Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārs no 22. līdz 28. februārim

Šajā nedēļā kinoteātrī "Splendid Palace" skatāmas ne tikai aktuālās latviešu un ārzemju filmas, bet arī izstādes un teātru izrādes.

Kadrs no filmas Sapņu komanda 1935.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kadrs no filmas "Sapņu komanda 1935".

LIELAJĀ ZĀLĒ
ALU CILVĒKS

Režisors: Juris Rijnieks
Galvenajā lomā: Ainārs Ančevskis / Jānis Jarāns
Producents: Jaffa
Izrāde "Alu cilvēks" asprātīgā veidā parāda un apspēlē vīriešu un sieviešu atšķirīgo pasaules uztveri, liekot skatītājiem smieties divu stundu garumā. Kā teica kāds skatītājs: "Izrāde ir īsta ģimenes terapija". Četras veiksmīgas sezonas ir rādītājs, ka izrādi var skatīties ne vienu reizi vien, kā arī ieteikt to skatīties draugiem. Izrādes veidotāji sola izmaiņas arī izrādes scenogrāfijā.
Robs Bekers ironiski asprātīgajai lekcijai “Alu cilvēks” vispārpieņemtus priekšstatus, stereotipus un savstarpējo attiecību klišejas kārtojis ap neapstrīdamu konstatējumu, ka jau kopš senseniem laikiem vīrieši ir mednieki, bet sievietes vācējas. Izrādē ir iespējams kārtīgi izsmieties, arī tad, ja beigās saprotam, ka smejamies mēs paši par sevi.
Organizē SIA JAFFA
Lielā zāle: 25.02. plkst. 18:00, 21:00
 
ANNA KAREŅINA. Lielbritānija, 2012. Drāma
Garums: 129 min
Režisors: Joe Wright
Lomās: Jude Law, Keira Knightley, Emily Watson, Kelly Macdonald, Aaron Johnson, Matthew Macfadyen, Olivia Williams
Filmu "Lepnums un aizspriedumi" (Pride and Prejudice) un "Piedošana" (Atonement) režisora Džo Raita jaunā filma!
Apburošajai Annai Kareņinai (Keira Knightley) ir viss, ko vien var vēlēties - viņa ir augsta ranga valdības amatpersonas Kareņina (Jude Law) sieva, mīloša māte savam dēlam, un viņas ģimene ieņem svarīgu vietu Sanktpēterburgas augstākajā sabiedrībā. Saņēmusi vēstuli no sava brāļa, kurš lūdz Annu atbraukt un palīdzēt glābt viņa laulību ar Dolliju (Kelly Macdonald), viņa dodas ceļā. Vilcienā Anna iepazīstas ar grāfieni Vronski, kuru Maskavas dzelzceļa stacijā sagaida viņas dēls - virsnieks Vronskis (Aaron Taylor-Johnson). Kad Anna tiek iepazīstināta ar Vronski, starp viņiem iedegas dzirksts, ko nav - un nebūs iespējams izdzēst. Filmas pamatā Ļeva Tolstoja romāns.
4 nominācijas ASV Kinoakadēmijas balvai Oscar!
Labākais operators
Labākais kostīmu mākslinieks
Labākais mākslinieciskais noformējums
Labākais muzikālais noformējums
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Lielajā zālē: 22.02. seansi 15:30; 18:00; 23.02. seansi 15:30, 18:00; 20:30; 24.02. seansi 18;00 20:30; 26.02. seansi 15:30; 18:00; 27.02. seansi 19:30; 28.02.seansi 15:30
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.  

MĀJĀ. Francija, 2012. Trilleris
Garums: 105 min
Režisors: François Ozon
Lomās: Fabrice Luchini, Kristin Scott Thomas, Emmanuelle Seigner
16 gadus vecs jauneklis, izmantojot sava klasesbiedra uzticību, apraksta viņa mājā notiekošo esejās, ko iesniedz literatūras pasniedzējam.  Apdāvinātā un neprastā audzēkņa  talants aizrauj skolotāju, bet puiša iejaukšanās svešā mājā izraisa nekontrolējamu notikumu virkni...
Režisora Fransuā Ozona ("8 sievietes", "5x2", "Sieva uz pilnu slodzi" u.c.),  jaunā filma "Mājā" triumfēja 2011.gada Sansebastianas kinofestivālā, saņemot galveno balvu labākās filmas kategorijā. Filma tika godalgota arī par labāko scenāriju, savukārt kritiķi filmu ir nodēvējuši par vienu no Ozona labākajiem darbiem.
Galvenās lomas trillerī atveido franču kino zvaigznes Fabriss Lučini, Emanuēla Seņjē, izcilā britu aktrise Kristīne Skota Tomasa un citi.
Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Lielajā zālē: 22.02. seanss 20:30; 23.02. seansi 13:30; 24.02. seanss 13:30; 26.02. seanss 20:30
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.

