Ko ar bērnu piedzīvot “Latvijas Grāmatu izstādē 2023”

No 3. līdz 5. martam Ķīpsalā notiks “Latvijas Grāmatu izstāde 2023”, kurā gaidīti būs arī dažāda vecuma bērni! Līdzās plašajam grāmatu klāstam – ģimenēm ar bērniem dažādas valodu un galda spēles, attīstošas rotaļas, tikšanās ar autoriem, māksliniekiem un pat leļļu teātra izrāde. Bērnu čalas un prieki garantēti!
Grāmatas, spēles un pat teātris - tas viss gaida mazos Grāmatu izstādē 2023

FOTO: Publicitātes foto

Grāmatas, spēles un pat teātris - tas viss gaida mazos "Grāmatu izstādē 2023"

Jaunas un jau sen kārotas bērnu grāmatas

Gandrīz visi Latvijas grāmatizdevēji izstādē piedāvās iepazīt jaunākās bērnu grāmatas. “Jānis Roze” prezentēs Kadri Hinrikusas sirsnīgo grāmatu “Zilonis”, kurā Igaunijā dzīvojoša meitene atklāj, kas ir patiesas draudzības pamatā. “Latvijas Mediji” mazajiem lasītājiem ir sagatavojuši divus jaunumus: Lilijas Berzinskas grāmatu “Ronēns Mākonītis”, kas iepazīstina ar Latvijas piekrastes iemītnieku dzīvi, un Tero Mielonena, Mari Ahokoivu grāmatu “Pasaules pētnieki”, kas vēsta par mūsu planētu un cilvēkiem uz tās. Plašu grāmatu klāstu bērniem piedāvās apgāds “Madris”: “Zeltmatīte un trīs lāči”, “Zaķa lielā darbošanās stāstu un aktivitāšu mape”, “Dinozauru modeļi. Skrāpē un radi”. Bērnu iemīļotās grāmatiņas par lācēnu Ričiju Rū – “Ričijs Rū rīko koncertu” un “Ričijs Rū un draugi. Mīļi stāstiņi mazākajiem” – piedāvās izdevniecība “MicRec”. Savukārt nesen iznākušo Laura Gundara un Mariannas Lapiņas grāmatu pusaudžiem “Dzimtas asinis” prezentēs “Aminori”. Un tas nebūt nav viss!

 

Izmēģini attīstošas galda spēles, konstruktorus un līdzsvara platformas!

Visās trīs izstādes dienās “Barboleta” stendā varēs izmēģināt jaunumu – līdzsvara platformu “DIGIBarboleta” ar mobilo aplikāciju. Tā apvieno bērniem tik saistošās mobilās tehnoloģijas un spēles ar mācīšanos kustībā. “DIGIBarboleta” veicina smadzeņu darbību, kustības, līdzsvara un koordinācijas attīstību, trenē uzmanību un atmiņu. Aplikācijā ir ietverti dažādi skaitīšanas, reizināšanas, dalīšanas, latviešu un angļu valodas uzdevumi. Attīstošas un loģisko domāšanu trenējošas puzles-konstruktorus, galda spēles un prāta mežģus piedāvās arī “Solid Wood Gifts”. Turklāt šīs uzņēmuma spēles ir izgatavotas no Latvijā augušiem kokiem! Kā ierasts, iepazīt aizraujošo galda spēļu pasauli un sacensties galda spēļu turnīros aicinās arī “Brain Games”. Atnāc un izmēģini!

 

Piedalies viktorīnā un rotaļājies kopā ar Vardulēnu Brašuli!

Kas ir aizgore? Cik burtu ir garākajā latviešu valodas vārdā?... Latviešu valodas aģentūra 4. martā plkst. 10.00 uz Galvenās skatuves aicinās pievienoties valodas izziņas viktorīnā “Protu, protu!”, kurā gan bērni, gan vecāki varēs pārbaudīt savas latviešu valodas prasmes un uzzināt daudz jauna. Šoreiz noderēs arī mobilie telefoni! Veiksmīgākajiem – balvas. Savukārt 5. martā plkst. 10.00 uz skatuves būs latviešu valodas spēļu un rotaļu rīts “Vārdiņš, vārdiņš, teikumiņš”, kur bērni dosies rotaļās kopā ar Valodas spēļu klubiņa talismanu Vardulēnu Brašuli un aktrisi Žannu Evarti. Savukārt pieaugušie varēs iemācīties jaunas spēles un rotaļas, lai radītu draudzīgu vidi valodas pilnveidošanai arī mājās.

 

Noskaties Latvijas Leļļu teātra izrādi!

