Padomi cistiskās fibrozes slimniekiem - fiziskās aktivitātes un pareizi izvēlēts inhalators

Bērnu slimnīcas izveidotais video kalpos kā atgādinājums ikdienā par vingrošanas nozīmīgumu un palīdzēs cistiskās fibrozes pacientiem justies veseliem pēc iespējas ilgāk.

Fizioterapija ir galvenais un primārais ārstēšanas pasākums, kurš ir jāiekļauj katra pacienta ikdienas režīmā, jāveic regulāri  vairākas reizes dienā.

FOTO: Shutterstock.com

Fizioterapija ir galvenais un primārais ārstēšanas pasākums, kurš ir jāiekļauj katra pacienta ikdienas režīmā, jāveic regulāri vairākas reizes dienā.

Fizioterapija ir galvenais un primārais ārstēšanas pasākums, kurš ir jāiekļauj katra pacienta ikdienas režīmā, jāveic regulāri un pat vairākas reizes dienā. Fizoterapija mazina hroniska bronhīta progresēšanu, ievērojami uzlabo pacienta dzīves kvalitāti, samazina respiratoro uzliesmojumu biežumu un var pagarināt dzīvildzi. 
 

Daudzu pacientu dzīves neatņemama sastāvdaļa  ir inhalāciju aparāti. Sagatavotais materiāls palīdzēs pacientiem pareizi rūpēties par tiem. 
 


 

Cistiskā fibroze (CF) ir iedzimta ģenētiska slimība, kas ir viena no visbiežāk sastopamajām iedzimtām slimībām pasaulē. To nosaka gēna mutācijas, un tā izpaužas ar visu ārējās sekrēcijas dziedzeru traucējumiem, kas izraisa dzīvībai svarīgu orgānu bojājumu. Pacientiem ir novērojams hronisks klepus ar krēpām, barošanas traucējumi – aizkuņģa dziedzera nepietiekamības dēļ: svara deficīts, augšanas aizture, taukos šķīstošo vitamīnu deficīta izpausmes u.c.

Pat veiksmīgi ārstējot CF, dzīvildze pacientiem ir ievērojami samazināta, proti, Eiropā dzīvildze vidēji tuvojas 40 gadiem. Elpošanas sistēma CF pacientiem ir vissvarīgākā orgānu sistēma, kura cieš visvairāk. Ikdienā krēpas veidojas biezas un viskozas, grūti atklepojamas, tās krājas bronhos, veido neatgriezeniskas izmaiņas (bronhu deformācijas, paplašinājumus), tas veicina mikrobu vairošanos un hronisku iekaisuma procesu elpceļos. Slimībai progresējot, elpošanas nepietiekamība ir galvenais nāves cēlonis. 

Fizioterapija ir galvenais un primārais ārstēšanas pasākums, kurš ir jāiekļauj katra pacienta ikdienas režīmā, jāveic regulāri  vairākas reizes dienā. Fizoterapija mazina hroniska bronhīta progresēšanu, ievērojami uzlabo pacienta dzīves kvalitāti, samazina respiratoro uzliesmojumu biežumu un var pagarināt dzīvildzi. 

 

Reklāma
Reklāma

Kopumā pasaulē ir zināmas līdz pat 8000 reto slimību, ar kurām saslimst no 6% līdz 8% iedzīvotāju. 80% no tām ir ģenētiskas izcelsmes, bet pārējās izraisa ārējās vides faktori. Lielākā daļa reto slimību nav pilnīgi izārstējamas, bet ar savlaicīgu diagnostiku, atbilstošu ārstēšanu un papildus medicīnisko aprūpi var uzlabot pacientu pašsajūtu un pagarināt dzīvildzi. 

 

Informācija par inhalācijas ierīču dezinfekciju skatāma šeit