Jaunumi kinoteātrī "Splendid Palace". Ir vērts ieskatīties

Lieliskas latviešu filmas, izcili ārzemju darbi, kino bērniem un koncerti. Tas viss līdz 14. februārim "Splendid Palace".

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kadrs no filmas "Sapņu komanda 1935".

LIELAJĀ ZĀLĒ

OPERA „NABUKO”, Tiešraide no La Scala, Milānā

Komponists: Dž. Verdi

Opera 4 cēlienos

Garums: 3 stundas 35 minūtes

Diriģents: Nicola Luisotti

Režisors: Daniele Abbado

Lomās:

Nabuko: Leo Nuči (Leo Nucci)

Ismails: Aleksandrs Antoņenko (Aleksandrs Antonenko)

Zakarijs: Vitālijs Kovaļovs (Vitalij Kowaljow)

Abigaila: Ludmila Monastirska (Liudmyla Monastyrska)

Fenēna: Veronika Simeonī (Veronica Simeoni)

Baāla augstais virspriesteris: Ernesto Panariello (Ernesto Panariello)

Abdallo: Džuzepe Veneciano (Giuseppe Veneziano)

Anna: Tatjana Rjaguzova (Tatyana Ryaguzova)

„Nabuko” darbība risinās Babilonā un Jeruzālemē 586. gadā p.Kr, despotiskā Nebukadnecara valdīšanas laikā.

1842. gadā komponētā Verdi opera stāsta kādu senu Bībeles stāstu par nebrīvē nonākušajiem ebrejiem, viņu alkām pēc brīvības un mīlestību, kas ir spēcīgāka par visu uz šīs pasaules.

Lielajā zālē: 13.02. plkst. 21:15

Ieeja: 6.00 – 7.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 5.00 Ls

* Atgādinām, ka tiešraidēs sezonas laikā ir iespējama solistu maiņa.

** Operas HD tiešraižu translāciju nodrošināšanai tiek izmantotas satelīta savienojums, tāpēc iespējami laika apstākļu, u.c.nepārvaramas varas apstākļu traucējumi, kas var ietekmēt bildes un skaņas kvalitāti.

*** Ja operas HD pārraide notiek tam paredzētajā vietā un laikā, biļetes (un sēdvietas) mainītas un atgrieztas netiek.


PASTA NODAĻAS STĀSTI

Šlāgergrupu „Baltie lāči” un „Apvedceļš” kopēja koncertprogramma.

Šoruden mūzikas laukā radies jauns projekts – pašmāju populārāko šlāgermūzikas grupu "Baltie lāči" un "Apvedceļš" kopīga koncertprogramma "Pasta nodaļas stāsti" jeb kā to nodēvējuši paši muzikanti – muzikālais plenērs. No 12. oktobra tas jau ir novērtējams visai apjomīgā turnejā daudzās Latvijas pilsētās.

Šāda šlāgermūzikas populārāko grupu  apvienošanās veselai koncertturnejai notiek pirmoreiz. Idejas autors – "Balto lāču" līderis Andris Baltacis šoreiz licis lietā ne tikai savas dziedātāja un mūziķa prasmes, bet arī savulaik apgūto režisora profesiju, kā rezultātā ir tapis apjomīgs muzikāls uzvedums, kurā lomas atvēlētas visiem mūziķiem – pasta priekšniekam, padotajiem un apkopējam. Katrs ir ticis arī pie sava jauna vārda, tā radušies ir Krūmacis, Baltiņš, Lej – Man un fon Lipskis. Uzvedumā "Baltie lāči" un "Apvedceļš" reāli rāda, izdzīvo, izdzied un izspēlē kādas pasta nodaļas stāstus, nākot pie klausītājiem ar jaunām un jau skatītāju simpātijas ieguvušām dziesmām, ko papildina gan īpaši šūti pastnieku tērpi, gan skatuves iekārtojums.  Andris Baltacis un  Jānis Krūmiņš ir sarakstījuši jaunas dziesmas un abu sadziedāšanās ir visai iespaidīga, jo abi mūziķi ir ar pārliecinošu skatuves harizmu un mūziķa talantu.  Īpašs prieks ir tiem klausītājiem, kas spēj novērtēt dziedāšanu četrbalsīgi.

