Neiedomājami! No spageti makaroniem būvēts tilts spēj izturēt teju 160 kg slodzi

Pagājušās nedēļas brīvdienās Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centrā piekto gadu pēc kārtas norisinājās spageti tiltu konstruēšanas sacensības STiKS. Izturīgākais skolēnu veidotais tilts, ko veidoja komanda „Random brokoļi” no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, spēja izturēt veselu 52,81 kilogramu slodzi. Taču studentu konkurencē konstruēšanā uz vietas nepārspēta palika komanda „Ampēriņš” ar rezultātu 158,5 kg. 

Ko tik nevar uzbūvēt no spageti makaroniem! Vienkārši neiedomājami! Publicitātes foto no pasākuma RTU.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ko tik nevar uzbūvēt no spageti makaroniem! Vienkārši neiedomājami! Publicitātes foto no pasākuma RTU.

 

Pasākumā, kur dalībnieki no makaroniem un līmes veidoja pēc iespējas izturīgākas tilta konstrukcijas, šogad piedalījās 75 dalībnieku, pārstāvot 8 mācību iestādes. Dalībnieki tika iedalīti skolēnu un studentu konkurencē.

 

Sacensību dalībniekiem tikai 6 stundu laikā bija jāuzbūvē savs spageti tilts no „Dobeles dzirnavnieks” makaroniem, sacenšoties par stiprākās konstrukcijas autoru titulu. Tika izmantotas visdažādākās tiltu konstrukcijas un saistvielas, dalībnieki līmēšanai izmantoja visu, sākot ar karstajām līmēm, beidzot ar Loctite epoksīdlīmēm.

 

Izturīgākais skolēnu veidotais tilts, ko veidoja komanda „Random brokoļi” no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, spēja izturēt veselu 52,81 kilogramu slodzi. Komandas pārstāvji atzina, ka „pasākums ir aizraujošs, nākamgad noteikti jāpiedalās vēlreiz”. Attiecīgi otrās vietas ieguvēji bija „Trakie krabji 2.1” no Rīgas Amatniecības vidusskolas ar tiltu, kas spēja izturēt 34,28 kg. Savukārt trešo vietu ieguva Preiļu pamatskolas komanda „Latgales tilti” ar tiltu, kas izturēja 32,89 kg slodzi. 

 

Reklāma
Reklāma

Studentu konkurencē konstruēšanā uz vietas, kur piedalījās 17 komandu, nepārspēta palika komanda „Ampēriņš” (dalībnieki: Aleksandrs Riguns, Anita Svilāne, Gatis Krūmiņš) ar rezultātu 158,5 kg. 

 

Mājās gatavoto „lielo” tiltu kategorijā 1. vietu ieguva komanda RAM (dalībnieki: Artūrs Vēvers, Raivis Skrebs, Māris Puriņš) ar rezultātu 417,99 kg. Viņi izcēlās ar īpašu rūpību un profesionalitāti, pievēršot lielu uzmanību katram makaronam.

 

Sacensību žūrija īpaši atzīmēja 3 augstskolu (RTU, „Turība”, RISEBA) studentu komandas „ZSS” ieguldīto enerģiju, piešķirot viņiem nomināciju "Labākais dizains". Komanda saņēma arī simpātiju balvu no „Dobeles dzirnavnieks”.

 

Labākie tiltu meistari dosies pārstāvēt Latvijas godu arī pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātā RECCS 2014,  kas norisināsies Obudas Universitātē Budapeštā šī gada 30. maijā. Turēsim īkšķus par savējiem!