23.jūlijā saimniecība "Vīksnas" aicina tevi ciemos!

2011. gada 23. jūlijā no 10:00 līdz 16:00 Alojas novada Brīvzemnieku pagastā piemājas saimniecībā “Vīksnas” biologi, agronomi un māju saimnieki stāstīs un rādīs, kā saimniekot dabai labvēlīgā veidā, nodarbojoties ar aitkopību. Bezmaksas atvērto durvju dienu rīko p/s “Vīksnas”, Latvijas Lauku konsltāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu projekta DEMO FARM ietvaros.

Vīksnu daiļdārzs. Foto: Sarmīte Braslava

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Vīksnu daiļdārzs. Foto: Sarmīte Braslava

 

Tikai 11,2 ha lielā piemājas saimniecība “Vīksnas” atrodas Vidzemē, Alojas novada Brīvzemnieku pagastā. 20. gadsimta sākuma jaunsaimniecība pašlaik ir puslaika saimniecība, proti, saimniekiem Sarmītei un Aldim Braslaviem ir pilna laika algots darbs. Apmēram 30 Latvijas Tumšgalves aitu un piemājas daiļdārzs ir viņu sirdslieta.

 

Atvērto durvju dienā saimnieki, dabas eksperte Ieva Rove, lauksaimniecības speciālists Dainis Arbidāns gan iepazīstinās ar praktisko saimniekošanu, gan rādīs dažādas dabas vērtības – aitu ganībās atrodamos augus, daudzveidīgo mežmalu, senos dzelzceļa aizsargstādījumus, kā arī saimniece iepazīstinās ar savu daiļdārzu. Visu dienu darbosies vides pētnieciskais centrs ģimenēm ar bērniem. Tajā bērniem kopā ar vecākiem būs iespēja spēlēt spēles, iet rotaļās, zīmēt, veidot aitiņas un pētīt tuvākajā apkērtnē esošās dabas vērtības, kā arī doties apkārtni izzinošās ekskursijās.

 

Programma atvērto durvju dienai p/s “Vīksnas”:

10:00-11:00 un 14:00-15:00 “Vīksnas” apskate kopā ar saimnieci Sarmīti Braslavu.

11:00-12:00 dabas speciāliste Ieva Rove ekskursijas laikā rādīs saimniecības dabas daudzveidību.

12:00-13:00 un 15:00-16:00 par “Vīksnu” Latvijas Tumšgalves aitām stāstīs lopkopības eksperts Dainis Arbidāns.

 

Reklāma
Reklāma

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Latvijas Dabas fonda un Igaunijas Dabas fonda īstenotais projekts DEMO FARM jeb “Videi draudzīgas lauksaimniecības demonstrējumu saimniecību tīkla izveide Latvijā un Igaunijā” finansēts Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Galvenais mērķis – atbalsts zemnieku saimniecībām gan dabas vērtību apzināšanā un īstenoto lauksaimniecības pasākumu uzlabošanā, gan tūrisma produktu attīstībā.

 

 

 

Atvērto durvju dienas projekta DEMO FARM ietvaros notiks arī citās saimniecībās Latvijā:

30. jūlijā zemnieku saimniecībā “Mauriņi” un 1.augustā piemājas saimniecībā “Silkalni”.

 

Vairāk informācijas: Latvijas Dabas fonda mājas lapā www.ldf.lv