Negadījumā uz dzelzceļa sliedēm cieš pusaudze

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vakar, 6. februārī, ap pulksten 15.40 Rīgā, Tapešu ielā uz dzelzceļa sliedēm vilciena remonta vagons aizķēra kādu 2007. gadā dzimušu meiteni. Viņa šķērsoja dzelzceļa sliedes, klausoties austiņās mūziku, un tāpēc nedzirdēja apkārt notiekošo un nepievērsa uzmanību, vai var šķērsot sliedes droši. Pēc negadījuma meitene ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē.
Esot dzelzceļa tuvumā, visa uzmanība jāpievērš drošībai – obligāti jāizņem austiņas no ausīm, lai varētu dzirdēt apkārt notiekošo. Tāpat arī viedierīces jānoliek nost, lai varētu pilnu uzmanību pievērst drošam ceļam.

FOTO: Shutterstock.com

Esot dzelzceļa tuvumā, visa uzmanība jāpievērš drošībai – obligāti jāizņem austiņas no ausīm, lai varētu dzirdēt apkārt notiekošo. Tāpat arī viedierīces jānoliek nost, lai varētu pilnu uzmanību pievērst drošam ceļam.

Par notikušo Valsts policija ir uzsākusi resorisko pārbaudi un skaidro negadījuma apstākļus.

 

Lai neatkārtotos nelaimes gadījumi uz dzelzceļa sliedēm, Valsts policija atgādina par drošības padomiem, kas īpaši jāņem vērā, pārvietojoties dzelzceļa sliežu tuvumā vai šķērsojot tās. Pats galvenais, šķērsojot dzelzceļa sliedes, ir pārliecināties par savu drošību un visu uzmanību pievērst dzelzceļam. 

 

 

Būtiski, lai satiksmes dalībnieki apzinās, ka, esot dzelzceļa tuvumā, visa uzmanība jāpievērš drošībai – obligāti jāizņem austiņas no ausīm, lai varētu dzirdēt apkārt notiekošo. Tāpat arī viedierīces jānoliek nost, lai varētu pilnu uzmanību pievērst drošam ceļam.

 

Reklāma
Reklāma

Svarīgi ņemt vērā, ka vilciena bremzēšanas ceļš ir daudz garāks nekā vieglajām automašīnām – pat ja vilciena mašīnists ir laikus pamanījis bīstamību uz dzelzceļa sliedēm, tas vēl nenozīmē, ka vilciens paspēs sabremzēt. 

 

Tādēļ pirms sliežu šķērsošanas ir jāpaskatās, vai to droši var darīt, vai pārbrauktuve nav slēgta, vai netuvojas vilciens. Tāpat visdrošāk to darīt tam paredzētās vietās.

 

Valsts policija aicina vecākus ar savām atvasēm pārrunāt drošības jautājumus ne tikai par dzelzceļa sliežu šķērsošanu, bet arī par uzvedību, kādai jābūt dzelzceļa tuvumā – būtiski atgādināt, ka dažādu spēļu vai aktivitāšu veikšana uz dzelzceļa ir nepieļaujama rīcība un dzīvība tiek pakļauta nevajadzīgam un ļoti lielam riskam. 

“Jaunieši reizēm neaptver to, kā viņu dzīvi negatīvi var ietekmēt bezatbildīga uzvedība dzelzceļa tuvumā, tādēļ ir nepieciešams regulāri atgādināt par šādas rīcības sekām,” pauž likumsargi.

Saistītie raksti