MAZAJĀ ZĀLĒ
MAMMU, ES TEVI MĪLU. Latvija 2013

Režisors: Jānis Nords
Producente: Alise Ģelze
Lomās: Vita Vārpiņa, Kristofers Konovalovs
MAMMU, ES TEVI MĪLU ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.
Filma latviešu valodā.
Mazajā zālē: 22.02. seansi 16:30, 18:30; 23.02. seansi 16:30, 18:30; 24.02. seansi 16:30, 18:30; 25.02. seansi 18:30; 26.02. seansi 18:30; 27.02.seansi 18:30
 
30 SITIENI. Francija, ASV, 2012. Komēdija, romantika
Garums: 88 min
Režisors: Alexis Loyd
Lomās: Condola Rashad, Justin Kirk, Jennifer Tilly, Jason Day

10 ņujorkieši, 3 svelmainas vasaras dienas: 30 iespējas atklāt seksu, riskēt un iemīlēties.
Desmit ņujorkiešus filmā “30 sitieni” vieno vasaras tveices vilnis un virkne svelmainu seksuālu sakaru. Lomās iejuties lielisks aktieru ansamblis, tostarp Lī Peiss (“Hobits”), Kondola Rašada (“Izpostītie”, “Tērauda magnolijas”), Džastins Kērks (“Nezāles”), Tomass Sadoski (“Ziņu studija”) kā arī Ingeborga Dapkunaite un Dženifera Tillija. Filmas scenārija autors, producents un režisors Aleksis Loids (“Prasība”) filmā veiksmīgi atklāj pavedināšanas mākslu, spontanitāti un pašatklāsmi. Filma ir tikpat kaislīga un dzīvīguma pārpilna kā pilsēta, kurā norisinās tās darbība.
Dažādu cilvēku negaidīta sastapšanās aizsāk ķēdes reakciju, un skatītājs tiek ierauts Ņujorkas vientuļnieku jutekliskās dzīves aizkulisēs. Mainīgās norises vietas, emocijas un apstākļi, iezīmē daudzslāņainu kaislīgas - un nereti neatbildētas - mīlestības ainu lielpilsētā.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Mazajā zālē: 24.02. seanss 20:00; 25.02. seanss 20:00; 27.02. seanss 20:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.  

ARBITRĀŽA. ASV, 2012. Drāma, trilleris
Garums: 107 min
Režisors: Nicholas Jarecki
Lomās: Richard Gere, Susan Sarandon and Brit Marling, Tim Roth
"Arbitrāža", rakstnieka Nikolasa Džarecki debija kinorežijā, ir aizraujoša spriedzes filma par mīlestību, lojalitāti un finanšu pasaules eliti. Pirmo reizi satiekot Ņujorkas magnātu Robertu Milleru (Ričards Gīrs) viņa sešdesmitās dzimšanas dienas vakarā, Millers šķiet īsts amerikāņu biznesa un ģimenes dzīves panākumu iemiesojums. Tomēr greznā savrupnama sienās viņš izmisīgi lauza galvu, kā savu tirdzniecības impēriju pārdot ietekmīgai bankai, pirms tiek atklāti viņa krāpniecības apmēri. No uzticamās sievas Elenas (Sūzena Sarandona) un brīnišķīgās meitas Brūkas (Brita Mārlinga) tiek slēpta ne tikai situācija uzņēmumā, bet arī Millera mīlas sakars ar franču mākslas kuratori Džūliju Kotu (Letīcija Kasta). Brīdī, kad finanšu grūtības teju šķiet atrisinātas, negaidīta kļūda liek Milleram manipulēt ar ģimeni, uzņēmējdarbību un noziedzību. Viņam palīdz kāds cilvēks no pagātnes - Džimijs Grants (Neits Pārkers), taču Ņujorkas Policijas departamenta izmeklētājam Maiklam Braieram (Tims Rots) rodas aizdomas par Millera darbībām. Apstākļu spiests, Millers ir gatavs pārvērtēt pat savas morālās divkosības robežas. Vai viņam izdosies atrast izeju, pirms viss nāk gaismā?
Vecuma ierobežojums: 16+
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Mazajā zālē: 25.02. seanss 16:00; 26.02. seanss 16:00; 27.02. seanss 16:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls.  