Publiku koncertā sagaida ne  vien dažādi patīkami pārsteigumi, bet arī reālas dāvanas, ko saņem aktīvākie un atjautīgākie klausītāji. Ovācijas un ilgie aplausi koncerta laikā liek secināt, ka programma ir izdevusies un  skatītājiem tā sniedz gan lielisku muzikālu baudījumu, gan patīkamu atpūtu.

Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīzes” kasēs un  kinoteātra „Splendid Palace“ kasē.

Lielajā zālē: 14.02. plkst. 19:00

Ieeja: 4.00 – 8.00 Ls

 

MĀJĀ. Francija, 2012. Trilleris 

Garums: 105 min

Režisors: François Ozon 

Lomās: Fabrice Luchini, Kristin Scott Thomas, Emmanuelle Seigner

16 gadus vecs jauneklis, izmantojot sava klasesbiedra uzticību, apraksta viņa mājā notiekošo esejās, ko iesniedz literatūras pasniedzējam.  Apdāvinātā un neprastā audzēkņa  talants aizrauj skolotāju, bet puiša iejaukšanās svešā mājā izraisa nekontrolējamu notikumu virkni...

Režisora Fransuā Ozona ("8 sievietes", "5x2", "Sieva uz pilnu slodzi" u.c.),  jaunā filma "Mājā" triumfēja 2011.gada Sansebastianas kinofestivālā, saņemot galveno balvu labākās filmas kategorijā. Filma tika godalgota arī par labāko scenāriju, savukārt kritiķi filmu ir nodēvējuši par vienu no Ozona labākajiem darbiem.

Galvenās lomas trillerī atveido franču kino zvaigznes Fabriss Lučini, Emanuēla Seņjē, izcilā britu aktrise Kristīne Skota Tomasa un citi.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā

Lielajā zālē: 8.02. seansi 16:30, 20:00; 9.02. seansi 16:30, 20:00; 10.02. seansi 14:30, 16:30, 20:00; 11.02. seansi 16:30, 20:00; 12.02. seansi 14:30, 16:30, 20:00

Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.50 Ls. 

           

PICAS. Latvija, 2012. Drāma

Garums: 66 min

Režisore: Laila Pakalniņa

Gluži tāpat kā iepriekšējās Pakalniņas spēlfilmas, arī "Picu" tapšanu iedvesmojis patiess notikums, kas aizsācies kādā Rīgas picērijā. Filmā saskatāmi gan piedzīvojumu filmas, gan "road movie" un pat "film-noir" elementi, tomēr netiek zaudēts savdabīgais Lailas Pakalniņas rokraksts – smalka ironija, detaļu nozīme vēstījumā un samērā lēns notikumu vērojums. Galvenās lomas atveidotājiem Paulam Iklāvam un Reinim Stabiņam "Picas" ir debija kino jomā – abi jaunieši par aktieriem Pakalniņas filmā kļuvuši tieši kādas viņu aizraušanās dēļ, par ko skatītājs uzzinās filmas gaitā.

Filmas radošo komandu veido mākslinieks Jurģis Krāsons, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un operators Uldis Jancis.

Lielajā zālē: 8.02. seanss 18:30; 9.02. seanss 18:30; 10.02. seansi 13:00, 18:30; 11.02. seanss 18:30; 12.02. seanss 18:30                                      

Ieeja: 3.00 Ls. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

 

SAPŅU KOMANDA 1935. Latvija, 2012. Piedzīvojumu filma

Režisors: Aigars Grauba

Lomās: Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Andris Bulis, Viktors Ellers,Jānis Vimba, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzops, Gints Andžāns, Vilis Daudziņš, Mārcis Manjakovs

Stāsts par Latvijas basketbola izlases triumfu pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs 1935. gadā Šveicē. Latvija ir pirmais Eiropas čempions basketbolā! Tas ir sasniegums, kuru nedrīkstam aizmirst, tas ir notikums, no kura iedvesmoties un mācīties. Tie ir cilvēki, kuri ar savu neatlaidību, uzdrīkstēšanos, ticību neiespējamajam paveica lietas, ar kurām mēs varam lepoties vēl tagad.

Kā saliedēt komandu, kā apvienot cīņā par mērķi, kurš var šķist pat nereāls.

