Aptur žāvētu eksotisku augļu un mušļu fasēšanas ražotni

Pārbaudot Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) rīcībā esošo operatīvo informāciju par nelegālu augu izcelsmes produktu ražošanu un fasēšanu, PVD ir atklājis nereģistrētu SIA "Veselības fabrika" piederošu ražotni - fasēšanas cehu Rīgā, Čiekurkalnā. Apturēta ražotnes darbība, uzņēmumam būs no lielveikaliem jāatsauc sava produkcija.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Atkal atklāj pārtikas viltojumus - uzdod tos par bioloģiskajiem, bet sertifikāta nav.

 

 

Aizdomas, ka SIA "Veselības fabrika", kam pieder PVD reģistrēts sabiedriskās ēdināšanas un augu izcelsmes produktu fasēšanas uzņēmums Rīgas centrā, Skolas ielā, ir izveidojis papildus nereģistrētu ražotni arī Čiekurkalnā, radās, salīdzinot fasēšanas telpas un restorāna kapacitāti, ar uzņēmuma interneta mājaslapā piedāvāto un citiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem piegādāto saražotās un safasētās produkcijas sortimentu, proti, produkcijas apjoms un sortiments ievērojami pārsniedza uzņēmuma jaudu.

 

Veicot vairākas pārbaudes ilgākā laika posmā, PVD inspektoriem izdevās uziet pēdas "Veselības fabrika" otrai - nereģistrētajai ražotnei Čiekurkalnā, kurā veicot pārbaudi, PVD atklāja dažādu augu izcelsmes produktu - žāvētu eksotisku augļu, mušļu fasēšanu un dzīvās maizes ražošanu nepiemērotos apstākļos, portāls mammamuntetiem.lv uzzināja PVD.

 

Reklāma
Reklāma

PVD ir apturējis nereģistrētās ražotnes darbību un saražotās produkcijas - aptuveni 1000 kilogramu dažādu augu izcelsmes produktu izplatīšanu. Tā būs jāatsauc arī no tirdzniecības lielveikalos, jo, lai gan kaltētas ogas un augļi nav augsta riska pārtikas produkts, PVD ir konstatējis nepilnības produktu marķējumā, tostarp uzņēmums izmanto neatļautas veselīguma norādes un atsauci uz bioloģisko lauksaimniecību, lai gan jau pagājušā gada beigās sertifikācijas institūcija "Vides kvalitāte" nolēma par sertifikāta "Bioloģiskā lauksaimniecība" anulēšanu SIA "Veselības fabrika" Skolas ielas uzņēmumam.

 

Par atklātajiem faktiem sākta administratīvā lietvedība.