SAPŅU KOMANDA 1935. Latvija, 2012. Piedzīvojumu filma
Garums: 120 min
Režisors: Aigars Grauba
Lomās: Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Andris Bulis, Viktors Ellers,Jānis Vimba, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzops, Gints Andžāns, Vilis Daudziņš, Mārcis Manjakovs


Stāsts par Latvijas basketbola izlases triumfu pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs 1935. gadā Šveicē. Latvija ir pirmais Eiropas čempions basketbolā! Tas ir sasniegums, kuru nedrīkstam aizmirst, tas ir notikums, no kura iedvesmoties un mācīties. Tie ir cilvēki, kuri ar savu neatlaidību, uzdrīkstēšanos, ticību neiespējamajam paveica lietas, ar kurām mēs varam lepoties vēl tagad.
Kā saliedēt komandu, kā apvienot cīņā par mērķi, kurš var šķist pat nereāls.
Mazajā zālē: 23.02. seansi 20:00; 26.02. seansi 20:00
Ieeja: 3.00 Ls. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

SEKSAHOLIĶI. Francija, 2012. Komēdija

Garums: 109 min
Režisors: Michel Hazanavicius
Lomās: Jean Dujardin,  Gilles Lellouche
Oskarotās filmas „Mākslinieks" režisors Mišels Hazanavičus un galvenā zvaigzne Žans Dižardēns piedāvā savu jauno projektu - ironisku un pikantu komēdiju „Seksaholiķi".
„Seksaholiķi" ir kinonoveļu krājums par vienu tēmu - vīriešu uzticību/neuzticību. Cik vēl ilgi labākie draugi Freds un Gregs savu sievu priekšā piesegs viens otru pēc kārtējām nakts dēkām? Kādēļ kārtīgam ģimenes cilvēkam Lorānam, aizbraucot uz semināru, obligāti jāatrod vienas nakts izprieca? Kas gan ir iemesls tam, ka Ēriks- precēts vīrietis gados, meklē sakaru ar 19-gadīgo studenti? Uz visiem šiem, ka arī daudziem citiem jautājumiem mēģinās atbildēt filmas „Seksaholiķi" varoņi.
Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Vecuma ierobežojums: 16+
Mazajā zālē: 22.02. seanss 21:00
Ieeja: 3,00 Ls. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecības - 2,50 Ls.
 
Hobits. Negaidīts ceļojums. ASV, Jaunzēlande  2012
Piedzīvojumu filma, episka pasaka
Garums: 164 minRežisors: Peter Jackson
Lomās: Ian McKellen, Martin Freeman, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Christopher Lee, Hugo Weaving, Elijah Wood, Evangeline Lilly, Andy Serkis, Richard Armitage
Ilgi gaidītās episkās pasakas notikumi risinās pirms „Gredzenu pavēlnieka” triloģijas, kad hobits Bilbo Baginss kopā ar burvi Gendalfu un trīspadsmit rūķiem dodas negaidītā un neticamiem piedzīvojumiem piesātinātā ceļojumā.
Režisora Pītera Džeksona filmā uz ekrāniem redzēsim gan jaunus varoņus, gan arī iemīļotos „Gredzenu pavēlnieka" triloģijas dalībniekus.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Mazajā zālē: 23.02. seanss 13:00; 24.02. seanss 13:00
Ieeja: 2.00 Ls, skolēniem, bērniem līdz 16 g.v. – 1.50 Ls. Bērniem līdz 6 g.v. ieeja par brīvu.
 
