Līdz gada beigām skolēnu vajadzībām pašvaldības saņems 25 080 datorus

Jau novembra beigās Latvijas pašvaldības sāks saņemt pirmos datorus, lai varētu tos sadalīt savām izglītības iestādēm, nodrošinot skolēnus ar mācību procesam nepieciešamajām ierīcēm.
Kopumā datorus saņems visas 43 pašvaldības.

FOTO: Shutterstock.com

Kopumā datorus saņems visas 43 pašvaldības.

"21. gadsimta digitalizācijas lēciens arī izglītībā pieprasa nodrošināt laikmetam atbilstošu un nepieciešamu prasmju apgūšanu. Līdz ar datoru nodrošināšanu skolēniem būsim spēruši sen vajadzīgo soli arvien mūsdienīgākas izglītības vides izveidošanā, lai pilnveidotā mācību satura apgūšana notiek ar šodienai atbilstošu rīku palīdzību," uzsver izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

 

SIA "Baltijas Informācijas tehnoloģijas" tirdzniecības speciālists Deniss Peļņa un valdes loceklis Harijs Gals, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

 

Reklāma
Reklāma

Kopumā datorus saņems visas 43 pašvaldības, kuras kā projekta partneri apņēmušās rūpēties par piegādātās tehnikas sadali izglītības iestādēm un turpmāku izmantošanu mācību procesā. Kopā ar datoriem pašvaldībām un izglītības iestādēm tiks nodrošināta programmatūra centralizētai un efektīvai datortehnikas administrēšanai. Būs pieejamas arī Google Workspace for Education Standart licences, kas sniedz iespēju izglītības iestādēm organizēt klases pārvaldību un datu apstrādi atbilstoši Eiropas Savienībā noteiktajām datu glabāšanas prasībām. Projekta ietvaros Valsts izglītības satura centrs kā sadarbības partneris nodrošinās metodisko atbalstu pašvaldību digitālajām komandām. Līdz 2025. gada beigām skolu datoru iegādei plānots vēl papildus investēt vairāk nekā 50 miljonus eiro.
 

Datoru skaits, ko saņems katra pašvaldība, ir aprēķināts proporcionāli skolēnu skaitam izglītības iestādēs 7.-9.klašu grupā. Tādējādi visā Latvijā kopumā ar datoriem tiks nodrošināti vairāk nekā 40 % šīs vecuma grupas skolēnu.

 

Līdz ar 25 080 Acer Chromebook 314 modeļa datoru iegādi Latvijas izglītības ekosistēmā ienāk ChromeOS operētājsistēma, dažādojot pieejamās tehnoloģijas, ko apgūst skolēni, un paaugstinot konkurenci starp dažādiem programmatūras ražotājiem. Ar šo iepirkumu Latvija seko pasaules tendencēm izglītības digitālās transformācijas jomā, kur izglītības iestādēs Chromebook datori visā pasaulē kļūst aizvien populārāki to salīdzinošās vienkāršības un zemāko izmaksu dēļ.

Saistītie raksti