Automašīnas pie Dailes teātra vairs novietot nevarēs

No 24.marta būtiski tiks ierobežota un nākamajā sezonā pilnībā slēgta automašīnu novietošana Dailes teātra priekšā pie galvenās ieejas izrāžu laikā, portālu mammamuntetiem.lv informēja teātra  sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Dailes teātra apmeklētājiem jau no nākamās nedēļas jārēķinās ar problēmām, kur novietot automašīnu. Foto no www.kasjauns.lv arhīva. Attēls no teātra izrādes "Romeo un Džuljeta".

 

 

Šī rīcība sekojot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes lēmumam par ugunsdrošības prasību neievērošanu, kā rezultātā pārkāptas Ministru kabineta Ugunsdrošības noteikumu prasības. 

 

Ilgu laiku Dailes teātris ir centies nodrošināt skatītājiem ērtību, radot iespēju izrāžu laikā novietot automašīnas teātra priekšā, tomēr teātra resursi un funkcija neatļauj nodarboties ar autostāvvietas organizēšanu un uzturēšanu. Tā kā laukums fiziski neatbilst auto novietošanai, automašīnas diemžēl tiek bojātas, un teātris regulāri saņem pretenzijas, nebūdams atbildīgs par mašīnu drošību un apsardzi. Sūdzības tiek saņemtas arī no gājējiem, kuru pārvietošanās nereti tiek traucēta un ierobežota. Tāpat tiek bojāts laukums teātra priekšā, kas nav plānots kā autostāvvieta un nav paredzēts šādai slodzei, situāciju skaidro teātra pārstāve.

 

Reklāma
Reklāma

Dailes teātris ir publiska iestāde ar paaugstinātu bīstamību - teātrī bieži vienlaikus atrodas 1300 skatītāji, un Dailes teātris ir atbildīgs par šo cilvēku drošību. Izrāžu laikā ugunsdzēsības automobiļu piekļūšana un skatītāju evakuācija būtu apgrūtināta. 

 

Ņemot vērā šo situāciju, Dailes teātris ir apzinājis tuvākās autostāvvietas: Šarlotes poliklīnika un Valdemāra iela (poliklīnika) (abās, uzrādot izrādes biļeti, 1 h – 0,80 EUR, nākamās – 0,65 EUR), Miera iela 1 (SIA Grantex) (1 h – 0,70 EUR, 5 h – 2 EUR), Bruņinieku iela 2 (EuroPark) (1 h – 0,80 EUR, pēc 20.00 bezmaksas), Bruņinieku iela 2 / Stabu (EuroPark) (1 h – 1,50 EUR, pēc 20.00 bezmaksas), Skolas iela 35 (EuroPark) (1 h – 1,50 EUR), Miera iela 3 (Europark Latvia) (1 h – 1,40 EUR, pēc 20.00 bezmaksas), Kr. Barona 57 (SIA Grantex) (1 h – 0,70 EUR, 5 h – 2 EUR), Brīvības 110 (SIA Auto Park 110) (1 h – 1,40 EUR), Grostonas 1 (EuroPark) (1 h bezmaksas, sākot ar otro 1 h – 1,40 EUR).