(Vācu kino klubs)
Pasaules pārvēršanās mūzikā. Baireita pirms pirmizrādes

Vācija, 1993/94
Garums: 90 min
Režisors: Verners Hercogs
Mūzika: Rihards Vāgners
Piedalās: Norberts Balačs, Daniels Barenboims, Plasido Domingo, Dīters Dorns, Pauls Freis, Svens Frīdrihs, Henings fon Gīrke, Verners Hercogs, Zīgfrīds Jeruzalems, Eva Johansone, Verners Junolds, Džeimss Levains, Valtraude Meiere, Heiners Millers, Debora Polaski, Pēters Šneiders, Džuzepe Sinopoli, Hanss Zotins, Volfgangs Vāgners, Ērihs Vonders, Joši Jamamoto
„Nosaukums maldina. Te nav redzami nekādi burvju triki un nekādas romantiskas metamorfozes. Nekas nepārvēršas, vismazāk jau pasaule mūzikā. Stāsts ir vienkārši par ļoti labi veidotu dokumentālo filmu par Baireitas festivāla sagatavošanu un norisi.“ Tā filmu vērtēja izdevums „Die Zeit“ 1994. gadā īsi pirms tās plānotās pārraides televīzijā. Vernera Hercoga veidotā filma „Pasaules pārvēršanās mūzikā“ meistarīgi portetē Baireitas 1994. gada festivālu, kura programmā bija arī operas „Klīstošais Holandieties“, „Parsifāls“, „Loengrīns“ un „Tristans un Izolde“. Herzoga kamera seko trauksmainajai kņadai, ieskatās Baireitas Riharda Vāgnera festivāla aizkulisēs un cenšas izdibināt operas mistēriju. Filma fascinē ar Hercogam raksturīgo cilvēku tvērumu, piemēram, parādot Vāgnera mazmazdēlu Volfgangu Vāgneru, un citiem netipisku detaļu fokusējumiem.
Filma vācu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.
Mazajā zālē: 28.02. seanss 19:00
Ieeja: 2.00 Ls


JAUNAJĀ ZĀLĒ
PICAS. Latvija, 2012. Drāma

Garums: 66 min
Režisore: Laila Pakalniņa
Gluži tāpat kā iepriekšējās Pakalniņas spēlfilmas, arī "Picu" tapšanu iedvesmojis patiess notikums, kas aizsācies kādā Rīgas picērijā. Filmā saskatāmi gan piedzīvojumu filmas, gan "road movie" un pat "film-noir" elementi, tomēr netiek zaudēts savdabīgais Lailas Pakalniņas rokraksts – smalka ironija, detaļu nozīme vēstījumā un samērā lēns notikumu vērojums. Galvenās lomas atveidotājiem Paulam Iklāvam un Reinim Stabiņam "Picas" ir debija kino jomā – abi jaunieši par aktieriem Pakalniņas filmā kļuvuši tieši kādas viņu aizraušanās dēļ, par ko skatītājs uzzinās filmas gaitā.


Filmas radošo komandu veido mākslinieks Jurģis Krāsons, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un operators Uldis Jancis.
Jaunajā  zālē: 25.02. seanss 18:00
Ieeja: 3.00 Ls. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

SVEIKI! KĀ JUMS KLĀJAS? Rumānija, Spānija, Itālija, 2010. Romantiska komēdija
Garums: 105 min
Režisors: Alexandru Maftei
Lomās: Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Paul Diaconescu, Jordi Garcia, Ana Popescu
Asprātīga romantiskā komēdija par laulātu pāri - vīrs Gabriels un sieva Gabriela, kuri, noguruši no divdesmit laulībā pavadītajiem gadiem, padodas vilinājumam iepazīties internetā. Lai arī šķietami viņi kļuvuši vienaldzīgi un auksti, pat vismazākais mājiens viņos raisa iekāri. Turklāt viņu padsmitgadīgais dēls iztēlojies, ka nākotnē vēlas strādāt porno industrijā. Iespējams, viņiem izdosies apmierināt savas iekāres, tomēr – kādiem līdzekļiem un ar ko viņi satiksies – to lai atklāj filma.
Režisors Aleksandru Maftei 1994. gadā absolvēja Bukarestes Kino un teātra akadēmiju. Viņa diplomdarbs “Nakts dienā” ir rādīts vairākos starptautiskos kinofestivālos un saņēmis Starptautiskā audivizuālo programmu festivāla FIPA (Bairicā, Francijā) zelta balvu par labāko īsfilmu un Starptautiskā festivāla DaKINO (Rumānijā) galveno balvu. Režisējis un bijis scenārists vairākām TV filmām un seriāliem. Filma “Sveiki! Kā jums klājas?” ir režisora pirmā kinofilma.
Festivāli:
Transilvanian Cluj IFF 2010 – pasaules pirmizrāde Audience Award - SEE FF ; Los Angeles 2012 - Skatītāju balva; Monaco FF 2011 – Speciālā žūrijas balva un balva par daudzsološāko režisoru
Filma rumāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
Romantisko komēdiju „Sveiki! Kā jums klājas?” piedāvā Filmu studija RIJA filmu ciklā IEPAZĪSTI EIROPAS KINO. Filmu cikls ir iespēja apgūt festivālos izrādītus un atzītus, bet plašākai publikai mazāk zināmus Eiropas režisoru darbus.
Jaunajā zālē: 23.02. seanss 16:00; 25.02. seanss 16:00; 26.02. seanss 18:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

