Imunizācijas valsts padome par pusaudžiem piemērotākās vakcīnas izvēli

Imunizācijas valsts padome, izvērtējot jaunākos datus, ir noteikusi rekomendācijas arī bērnu un jauniešu vakcinācijai pret Covid-19.

FOTO: Shutterstock.com

“Bērnu un jauniešu vakcinācijai pret Covid-19 IVP iesaka izvēlēties “Comirnaty” vakcīnu. IVP ir sekojusi līdzi gan Skandināvijas valstu (FI, NO, DK, SE) ziņojumiem, gan Kanādas, ASV datiem, kā arī uzklausījusi EZA drošības pārskatu par miokardītu sastopamību pēc vakcinācijas ar mRNS vakcīnām. Pamatojoties uz šobrīd pieejamo informāciju un no šo valstu veselības sistēmas reģistru demonstrētajiem datiem, IVP rekomendē bērnu un jauniešu vakcinācijai pret Covid-19 izmantot “Pfizer/BioNTech” ražoto vakcīnu “Comirnaty”,” stāsta IVP priekšsēdētāja Dace Zavadska. 

Viņa paskaidro, ka EZA reģistrētā “Moderna” ražotā vakcīna pret Covid-19 “Spikevax” uzrāda augstāku imunogenitāti jeb imūnās sistēmas atbildi, kas šai vecuma grupai varētu būt saistāma ar augstāku risku attīstīties mRNS vakcīnu identificētajai blaknei – miokardītam un perikardītam.


Šī ir pagaidu rekomendācija, un, tiklīdz būs zināma jauna un plašāka informācija, šī rekomendācija var tikt mainīta vai precizēta.

Reklāma
Reklāma