Covid-19 sertifikātu varēs uzrādīt ar autovadītāja tiesībām un skolēna, studenta vai pensionāra apliecību

Uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, personas identitātes konstatēšanai varēs uzrādīt arī transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kā arī skolēna, studenta, pensionāra vai izdienas pensijas saņēmēja apliecību, portālu Jauns.lv informē Saeimas Preses dienests.
Līdz šim sertifikāta turētāja identitātes konstatēšanai derēja tikai pase vai personas apliecība (eID karte).

FOTO: Artūrs Ķipsts

Līdz šim sertifikāta turētāja identitātes konstatēšanai derēja tikai pase vai personas apliecība (eID karte).

To paredz ceturtdien, 16. decembrī, Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītais grozījums Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas atzīts par steidzamu.

 

Likums paredz, ka personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 infekciju, to pārslimojušas vai kurām veiktie Covid-19 testi ir negatīvi, tiek izsniegti sadarbspējīgi sertifikāti, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu vai informāciju par veiktā testa rezultātu. Līdz šim sertifikāta turētāja identitātes konstatēšanai derēja tikai pase vai personas apliecība (eID karte).

Reklāma
Reklāma

 

“Izmaiņas veiktas, atsaucoties uz sabiedrībā izskanējušo aicinājumu noteikt, ka sertifikāta turētāja identifikācijai var izmantot arī citus dokumentus,” skaidro par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Saistītie raksti