ROBERTS MIČUMS IR MIRIS. Francija, Norvēģija, Beļģija, Polija, 2010. Drāma
Garums: 91 min
Režisors: Olivjē Babinē (Olivier Babinet), Freda Kihna (Fred Kihn)
Lomās: Olivjē Gurmē (Olivier Gourmet), Pablo Nikomedes (Pablo Nicomedes), Bakarijs Sangarē (Bakary Sangaré)
Filma ir krāšņs un melankomisks ceļojums pa Eiropu. Sižets vēstī par diviem dzīves neveiksminiekiem, kas dodas ceļā pretim sapņiem. Frankijs ir jauns aktieris bez darba, Viņa menedžeris Arsēns, izmisuma dzīts, vēl pēdējo reizi izmēģina laimi. Piedraudot ar ieroci, viņš nozog automašīnu un kopā ar Frankiju dodas ziemeļu polārloka virzienā. Viņiem nav ne graša pie dvēseles, bet ir skaidrs ceļojuma mērķis – nokļūt filmu festivālā „Polaris”. Runā, ka tur būs arī leģendārais režisors Džordžs Sarinefs, kurš gatavojas Amerikā filmēt jaunu filmu.
Acīgākie kino vērotāji epizodēs pamanīs arī dažus latviskus nosaukumus...
Avanca kinofestivālā filma saņēma speciālbalvu kategorijā – labākā spēlfilma, savukārt kino parādē Anger Premier Plans 2011 abu režisoru darbs ieguva žūrijas balvu.
Drāmu „Roberts Mičums ir miris” (Robert Mitchum Est Mort) piedāvā Filmu studija RIJA filmu ciklā IEPAZĪSTI EIROPAS KINO. Filmu cikls ir iespēja apgūt festivālos izrādītus un atzītus, bet plašākai publikai mazāk zināmus Eiropas režisoru darbus.
Jaunajā zālē: 24.02. seanss 18:00
Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.
 
PĒDĒJĀ TEMPĻA HRONIKAS. Latvija, 2012. Dokumentālā filma
Garums: 58 min
Režisors: Dāvis Sīmanis
Filma ir stāsts par ticību, par novecošanu, par cīņu, kas jāizcīna, lai realizētu savu vīziju, bet pats svarīgākais – par vienas celtnes – jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – likteni. Ar poētisku minimālismu filma izseko jaunās ēkas būvniecībai: no pirmsākumiem vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam. Vērojot un vizuālā simfonijā sakārtojot celtniecības darbu, filmas veidotāji būvlaukumā ir saskatījuši mitoloģisku un rituālu kārtību, tādējādi radot asociācijas ar augstāko garīgo celtņu – tempļu – būvniecību agrāk vēsturē.
Kā, atsaucoties uz amerikāņu arhitektu Lūisu Kānu, izsakās filmas režisors Dāvis Sīmanis: „Izcilas celtnes sākas ar neizmērāmo, top izmērāmajā, bet tās jānobeidz atkal neizmērāmajā”. Bibliotēkas celtniecība un upuris, ko tā prasa, tikai ataino Latvijas realitāti, arhetipisko situāciju ar zaudētiem kopīgajiem ideāliem.  Divdesmit gadus pēc pirmajām skicēm tā ir kļuvusi par visdārgāko sabiedrisko ēku Rīgā, simbolisku pilsētas silueta zīmi, bet vienlaikus radikāļu uzbrukumu un vispārēji nerimstošu debašu objektu. Norobežojoties no būvniecības politiskā konteksta, filma caur pašas ēkas un divu varoņu – galvenā arhitekta un ceļamkrāna operatores – portretējumu atklāj mūžīgo konfliktu starp lielu ideju diženumu un nenovēršami sekojošo simbolisko upurēšanu, lai tās realizētu.
Filmas tapšanā piedalījušies: režisors Dāvis Sīmanis, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un komponists Voldemārs Johansons. Filmas uzņemšanā tika izmantota speciāla kino uzņemšanas tehnika, kā arī augstas izšķirtspējas kameras, lai skatītājiem redzamais rezultāts uz ekrāna pilnībā atbilstu bibliotēkas būvniecības vērienam.
Jaunajā zālē: 26.02. seanss 16:00                
Ieeja: 2.50. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.00 Ls.