Lielajā zālē: 12.02. seanss 11:00                     

Ieeja: 3.00 Ls. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

 

MAZAJĀ ZĀLĒ

SVEIKI! KĀ JUMS KLĀJAS?. Rumānija, Spānija, Itālija, 2010. Romantiska komēdija

Garums: 105 min

Režisors: Alexandru Maftei

Lomās: Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Paul Diaconescu, Jordi Garcia, Ana Popescu

Asprātīga romantiskā komēdija par laulātu pāri - vīrs Gabriels un sieva Gabriela, kuri, noguruši no divdesmit laulībā pavadītajiem gadiem, padodas vilinājumam iepazīties internetā. Lai arī šķietami viņi kļuvuši vienaldzīgi un auksti, pat vismazākais mājiens viņos raisa iekāri. Turklāt viņu padsmitgadīgais dēls iztēlojies, ka nākotnē vēlas strādāt porno industrijā. Iespējams, viņiem izdosies apmierināt savas iekāres, tomēr – kādiem līdzekļiem un ar ko viņi satiksies – to lai atklāj filma.

Režisors Aleksandru Maftei 1994. gadā absolvēja Bukarestes Kino un teātra akadēmiju. Viņa diplomdarbs “Nakts dienā” ir rādīts vairākos starptautiskos kinofestivālos un saņēmis Starptautiskā audivizuālo programmu festivāla FIPA (Bairicā, Francijā) zelta balvu par labāko īsfilmu un Starptautiskā festivāla DaKINO (Rumānijā) galveno balvu. Režisējis un bijis scenārists vairākām TV filmām un seriāliem. Filma “Sveiki! Kā jums klājas?” ir režisora pirmā kinofilma.

Festivāli:

Transilvanian Cluj IFF 2010 – pasaules pirmizrāde Audience Award - SEE FF ; Los Angeles 2012 - Skatītāju balva; Monaco FF 2011 – Speciālā žūrijas balva un balva par daudzsološāko režisoru

Filma rumāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Romantisko komēdiju „Sveiki! Kā jums klājas?” piedāvā Filmu studija RIJA filmu ciklā IEPAZĪSTI EIROPAS KINO. Filmu cikls ir iespēja apgūt festivālos izrādītus un atzītus, bet plašākai publikai mazāk zināmus Eiropas režisoru darbus.

Mazajā zālē: 8.02. seanss 16:00; 9.02. seanss 16:00; 10.02. seanss 16:00; 11.02. seanss 16:00; 12.02. seanss 16:00; 13.02. seanss 16:00; 14.02. seanss 16:00

Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

 

SAPŅU KOMANDA 1935. Latvija, 2012. Piedzīvojumu filma

Režisors: Aigars Grauba

Lomās: Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Andris Bulis, Viktors Ellers,Jānis Vimba, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzops, Gints Andžāns, Vilis Daudziņš, Mārcis Manjakovs

Stāsts par Latvijas basketbola izlases triumfu pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs 1935. gadā Šveicē. Latvija ir pirmais Eiropas čempions basketbolā! Tas ir sasniegums, kuru nedrīkstam aizmirst, tas ir notikums, no kura iedvesmoties un mācīties. Tie ir cilvēki, kuri ar savu neatlaidību, uzdrīkstēšanos, ticību neiespējamajam paveica lietas, ar kurām mēs varam lepoties vēl tagad.

Kā saliedēt komandu, kā apvienot cīņā par mērķi, kurš var šķist pat nereāls.

Mazajā zālē: 8.02. seansi 13:30, 18:00; 9.02. seansi 11:00, 18:00, 20:30; 10.02. seansi 11:00, 18:00; 11.02. seanss 18:00; 12.02. seansi 13:30, 18:00; 13.02. seanss 18:00; 14.02. seanss 18:00                      

Ieeja: 3.00 Ls. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

 

SEKSAHOLIĶI. Francija, 2012. Komēdija

Garums: 109 min

Režisors: Michel Hazanavicius

Lomās: Jean Dujardin,  Gilles Lellouche

Oskarotās filmas „Mākslinieks" režisors Mišels Hazanavičus un galvenā zvaigzne Žans Dižardēns piedāvā savu jauno projektu - ironisku un pikantu komēdiju „Seksaholiķi".