Sestdien, 2. martā, plkst. 12.00 konferenču zālē Nr. 3 mazie izstādes apmeklētāji īpaši aicināti uz izrādi “Tuntuļu Jurītis”. Tas ir pasakains un aizraujošs stāsts par apķērīgo lauku zēnu Jurīti, kurš iekļūst gan neticamos piedzīvojumos, gan nepatikšanās, no kurām vienmēr izkuļas ar veselu ādu. Asprātīgie pantiņi, kuros dzirkstī dzejniekam Albertam Kronenbergam tik raksturīgais vieglums un ironija, ir latviešu literatūras bagātība, kuru aicināts iepazīt katrs bērns. Ieeja ar izstādes biļeti!

 

Dungo līdzi Arturam Gruzdiņam!

Svētdien, 5. martā, izstādē varēs satikt komponistu, dziesmu un tagad arī bērnu grāmatu autoru Arturu Gruzdiņu. Plkst. 11.00 uz Galvenās skatuves notiks pasākums “Dungo līdzi un esi drošs!”, kurā Arturs Gruzdiņš iepazīstinās ar savu grāmatu. Tā ir par drošību, kas nekad nezaudē savu aktualitāti.

 

Piedalies burtošanas čempionātā un iepazīsti “Alfa Bēta Duci”!

Ja tavs mazais gudrinieks jau pazīst burtus un var tos salikt kopā vārdos, tad kopā apmeklējiet “Kokmaizītes” ekspozīciju un piedalieties “Burtošanas čempionātā”. Varēsiet ne tikai izmēģināt spēkus vārdu veidošanā no zilbēm, bet arī iemācīties spēlēt jauno galda spēli “Alfa Bēta Ducis” ar 12 metamajiem kauliņiem, kurā veiksmīga 72 burtu kombinācija ļauj izspēlēt vairāk nekā 500 000 vārdu. Spēļu noteikumus izstāstīs uz vietas izstādē, turklāt veiklākie tiks pie balviņām, arī spēlēm!

 

Reklāma
Reklāma

 

Uzzini – par ko brīnās Otto!

Siļķe kažokā, viltotais zaķis vai gaiļbiksītes… – vai kādreiz esi aizdomājies par šādu vārdu dīvainībām? Un ja tos izprastu burtiski? Ja apmeklēsi “Latvijas Grāmatu izstādi 2023” svētdien, tad plkst. 12.00 noteikti piestāj pie Galvenās skatuves! Tur notiks Harija Petrocka bērnu grāmatai “Otto brīnās” veltīts pasākums “Par ko brīnās Otto?”. Pats autors Harijs Petrockis, aktieri Aldis Krastiņš un Ivars Brakovskis, bērnu vokālā grupa “Podziņas” un tās vadītāja Skaidrīte Daugule aicinās spēlēt vārdu spēles par vārdiem, kuri mulsina ar savu dažādo dabu. Piemēram, piens pakā – pakāpiens, autoosta – auto kaut ko osta. Tiekamies!

 

Mainies ar bērnu grāmatām!

Pirms dodies uz “Latvijas Grāmatu izstādi 2023”, pārskati savu grāmatplauktu, jo noteikti arī tev atradīsies kāda grāmata, kas jau vairākkārt ir pārlasīta un ir gatava doties pie cita mazā lasītāja. Šogad Rīgas Centrālā bibliotēka maiņas punktam ir sagatavojusi sākumkapitālu – 4500 grāmatas, no kurām vismaz 1000 ir bērnu un jaunatnes literatūra. 

 

Ar ko vēl “Latvijas Grāmatu izstāde 2023” iepriecinās mazos lasītājus? Seko līdzi jaunumiem mājaslapā: www.bt1.lv/lbf un Facebook lapā: www.facebook.com/gramatuizstade

 

Svētki lasītājiem

No 3. līdz 5. martam Ķīpsalā lasītājus pulcēs iemīļotie grāmatu svētki – “Latvijas Grāmatu izstāde 2023”, kur tikties ar rakstniekiem un piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos aicina nozīmīgākie Latvijas grāmatizdevēji: “Jānis Roze”, “Jumava”, “Pētergailis”, “Latvijas Mediji”, “Madris”, “Avots”, “MicRec”, “Zinātne”, “Aminori”, “Dienas Grāmata”, “Liels un mazs”, “Kontinents”, Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds, “SolVita” u. c.

“Latvijas Grāmatu izstādi” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.


Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2023”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs.

 

Darba laiks:
3.–4. marts 10.00–18.00
5. marts 10.00–17.00

Biļešu cenas:

Biļetes iepriekšpārdošanā: www.bt1.lv/lbf/buytickets.php

Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Saistītie raksti