FEDJA. Latvija, Somija, 2012. Dokumentālā filma
Garums: 50 min
Režisore: Kristīne Želve

Reklāma
Reklāma


Nelielā Latgales ciemā uzstādīts piemineklis slavenam novadniekam – kādam režisoram Teuvo Tulio. Ciema ļaudis ir izbrīnīti un aizdomīgi – šeit neviens nav dzirdējis par tādu režisoru, nedz redzējis viņa filmas. Vien daži vecāki ciematnieki atceras puišeli, sauktu par Fedju… Režisore Kristīne Želve sāk noskaidrot, kā Fedja kļuva par Teuvo Tulio.
Filma latviešu un somu valodās ar subtitriem angļu un latviešu valodās.
Jaunajā zālē: 24.02. seanss 16:00
Ieeja: 2.50 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.00 Ls

DOKUMENTĀLISTS. Latvija, 2012. Dokumentāla filma
Garums: 82 min
Režisori: Inese Kļava, Ivars Zviedris
Pie skarbās un vientuļās purva Intas ierodas dokumentālists. Viņa acīs Inta ir brīnišķīga – izcila filmas varone ar spēcīgu raksturu, bet mežonīgā sieviete drīzāk gatava filmētājam uzlikt lāstu, nekā ļauties iemūžināties. Taču dokumentālista neatlaidība dara savu, un Intas sirds tiek iekarota, lai tūlīt pēc tam to arī salauztu.
Vecuma ierobežojums: 12+
Jaunajā zālē: 23.02. seanss 18:00
Ieeja: 2.50 Ls; skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.00 Ls.
 
RĪGAS IMPROVIZĀCIJAS TEĀTRIS
Rīgas Improvizācijas teātris piedāvā improvizācijas vakaru divās daļās, pašā Rīgas sirdī - Kino „Splendid Palace” Jaunajā zālē, kuru laikā tiks izspēlēti vairāki īsti stāsti par skatītājiem interesējošām tēmām.
Vakara gaitā jautras atmosfēras gaisotnē darbosies bārs.
RIT improvizē: Raimonds Ruzenieks Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, Edgars Neilands
Mūzika: Mārtiņš Zilberts vai Guntis Cimiņš
Gaismas: Georgs Kozulis
Pasākuma ilgums: 2h
Ieeja no 19:30
Jaunajā zālē: 22.02. plkst. 19:00
Ieeja: 5.00 Ls
Biļetes nopērkamas visās „Biļešu serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv un www.splendidpalace.lv
 
IZRĀDE BĒRNIEM „KAĶĪŠA DZIRNAVAS”
Biedrība ”Teātris-in”, / www.teatris-in.lv/  kas kopš 2005.gada darbojās SIA „neatkarīgais teātris ”Kabata” telpās, šajā sezonā jaunai izrādei izvēlējusies citas telpas –  askētisku un lakonisku pagraba velvju zāli.
Izrādes režisore Arnita Jaunzeme, nule kā LKA režisoru kursa maģistrante, sadarbībā ar dramaturģi Gunitu Grošu  saglabā Skalbes pasakas poētiskumu un latvisko garu. Tomēr  šodienas skatītāju saistīs izrādes labā humora un ironijas deva, kas caurvij izrādes divus cēlienus.
Pasaka ir par Kaķīti  – darbīgu Saimnieku, gandrīz aplam gādīgu Tēvu....Tai pašā laikā -  pieticīgu un naivu savas  „ laimes kalēju”.Kur ir robeža Kaķīša izturībai? Kur ir robeža cilvēku izturībai un ticībai labajam? Tādu jautājumu uzdod ne tikai Skalbe, bet arī izrāžu veidotāji. Vai Kaķīša vēlējums: „Dari /.../  tikai labu. Kad es kā ubags aizgāju pasaulē, tad jau bija sāpju diezgan. Kāpēc vairot sāpes? Lai vairojas labāk prieks." ir šodien dzīvotspējīgs?  Vai var ar kailām rokām aizstāvēt Labo, ja Ļaunais ir it visur?
Izrādes aicinājums  ir nekad neglabāt dusmas un rast iecietību. Tas ir grūts uzdevums pat pasakas varoņiem. Bet tas ir vienīgais Saprātīgais un Sevi saglabājošais lēmums katrā grūtā brīdī.
Arī tagad. Mums. Visiem. Šodien. Pirms. Un Pēc. Ziemassvētkiem.
Izrādes radošā komanda:
Kaķītis – Rūdolfs Plēpis vai Atis Bētiņš
Melnais Runcis, Pusaste – Zigurds Neimanis vai Imants Vekmanis
Meitas - Zane Aļļēna un Elizabete Nīmane
Znoti - Imants Pakalnietis, Romāns Bargais
Karalis - Aivars Siliņš
Scenogrāfs - Rolands Vorkals
Komponists - Silvestrs Zemgals
Producents - „Teātris –in”, Inga Matisāne
Jaunajā zālē: 26.02. plkst. 10:00, 12:30
Ieeja: 7.00 Ls
Biļetes nopērkamas visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv  
 