„Seksaholiķi" ir kinonoveļu krājums par vienu tēmu - vīriešu uzticību/neuzticību. Cik vēl ilgi labākie draugi Freds un Gregs savu sievu priekšā piesegs viens otru pēc kārtējām nakts dēkām? Kādēļ kārtīgam ģimenes cilvēkam Lorānam, aizbraucot uz semināru, obligāti jāatrod vienas nakts izprieca? Kas gan ir iemesls tam, ka Ēriks- precēts vīrietis gados, meklē sakaru ar 19-gadīgo studenti? Uz visiem šiem, ka arī daudziem citiem jautājumiem mēģinās atbildēt filmas „Seksaholiķi" varoņi.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Mazajā zālē: 8.02. seanss 20:30; 10.02. seanss 20:30; 11.02. seanss 20:30; 12.02. seanss 20:30; 13.02. seanss 20:30; 14.02. seanss 20:30                 

Ieeja: 3,00 Ls. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecības - 2,50 Ls.

 

PROGRAMMA BĒRNIEM

MOŠĶIS PARĪZĒ. Francija, 2011. Animācijas filma

Garums: 90 min 

Reklāma
Reklāma

Režisors: Bibo Bergeron

Lomās: Mathieu Chedid, Vanessa Paradis,Gad Elmaleh u.c. 

Režisora Bibo Berdžerona animācijas filma „Mošķis Parīzē”(Monster in Paris) aizved mūs uz 1910. gadu Francijas galvaspilsētu Parīzi. Izmantojot reālu vēsturisku faktu - 1910. gada plūdus Parīzē - franču kinematogrāfisti ļāvušies fantāzijai, kas raisa asociācijas gan ar “ Operas spoku”, gan ar “Briesmoni un skaistuli” un citām klasiskām kino vērtībām. 

Pilsētu pārņēmusi panika. Ūdens līmenis ceļas, appludinot ielas, un turklāt pa tām klīst mošķis! Pazīstamais komisārs Meinots ar saviem vīriem pūlas to nomedīt dienu un nakti, taču bez panākumiem. Iespējams, Monmartras kabarē “Retais putns” prožektoru gaismu spožums galu galā nav no sliktākajām vietām, kur mošķim paslēpties!

“Moški Paīzē” veidojis režisors Bibo Berdžerons, kurš pirms tam strādājis pie nesenā animācijas hīta “ Haizivs stāsts”. Šī ir jaunā režisora pirmā patstāvīgā filma. Filmas producents ir viens no franču kino lielākajiem fantastiem Liks Besons, kurš ar šo romantisko mīlas stāstu, kas vienlaicīgi ir arī trilleris,  atzīstas mīlestībā pagājušā gadsimta Parīzei un tās atmosfērai. Filma “Mošķis Parīzē”  2012. gadā ir saņēmusi franču Oskara-Cēzara balvas nomināciju  gada labākās animācijas filmas kategorijā. Filmas oriģinālās mūzikas komponists Mathieu Chedid kā aktieris arī ieskaņojis Mosķa lomu, bet viņa daiļās dziedošās partneres balss pieder Vanesai Paradī.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Mazajā zālē: 9.02. seanss 13:00; 10.02. seanss 13:00                   

Ieeja: 2.00 Ls, skolēniem, bērniem līdz 16 g.v. – 1.50 Ls. Bērniem līdz 6 g.v. ieeja par brīvu.

 

VESTIBILĀ 

IZSTĀDE „DZIMUŠI RĪGĀ - SLAVENI PASAULĒ”

SIA ”Rīgas nami” pasākumu centrā – vēsturiskajā kinoteātrī ”Rīga”/”Splendid Palace” apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties izstādes "Dzimuši Rīgā - slaveni pasaulē" ekspozīcijā katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00. Pastāvīgā ekspozīcija tapusi SIA ”Rīgas namiem” sadarbībā ar Latvijas institūta speciālistiem.

Projekta mērķis ir iepazīstināt rīdziniekus un Rīgas viesus ar vistalantīgākajiem rīdziniekiem, kas kļuvuši slaveni ne vien Latvijā, bet Eiropā un visā pasaulē. Šos uzvārdus vieno vārds „izcilība” – Mihails Barišņikovs, Sergejs Eizenšteins, Mihails Tāls, Gunārs Birkerts, Vera Muhina, Raimonds Pauls, Kārlis Skrastiņš, Mariss Jansons…. Pavisam ekspozīcijā ietvertas 16 personības, kuru fotoportreti papildināti ar izzinošo informāciju par katras personības biogrāfiju un nozīmīgākajiem sasniegumiem, lai veidotu priekšstatu, kāpēc šie cilvēki ir izpelnījušies nedalītu atzinību Latvijā un tālu ārpus tās robežām.

