pilsētas bagātību – 800 gadu seno vēsturi, pilsētas attīstību cauri gadsimtiem, radīt Rīgas īpašo stāstu.
SIA Rīgas nami un Vides Filmu studija piedāvā Rīgas viesiem jaunu tūrisma produktu - 30 minūšu garu dokumentālu filmu par Rīgu - „Rīgas stāsts/Riga Story”. Filma kalpo kā uzziņas materiāls un stimuls tālākai Rīgas kultūrvēsturisko pieminekļu apskatei, mudina turpināt iepazīt Rīgu tuvplānā.
Filmu veidotāji– scenārists Pēteris Krilovs, režisors – Dainis Kļava, operators – Valdis Celmiņš, mākslinieks Edmunds Jansons, oriģinālmūzikas autors Kārlis Auzāns, vēsturnieks-konsultants – Valdis Klišāns, tulkotāji – Dzintra Džonsa un Kārlis Streips (angļu valoda), Darja Kulagina (krievu valoda), teksta autors – Marats Samauskis, aizkadra balss – Greiems Džonss (angļu valoda), Anatolijs Fetčins (krievu valoda), operatora asistenti – Arvīds Celmalis, Ernests Kļaviņš, krāsu korekcija – Uģis Olte, filmas HD pēcapstrāde – Krišs Roziņš.
Jaunajā zālē: katru dienu
Seansu sākums: 10:00 (ENG); 11:00 (RUS); 12:00 (ENG); 13:00 (RUS); 14:00 (ENG); 15:00 (RUS)
Ieeja: 5.00 Ls, bērniem 2.00 Ls. Grupu biļetes, sākot no 10 cilvēkiem, 4.00 Ls.
Biļetes nopērkamas visās „Biļešu serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv un www.splendidpalace.lv

VESTIBILĀ
IZSTĀDE „DZIMUŠI RĪGĀ - SLAVENI PASAULĒ”

SIA ”Rīgas nami” pasākumu centrā – vēsturiskajā kinoteātrī ”Rīga”/”Splendid Palace” apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties izstādes "Dzimuši Rīgā - slaveni pasaulē" ekspozīcijā katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00. Pastāvīgā ekspozīcija tapusi SIA ”Rīgas namiem” sadarbībā ar Latvijas institūta speciālistiem.
Projekta mērķis ir iepazīstināt rīdziniekus un Rīgas viesus ar vistalantīgākajiem rīdziniekiem, kas kļuvuši slaveni ne vien Latvijā, bet Eiropā un visā pasaulē. Šos uzvārdus vieno vārds „izcilība” – Mihails Barišņikovs, Sergejs Eizenšteins, Mihails Tāls, Gunārs Birkerts, Vera Muhina, Raimonds Pauls, Kārlis Skrastiņš, Mariss Jansons…. Pavisam ekspozīcijā ietvertas 16 personības, kuru fotoportreti papildināti ar izzinošo informāciju par katras personības biogrāfiju un nozīmīgākajiem sasniegumiem, lai veidotu priekšstatu, kāpēc šie cilvēki ir izpelnījušies nedalītu atzinību Latvijā un tālu ārpus tās robežām.
Latvija ir lielisks paraugs tam, ka lielas idejas un lielas personības dzimst relatīvi mazās valstīs un pilsētās. Dinamiskie vēstures spēki, kas ir kaldinājuši šodienas Rīgu un Latviju, ir atstājuši nospiedumu šejienes cilvēkos, veidojot šejieniešiem raksturīgu un unikālu īpašību un vērtību kopumu.

Kases darba laiks: no 10:00 līdz pēdējā seansa sākumam.
Ieskaties:
www.splendidpalace.lv

Reklāma
Reklāma