Izrāde TĀDA ES ESMU
Komēdija „Tāda es esmu” ir komiski nopietns mēģinājums celt latviešu sievietes pašapziņu. Galveno lomu izrādē attēlos populārā aktrise Zane Daudziņa, uzdodot skatītājiem jautājumu – vai ir kāda ķermeņa daļa, ar ko jūs pats esat apmierināts. Vēlamā atbilde? - Tai būtu jābūt galvai.
Izrāžu apvienības „Panna” izrāde – Aivas Birbeles „Tāda es esmu” ar Zani Daudziņu galvenajā lomā ir absolūti atklāts latviešu sievietes miesas stāsts, kurā tiek veikt pilnīga ķermeņa inventarizācija un apkopota intīmo zonu bilance:
- vai dibens nav par lielu un krūtis par mazu?
- vai esi bijusi laba meitene, neesi par daudz ēdusi un par ilgu skatījusies televizoru?
- skūt vai epilēt?
- masēt ar medu vai karstajiem akmeņiem?
- botulīns vai jau skalpelis?
- bet varbūt vienkārši pierīties, jo tāpat neviens tevi nemīl?Izrādes režisors Juris Rijnieks: „Lielu daļu ikdienas enerģijas sievietes patērē sava ārējā tēla radīšanai un saglabāšanai. Noņemoties ar ārējiem parametriem, sieviete aizmirst savu patieso vērtību, kas ne vienmēr slēpjas jaunā smaržu pudelītē, krūšu palielināšanas operācijā vai šikā dizainera somiņā. Bet ja sabiedrība to padara par galveno sievietes dzīvē, vai nevar pienākt situācija, kad gribēsim veikt plastisko operāciju Brīvības pieminekļa Mildai? Ja tā ieskatās, viņa arī nav nekāda perfektā.”
Sievietes galvenā erogēnā zona atrodas starp pleciem, uzskata izrādes veidotāji un iesaka vīriešiem, ka par ievērojami mazāku naudu ikviens vīrietis varētu dabūt vairāk, ja no savas sievietes nepieprasītu to, kā viņai nav.
Jaunajā zālē: 27.02. plkst. 19:00
Ieeja: 7.00 Ls

Izrāde LĪGAVAINIS
Turpinot pētījumus stand-up komēdijas žanrā, izrāžu apvienība PANNA skatītāju vērtējumam ir nodevusi jaunu izrādi – Jura Rijnieka iestudēto „Līgavaini”, kurā tipisku vīrieša attieksmi pret mīlestības un kāzu savstarpējo sakarību izdzīvo viens no Latvijas iekārojamākajiem vecpuišiem – aktieris Lauris Dzelzītis.
Kāda būtu patiesi brīnišķīga pasaule? Ja tajā valdītu miers un… visi cilvēki apprecētos! Lūk, tā patiešām būtu laimīga pasaule! Tad kāpēc mēs īstas jūtas gribam apstiprināt ar priekškaramo atslēgu pie tilta margām? Kāpēc mums šķiet, ka jebkurš cilvēks, ko bieži redzam televīzijas ekrānā, ir mūsu mīlestības vērts? Tā, it kā kāzu kleita būtu vienīgais gaišais cerības stars tumsas valstībā un baltais mutautiņš uzvalka kabatā – vienīgais gaišais plankums tuneļa galā.
Un ja pēkšņi vēl uzrodas kāds simts svešu, smaidīgu cilvēku, kas izrādās tavi kāzu viesi!? Tas ir sākums vai gals?!
Izrādes „Līgavainis” varonis, kura ādā iejutīsies aktieris Lauris Dzelzītis, un izrādes veidotāji – režisors Juris Rijnieks un lugas autors Uģis Segliņšpiedāvā savu atbildi. Tajā brīdī, kad jūtas tiek pārvērstas par preci un mīlestība – par sarkanu plīša spilventiņu Valentīna dienā, jūtas mirst. Komercializācija spēj līdz absurdam novest jebkuras attiecības, un to spilgi raksturo, piemēram, „ aklās kāzas” televīzijas ēterā vai bildinājums radio laika ziņās.
„…un es sapratu, ka mana krūzīte vairs nemūžam nestāvēs tajā vietā, kur es to nolikšu…Manas vecās, mīļākās, nodriskātākās džinsas viņa man vairs nekad neļaus uzvilkt. Jebkurš aliņš būs kā laimests loterijā, pie kura var tikt labi ja reizi tūkstoš gados…Nu kas mani trieca izrunāt tos liktenīgos vārdus?!" Uģis Segliņš "Līgavainis"
Jaunajā zālē: 28.02. plkst. 19:00
Ieeja: 7.00 Ls
 