Latvija ir lielisks paraugs tam, ka lielas idejas un lielas personības dzimst relatīvi mazās valstīs un pilsētās. Dinamiskie vēstures spēki, kas ir kaldinājuši šodienas Rīgu un Latviju, ir atstājuši nospiedumu šejienes cilvēkos, veidojot šejieniešiem raksturīgu un unikālu īpašību un vērtību kopumu.

 

JAUNAJĀ ZĀLĒ

RĪGAS IMPROVIZĀCIJAS TEĀTRIS

Rīgas Improvizācijas teātris piedāvā improvizācijas vakaru divās daļās, pašā Rīgas sirdī - Kino „Splendid Palace” Jaunajā zālē, kuru laikā tiks izspēlēti vairāki īsti stāsti par skatītājiem interesējošām tēmām.

Vakara gaitā jautras atmosfēras gaisotnē darbosies bārs.

RIT improvizē: Raimonds Ruzenieks Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, Edgars Neilands

Mūzika: Mārtiņš Zilberts vai Guntis Cimiņš

Gaismas: Georgs Kozulis

Pasākuma ilgums: 2h

Ieeja no 19:30

Jaunajā zālē: 8.02. plkst. 20:00

Ieeja: 5.00 Ls

Biļetes nopērkamas visās „Biļešu serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv un www.splendidpalace.lv

 

IZRĀDE BĒRNIEM „KAĶĪŠA DZIRNAVAS”

Biedrība ”Teātris-in”, / www.teatris-in.lv/  kas kopš 2005.gada darbojās SIA „neatkarīgais teātris ”Kabata” telpās, šajā sezonā jaunai izrādei izvēlējusies citas telpas –  askētisku un lakonisku pagraba velvju zāli. 

Izrādes režisore Arnita Jaunzeme, nule kā LKA režisoru kursa maģistrante, sadarbībā ar dramaturģi Gunitu Grošu  saglabā Skalbes pasakas poētiskumu un latvisko garu. Tomēr  šodienas skatītāju saistīs izrādes labā humora un ironijas deva, kas caurvij izrādes divus cēlienus.

Pasaka ir par Kaķīti  – darbīgu Saimnieku, gandrīz aplam gādīgu Tēvu....Tai pašā laikā -  pieticīgu un naivu savas  „ laimes kalēju”.Kur ir robeža Kaķīša izturībai? Kur ir robeža cilvēku izturībai un ticībai labajam? Tādu jautājumu uzdod ne tikai Skalbe, bet arī izrāžu veidotāji. Vai Kaķīša vēlējums: „Dari /.../  tikai labu. Kad es kā ubags aizgāju pasaulē, tad jau bija sāpju diezgan. Kāpēc vairot sāpes? Lai vairojas labāk prieks." ir šodien dzīvotspējīgs?  Vai var ar kailām rokām aizstāvēt Labo, ja Ļaunais ir it visur?

Izrādes aicinājums  ir nekad neglabāt dusmas un rast iecietību. Tas ir grūts uzdevums pat pasakas varoņiem. Bet tas ir vienīgais Saprātīgais un Sevi saglabājošais lēmums katrā grūtā brīdī. 

Arī tagad. Mums. Visiem. Šodien. Pirms. Un Pēc. Ziemassvētkiem.

Izrādes radošā komanda:

Kaķītis – Rūdolfs Plēpis vai Atis Bētiņš

Melnais Runcis, Pusaste – Zigurds Neimanis vai Imants Vekmanis

Meitas - Zane Aļļēna un Elizabete Nīmane

Znoti - Imants Pakalnietis, Romāns Bargais

Karalis - Aivars Siliņš

Scenogrāfs - Rolands Vorkals

Komponists - Silvestrs Zemgals

Producents - „Teātris –in”, Inga Matisāne

Jaunajā zālē: 11.02. plkst. 10:00

12.02. plkst. 10:00

Ieeja: 7 Ls

Biļetes nopērkamas visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv  

IZRĀDES IZPĀRDOTAS!

