Vai var vienlaikus saņemt bezdarbnieka pabalstu un pašvaldības sociālos pabalstus?

"Vai var vienlaikus saņemt sociālās palīdzības pabalstu, mājokļa pabalstu un NVA bezdarbnieka pabalstu?" portālam LVportals.lv jautā Sigita.
Bezdarbnieka pabalsts var ietekmēt tiesības uz pašvaldības sociālo palīdzību un tās apmēru.

FOTO: Shutterstock.com

Bezdarbnieka pabalsts var ietekmēt tiesības uz pašvaldības sociālo palīdzību un tās apmēru.

Bezdarbnieka pabalsts ir sociālās apdrošināšanas maksājums, to piešķir tikai bezdarbam apdrošinātām personām. Tiesības uz bezdarbnieka pabalstu nosaka un to piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

 

Sociālo palīdzību sniedz pašvaldība saviem iedzīvotājiem ar nepietiekamiem ienākumiem. Palīdzības sniegšanā gandrīz visu pabalstu piešķiršanai tiek vērtēti mājsaimniecības ienākumi.

 

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 809 “Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu” sociālajā dienestā jāiesniedz iztikas līdzekļu deklarācija. Tajā ir norādīts, kādus ienākumus ņem vērā, lai piešķirtu sociālo palīdzību. Iztikas līdzekļu deklarācijā tiek norādīti ienākumi par pilniem pēdējiem trim kalendāra mēnešiem, kā arī neregulāra rakstura ienākumi un saņemtie maksājumi pēdējos 12 mēnešos.

Reklāma
Reklāma

 

Valsts sociālās apdrošināšanas pabalsti, arī bezdarbnieka pabalsts, ir ienākums, kuru ņem vērā, nosakot mājsaimniecības ienākumus, līdz ar to tas var ietekmēt tiesības uz pašvaldības sociālo palīdzību un tās apmēru.

 

Avots: LVportals.lv, Lidija Dārziņa

Saistītie raksti