Tiesa atbrīvo vīrieti, kurš sadūra sievu. Viņa baidās par savu un bērnu dzīvību

Zemgales rajona tiesa Dobelē šonedēļ no apcietinājuma atbrīvojusi vīrieti, kurš 11. aprīlī smagi sadūra sievu. Uzbrukums notika pēc viņas paziņojuma par vēlmi šķirties.
Varmāka patlaban uz nenoteiktu laiku ir brīvībā, bet viņa upuri var tikai cerēt, ka viņš ievēros visus pienākumus un ierobežojumus.

FOTO: Shutterstock.com

Varmāka patlaban uz nenoteiktu laiku ir brīvībā, bet viņa upuri var tikai cerēt, ka viņš ievēros visus pienākumus un ierobežojumus.

Dūra vairākkārt

Sieva vēlējās šķirties no vīra pēc 17 gadiem laulībā. Viņš bieži lietoja alkoholu, bija agresīvs pats pret sevi, sita pa sienām, bet līdz liktenīgajai naktij sievu un bērnus nebija aizskāris. 

Pēc tam, kad viņa paziņoja par vēlmi šķirties, vīrietis visu dienu bija ārpus mājas, dzēra un sūtīja viņai īsziņas, ka grib izrunāties. Pārnāca mājās naktī, kad viņa jau gulēja. Atkal uzstājīgi gribēja izrunāties. Kad sieva apstiprināja, ka tiešām vēlas attiecības pārtraukt, uzbruka ar nazi. Viņš dūra vairākkārt.

Notiekošo sadzirdēja bērni – 9, gandrīz 12 un 14 gadus veci – un izsauca palīdzību. Vīrietis tika aizturēts, bet cietusī nonāca slimnīcā.

 

Izlaiž pret godavārdu

Uzbrukums sievietei atstājis ļoti smagas sekas. Viņai izņemta liesa, ir grūti paiet, un arī sagraizītās rokas īsti nefunkcionē. Pēc ārstēšanās mājās atgriezusies tikai nesen.

"Vakar uzzināju prieka vēsti, ka ir cilvēki, kas uzskata, ka šāds varmāka ar vienu vienīgu solījumu var apsolīt un viņu var palaist līdz tiesai, kura nezinu, kad notiks. Viņam vēl pat nav uztaisīta ekspertīze. Viņu mierīgi izlaiž pret goda vārdu, ka viņš netuvosies. Paldies vispār viņa radiem, kas man paziņoja, ka viņš ir izlaists," sieviete stāsta.

Pēc tiesneses ieskatiem tāds drošības līdzeklis, kas saistīts ar brīvības atņemšanu, vairs nav nepieciešams, un to var aizstāt ar citu.

Policijā savukārt informē, ka izmeklētājs lūdzis tiesu apcietinājumu neatcelt, pamatojot, ka tas atbilst sabiedrības interesēm.

Reklāma
Reklāma

 

Vienīgā iespēja aizstāvēties

Policija gan plāno varmākam noteikt policijas uzraudzību. Tas nozīmē, ka viņam būs regulāri jāreģistrējas policijā savā dzīvesvietā. Vīrietis norādījis, ka dzīvo Ogres novadā un strādā Madonas novadā. 

Viņam ir arī visi jau iepriekš tiesas noteiktie pienākumi – aizliegts atgriezties un uzturēties mājās, kur dzīvo sieva ar bērniem, pienākt mājām tuvāk par 200 metriem. Tāpat aizliegts satikties un jebkurā veidā sazināties ar sievu un bērniem. 

Noteikts arī pienākums gada laikā apgūt sociālās rehabilitācijas kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai.

Kad tiesa izskatīs lietu par sievas saduršanu, vēl nav zināms, jo izmeklēšana nav pabeigta. Tikai jūlija vidū vīram paredzēta tiesu medicīnas psihiatriskā ekspertīze.

"Es piekritu runāt tāpēc, ka tā ir principā tagad vienīgā iespēja mēģināt aizstāvēt sevi un savus bērnus! Man nav pārliecības, ka tā vairs nenotiks, ka neatkārtosies otra Jēkabpils," atzīst sieviete.

 

Plašāk lasiet portālā lsm.lv. Turpat iespējams noskatīties arī sižetu par šo situāciju.

Saistītie raksti