 

IEPAZĪSTI EIROPAS KINO

ROBERTS MIČUMS IR MIRIS. Francija, Norvēģija, Beļģija, Polija, 2010. Drāma

Garums: 91 min

Režisors: Olivjē Babinē (Olivier Babinet), Freda Kihna (Fred Kihn)

Lomās: Olivjē Gurmē (Olivier Gourmet), Pablo Nikomedes (Pablo Nicomedes), Bakarijs Sangarē (Bakary Sangaré)

Filma ir krāšņs un melankomisks ceļojums pa Eiropu. Sižets vēstī par diviem dzīves neveiksminiekiem, kas dodas ceļā pretim sapņiem. Frankijs ir jauns aktieris bez darba, Viņa menedžeris Arsēns, izmisuma dzīts, vēl pēdējo reizi izmēģina laimi. Piedraudot ar ieroci, viņš nozog automašīnu un kopā ar Frankiju dodas ziemeļu polārloka virzienā. Viņiem nav ne graša pie dvēseles, bet ir skaidrs ceļojuma mērķis – nokļūt filmu festivālā „Polaris”. Runā, ka tur būs arī leģendārais režisors Džordžs Sarinefs, kurš gatavojas Amerikā filmēt jaunu filmu.

Acīgākie kino vērotāji epizodēs pamanīs arī dažus latviskus nosaukumus...

Avanca kinofestivālā filma saņēma speciālbalvu kategorijā – labākā spēlfilma, savukārt kino parādē Anger Premier Plans 2011 abu režisoru darbs ieguva žūrijas balvu.

Drāmu „Roberts Mičums ir miris” (Robert Mitchum Est Mort) piedāvā Filmu studija RIJA filmu ciklā IEPAZĪSTI EIROPAS KINO. Filmu cikls ir iespēja apgūt festivālos izrādītus un atzītus, bet plašākai publikai mazāk zināmus Eiropas režisoru darbus.

Jaunajā zālē: 9.02. seanss 18:00; 11.02. seanss 18:00; 12.02. seanss 16:00; 13.02. seanss 18:00; 14.02. seanss 16:00 

Ieeja: 3.00 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

 

PĒDĒJĀ TEMPĻA HRONIKAS. Latvija, 2012. Dokumentālā filma 

Garums: 58 min 

Režisors: Dāvis Sīmanis 

Filma ir stāsts par ticību, par novecošanu, par cīņu, kas jāizcīna, lai realizētu savu vīziju, bet pats svarīgākais – par vienas celtnes – jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – likteni. Ar poētisku minimālismu filma izseko jaunās ēkas būvniecībai: no pirmsākumiem vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam. Vērojot un vizuālā simfonijā sakārtojot celtniecības darbu, filmas veidotāji būvlaukumā ir saskatījuši mitoloģisku un rituālu kārtību, tādējādi radot asociācijas ar augstāko garīgo celtņu – tempļu – būvniecību agrāk vēsturē. 

Kā, atsaucoties uz amerikāņu arhitektu Lūisu Kānu, izsakās filmas režisors Dāvis Sīmanis: „Izcilas celtnes sākas ar neizmērāmo, top izmērāmajā, bet tās jānobeidz atkal neizmērāmajā”. Bibliotēkas celtniecība un upuris, ko tā prasa, tikai ataino Latvijas realitāti, arhetipisko situāciju ar zaudētiem kopīgajiem ideāliem.  Divdesmit gadus pēc pirmajām skicēm tā ir kļuvusi par visdārgāko sabiedrisko ēku Rīgā, simbolisku pilsētas silueta zīmi, bet vienlaikus radikāļu uzbrukumu un vispārēji nerimstošu debašu objektu. Norobežojoties no būvniecības politiskā konteksta, filma caur pašas ēkas un divu varoņu – galvenā arhitekta un ceļamkrāna operatores – portretējumu atklāj mūžīgo konfliktu starp lielu ideju diženumu un nenovēršami sekojošo simbolisko upurēšanu, lai tās realizētu. 