RĪGAS STĀSTS / RIGA STORY
Tūristu skaita pieaugums Rīgā kalpojis kā pamudinājums šī darba tapšanai – SIA „Rīgas nami” vēlas demonstrēt tūristiem mūsu pilsētas bagātību – 800 gadu seno vēsturi, pilsētas attīstību cauri gadsimtiem, radīt Rīgas īpašo stāstu.
SIA Rīgas nami un Vides Filmu studija piedāvā Rīgas viesiem jaunu tūrisma produktu - 30 minūšu garu dokumentālu filmu par Rīgu - „Rīgas stāsts/Riga Story”. Filma kalpo kā uzziņas materiāls un stimuls tālākai Rīgas kultūrvēsturisko pieminekļu apskatei, mudina turpināt iepazīt Rīgu tuvplānā.


Filmu veidotāji – scenārists Pēteris Krilovs, režisors – Dainis Kļava, operators – Valdis Celmiņš, mākslinieks Edmunds Jansons, oriģinālmūzikas autors Kārlis Auzāns, vēsturnieks-konsultants – Valdis Klišāns, tulkotāji – Dzintra Džonsa un Kārlis Streips (angļu valoda), Darja Kulagina (krievu valoda), teksta autors – Marats Samauskis, aizkadra balss – Greiems Džonss (angļu valoda), Anatolijs Fetčins (krievu valoda), operatora asistenti – Arvīds Celmalis, Ernests Kļaviņš, krāsu korekcija – Uģis Olte, filmas HD pēcapstrāde – Krišs Roziņš.
Jaunajā zālē: katru dienu
Seansu sākums: 10:00 (ENG); 11:00 (RUS); 12:00 (ENG); 13:00 (RUS); 14:00 (ENG); 15:00 (RUS)
Ieeja: 5.00 Ls, bērniem 2.00 Ls. Grupu biļetes, sākot no 10 cilvēkiem, 4.00 Ls.
Biļetes nopērkamas visās „Biļešu serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv un www.splendidpalace.lv

VESTIBILĀ
IZSTĀDE „DZIMUŠI RĪGĀ - SLAVENI PASAULĒ”

SIA ”Rīgas nami” pasākumu centrā – vēsturiskajā kinoteātrī ”Rīga”/”Splendid Palace” apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties izstādes "Dzimuši Rīgā - slaveni pasaulē" ekspozīcijā katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00. Pastāvīgā ekspozīcija tapusi SIA ”Rīgas namiem” sadarbībā ar Latvijas institūta speciālistiem.
Projekta mērķis ir iepazīstināt rīdziniekus un Rīgas viesus ar vistalantīgākajiem rīdziniekiem, kas kļuvuši slaveni ne vien Latvijā, bet Eiropā un visā pasaulē. Šos uzvārdus vieno vārds „izcilība” – Mihails Barišņikovs, Sergejs Eizenšteins, Mihails Tāls, Gunārs Birkerts, Vera Muhina, Raimonds Pauls, Kārlis Skrastiņš, Mariss Jansons…. Pavisam ekspozīcijā ietvertas 16 personības, kuru fotoportreti papildināti ar izzinošo informāciju par katras personības biogrāfiju un nozīmīgākajiem sasniegumiem, lai veidotu priekšstatu, kāpēc šie cilvēki ir izpelnījušies nedalītu atzinību Latvijā un tālu ārpus tās robežām.
Latvija ir lielisks paraugs tam, ka lielas idejas un lielas personības dzimst relatīvi mazās valstīs un pilsētās. Dinamiskie vēstures spēki, kas ir kaldinājuši šodienas Rīgu un Latviju, ir atstājuši nospiedumu šejienes cilvēkos, veidojot šejieniešiem raksturīgu un unikālu īpašību un vērtību kopumu.


Kases darba laiks: no 10:00 līdz pēdējā seansa sākumam.
www.splendidpalace.lv