Miris tautā iemīļots šefpavārs un gardēdis Mārtiņš Rītiņš

Pēc ilgas cīņas ar slimību 11. februārī 72 gadu vecumā aizsaulē devies Latvijā populārais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš.
Pavārs Mārtiņš Rītiņš pēc ilgas cīņas ar slimību viņsaulē devies 11. februārī.

FOTO: Izdevniecības Rīgas Viļņi arhīvs

Pavārs Mārtiņš Rītiņš pēc ilgas cīņas ar slimību viņsaulē devies 11. februārī.

To portālam jauns.lv apstiprināja viņa brālis Jānis. Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā izbeigtas viņa šīs dzīves gaitas, kas pēdējos mēnešos pavadītas cīņā ar slimību.

 

Mārtiņš slimnīcā tika nogādāts dažas dienas pēc Ziemassvētkiem. “23. decembrī Mārtiņš sajuta temperatūru. Pirms tam mums visiem bija sarunāts, ka Ziemassvētkus svinēsim kopā.  Protams, par vakariņām rūpētos neviens cits kā pats Mārtiņš. Viņš būtu bijis galvenais šefs,” nerealizētajos plānos iepriekš ar žurnālu "Kas Jauns" dalījās Mārtiņa brālis Jānis Rītiņš. “Tad Mārtiņš paziņoja, ka svētku vakariņas būs jāatliek, jo viņam esot temperatūra. Ziemassvētku vakariņas tika atceltas, viņš vairākas dienas pavadīja savā Rīgas centra dzīvoklī. Covid-19 tests aizdomas apliecināja – tas bija pozitīvs,” stāstīja Jānis.
 

Mārtiņu uzraudzījusi krustmeita Renāte, topošā mediķe. Sajutusi, ka veselības stāvoklis neuzlabojas, bet gan pasliktinās, viņa Mārtiņu pati aizvedusi uz slimnīcu. No slimnīcas ar brāļiem Rītiņš bieži komunicējis video zvanos. “Mēs viņam sacījām daudz labu vārdu. Lai cīnās, lai nekad nepadodas. Tad kādu dienu ārsti piezvanīja, lai braucam aprunāties pie Mārtiņa, jo stāvoklis esot kritisks un iespējams, ka tā var būt pēdējā tikšanās...” tā Jānis.

 

Taujāts, vai Mārtiņš apzinājies kritisko situāciju, šefpavāra brālis atzina: “Viņš pieņēma to stāvokli, kurā atradās. Mēs teicām, ka ir jācīnās, un viņš apsolīja mums, ka darīs visu, kas viņa spēkos. 

Mārtiņš, arī būdams smagā stāvoklī, ļoti daudz jokoja. Viņš mums teica: “Es jums neteikšu, kur savu naudu esmu noslēpis! Un manu "Porsche" jūs nedabūsiet.” 

 

Jā, Mārtiņa sapnis bija nopirkt "Porsche" automašīnu,” piebilda Jānis. 

Reklāma
Reklāma

 

“Mārtiņš daudz smējās. Teica, ka nu esot palicis tāds pats kā mēs, vecie kraķi. Mārtiņš neizrādīja ne bailes, ne vājumu, bet gan tieši pretēji – ka grib dzīvot. Mēs daudz reižu teicām, lai cīnās, ka mēs viņu gaidām mājās. Viegli nebija ne mums, ne viņam. Mēs pat visu, ko viņš teica, nevarējām ar pirmo reizi saprast, nācās sacīto atkārtot. Bet mēs atvadījāmies ar cerībām tikties. Domājām, ka sliktākajam viņš jau ir ticis cauri,” noteica Jānis.

 

Taču 11. februāris nāca ar smagu vēsti – diemžēl Rītiņš cīņu ar slimību uzvarēt nav spējis. 

Brāļi Jānis un Andrejs ieradušies no brāļa atvadīties, un drīz vien pēc tam Mārtiņš savas šīs zemes gaitas beidzis.


Mārtiņš Rītiņš dzimis 1949. gada 19. oktobrī Anglijā. 90. gados Rītiņš pārcēlās uz Latviju un kļuva par vienu no pirmajiem pavāriem Latvijā, kas sāka izglītot ģimenes, kā mājās pagatavot garšīgu, veselīgu un neparastu ēdienu. Ilgus gadus vadīja kulinārijas TV raidījumus. Kurš gan nezina teicienu "Kas var būt labāks par šo?". Triju Zvaigzņu ordeņa kavalieris.

 

Portāls Mammamuntetiem.lv izsaka līdzjūtību Mārtiņa Rītiņa ģimenei, draugiem un tuviniekiem.

Saistītie raksti