Filmas tapšanā piedalījušies: režisors Dāvis Sīmanis, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un komponists Voldemārs Johansons. Filmas uzņemšanā tika izmantota speciāla kino uzņemšanas tehnika, kā arī augstas izšķirtspējas kameras, lai skatītājiem redzamais rezultāts uz ekrāna pilnībā atbilstu bibliotēkas būvniecības vērienam.

Jaunajā zālē: 10.02. seanss 18:00; 11.02. seanss 16:00; 13.02. seanss 16:00; 14.02. seanss 18:00

Ieeja: 2.50. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību - 2.00 Ls.

 

FEDJA. Latvija, Somija, 2012 . Dokumentālā filma 

Garums: 50 min

Režisore: Kristīne Želve

Nelielā Latgales ciemā uzstādīts piemineklis slavenam novadniekam – kādam režisoram Teuvo Tulio. Ciema ļaudis ir izbrīnīti un aizdomīgi – šeit neviens nav dzirdējis par tādu režisoru, nedz redzējis viņa filmas. Vien daži vecāki ciematnieki atceras puišeli, sauktu par Fedju… Režisore Kristīne Želve sāk noskaidrot, kā Fedja kļuva par Teuvo Tulio.

Filma latviešu un somu valodās ar subtitriem angļu un latviešu valodās.

Jaunajā zālē: 10.02. seanss 16:00

12.02. seanss 18:00

Ieeja: 2.50 Ls, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.00 Ls 

 

DOKUMENTĀLISTS. Latvija, 2012. Dokumentāla filma

Garums: 82 min

Režisori: Inese Kļava, Ivars Zviedris

Pie skarbās un vientuļās purva Intas ierodas dokumentālists. Viņa acīs Inta ir brīnišķīga – izcila filmas varone ar spēcīgu raksturu, bet mežonīgā sieviete drīzāk gatava filmētājam uzlikt lāstu, nekā ļauties iemūžināties. Taču dokumentālista neatlaidība dara savu, un Intas sirds tiek iekarota, lai tūlīt pēc tam to arī salauztu.

Vecuma ierobežojums: 12+

Jaunajā zālē: 9.02. seanss 16:00

Ieeja: 2.50 Ls; skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.00 Ls.

 

RĪGAS STĀSTS / RIGA STORY

Tūristu skaita pieaugums Rīgā kalpojis kā pamudinājums šī darba tapšanai – SIA „Rīgas nami” vēlas demonstrēt tūristiem mūsu pilsētas bagātību – 800 gadu seno vēsturi, pilsētas attīstību cauri gadsimtiem, radīt Rīgas īpašo stāstu.

SIA Rīgas nami un Vides Filmu studija piedāvā Rīgas viesiem jaunu tūrisma produktu - 30 minūšu garu dokumentālu filmu par Rīgu - „Rīgas stāsts/Riga Story”. Filma kalpo kā uzziņas materiāls un stimuls tālākai Rīgas kultūrvēsturisko pieminekļu apskatei, mudina turpināt iepazīt Rīgu tuvplānā.

Filmu veidotāji – scenārists Pēteris Krilovs, režisors – Dainis Kļava, operators – Valdis Celmiņš, mākslinieks Edmunds Jansons, oriģinālmūzikas autors Kārlis Auzāns, vēsturnieks-konsultants – Valdis Klišāns, tulkotāji – Dzintra Džonsa un Kārlis Streips (angļu valoda), Darja Kulagina (krievu valoda), teksta autors – Marats Samauskis, aizkadra balss – Greiems Džonss (angļu valoda), Anatolijs Fetčins (krievu valoda), operatora asistenti – Arvīds Celmalis, Ernests Kļaviņš, krāsu korekcija – Uģis Olte, filmas HD pēcapstrāde – Krišs Rozins. 

Jaunajā zālē: 8.02., 10.02., 13.02., 14.02.

Seansu sākums: 10.00 (ENG); 11.00 (RUS); 12.00 (ENG); 13.00 (RUS) 14.00 (ENG); 15.00 (RUS).

Ieeja: 5.00 Ls, bērniem 2.00 Ls. Grupu biļetes, sākot no 10 cilvēkiem, 4.00 Ls.

Biļetes nopērkamas visās „Biļešu serviss” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv un www.splendidpalace.lv

 

Kases darba laiks: no 10:00 līdz pēdējā seansa sākumam.
www.splendidpalace.lv