Tava āda vasarā...

Katra un katrs no mums ir dzirdējis par saules ietekmi uz ādu. Katru gadu gaidām vasaras siltos starus, bet kad saulīte sāk sildīt mūsu ādu vajadzētu  pasargāt! 

Saules aizsargkosmētika jālieto ne tikai tāpēc, lai maksimāli samazinātu risku kādreiz saslimt ar ādas vēzi, bet arī tāpēc, lai sejas āda pēc iespējas ilgi būtu gludāka un tvirtāka.

FOTO: Shutterstock.com

Saules aizsargkosmētika jālieto ne tikai tāpēc, lai maksimāli samazinātu risku kādreiz saslimt ar ādas vēzi, bet arī tāpēc, lai sejas āda pēc iespējas ilgi būtu gludāka un tvirtāka.

 

FOTO: Lāzermedicīnas klīnikas dermatoloģijas nodaļas vadītāja Dr. med. Rozniece iesaka lietot augstas kvalitātes kosmētiku - Altacare. 

 

Vasarā aktuāls ir jautājums par ādas aizsardzību no saules ultravioletajiem stariem. Kā šī kosmētika to nodrošina?

Ikdienas lietošanai domātajam Altacare dienas krēmam atšķirībā no daudziem citiem saules aizsargfaktors (SPF) ir  30. Tas nozīmē, ka, dodoties parastās ikdienas gaitās, pietiek šo krēmu uzziest no rīta. Protams, ja cilvēks uzturas ārā, tad saules aizsargkrēms jāuzklāj par jaunu ik pēc 2 – 3 stundām. Ir arī speciālais saules aizsargkrēms, kura SPF ir 50. 

 

 

Tas pieejams divos veidos – vienkārši balts un ar toni. Saules aizsargkrēms ar toni ir īpaši iecienīts, jo tas piešķir ādai dabisku, skaistu toni un ir matējošs, kas ir īpaša priekšrocība karstā laikā, kad cilvēki vairāk svīst. Lietojot šo krēmu, var efektīvi mazināt nevēlamo ādas spīdumu. Šogad ļoti agri novēro augstu saules aktivitāti, tāpēc saules aizsargkrēmu lietošanai jāpievērš uzmanība. Ādas aizsardzība no saules ir pirmais solis cīņā ar ādas novecošanos. Ja par to nedomā, var dabūt ādas apdegumu un paaugstināt ādas vēža attīstības risku, bet, kad UVA stari iekļūst dermā, tie izjauc kolagēna struktūru un veidojas sīkās krunciņas, kas īstenībā ir saules bojājums, kā arī pigmentācija, ar kuru pēc tam cīnīties ir ļoti grūti. Saules aizsargkosmētika jālieto ne tikai tāpēc, lai maksimāli samazinātu risku kādreiz saslimt ar ādas vēzi, bet arī tāpēc, lai sejas āda pēc iespējas ilgi būtu gludāka un tvirtāka. Sauļošanās kā brīvā dabā, tā solārijā padara cilvēku vizuāli vecāku par saviem gadiem. 

 

Karstums ietekmē arī pašus kosmētikas produktus, tie ātrāk bojājas. Kā uzglabāt šos līdzekļus?

Lietojot Altacare kosmētiku, par šo jautājumu nav jāraizējas. Produkti ir pildīti tādos kā termosiņos, kuri uztur konstantu temperatūru, tur netiek klāt skābeklis, kas samazina produktu efektivitāti, tāpat arī gaisma un mikrobi. Iepakojums aprīkots ar atsperīti, kas ļauj izspiest nelielu produkta daudzumu, neskarot pārējo saturu. 

 

Ir daudzas procedūras, ko piedāvā „Lāzermedicīnas klīnikas” dermatologi, bet vai pieejami arī šī paša ražotāja kosmētikas produkti ādas kopšanai mājās?

Reklāma
Reklāma

Ieskaties: http://lazermedicinasklinika.lv/lv/clear-lift-lazers-alma-lasers-izraela

 

Jā, Altacare ir līdzīgas produktu līnijas kā citiem ražotājiem: attīrošie līdzekļi, produkti dažādiem ādas tipiem, dažādām sejas ādas problēmām. Piemēram, ja ādai trūkst mitruma, parādās aizvien izteiktākas krunciņas, samazinās ādas tvirtums vai ir izteikta hiperpigmentācija, ir speciāli produkti ampulu un tvisteru formā, kas noteiktu laiku lietojami intensīva kursa veidā. Šie produkti satur retinolu, hialuronskābi, kolagēnu, koenzīmu Q10. u.c. Katam cilvēkam mēs varam individuāli ieteikt to, kas viņa ādai tobrīd ir nepieciešams. Piedāvājumā ir arī  kaviāra krēmi dienai un naktij; speciālie  krēmi, kas domāti ādai ap acīm un daudz citu produktu. Jāņem vērā arī lietotāja vecums. Piemēram, retinola preparātus jaunai sievietei parasti neiesaka, viņai vairāk jārūpējas par ādas mitrināšanu, kas ir svarīga gan vasarā, kad sejas āda kļūst sausa saules ietekmē, gan ziemā, īpaši, kad ir apkures sezona un nākas uzturēties telpās ar sausu gaisu. Ja ir izteiktas novecošanās pazīmes, tad spēcīgākais preparāts ir retinols, tāpēc piedāvājam retinola ampulas vai twisterus. Ja ir ādas hiperpigmentācija, mēs, iespējams, piedāvāsim papildus citām procedūrām preparātus, kuri satur kojskābi, kam piemīt balinošas īpašības. 

 

Vai nepieciešama speciālista konsultācija, lai pareizi izvēlētos Altacare produktus?

Ja runa ir par pacientiem, kuriem  mēs veicam ārstnieciskas procedūras, tad iesakām viņiem konkrētus līdzekļus no speciālās produktu līnijas, kas domāta tieši lietošanai pēc šīm procedūrām, bet parastai ādas kopšanai ikdienā atbilstoši savam ādas tipam visus šos attīrošos līdzekļus, krēmus, aizsargkrēmus un citu kosmētiku var lietot ikviens bez speciālas konsultācijas.  Svarīgi ir ievērot pareizu sejas ādas kopšanas secību. No rīta jālieto dienas krēms, kas satur saules aizsargfiltru un tad, ja ir kāda ādas problēma, attiecīgi jāizmanto kāds papildus produkts, piemēram, tvistera vai ampulas formā. Lai pārliecinātos, vai kāda no produktu sastāvdaļām neizraisa paaugstinātas jutības reakciju, mēs parasti piedāvājam aktīvākos produktus izmēģināt. Ja iecerēts lietot ampulu produktus, vispirms iesakām iegādāties vienu ampulu un izmēģināt, vai nav novērojama nepanesība. 

 

Kas ir www.ameda.lv?

Ameda ir mūsu interneta palīgs :). Runājot par kosmētiku -  pērkot interneta veikalā Jums tā tiks izsūtītas uz mājām jebkurā Latvijas pilsētā ar bezmaksas piegādi!

Jaunas iespējas ādas aizsardzībai pret saules ultravioletajiem stariem.

 

Dr. med. Rozniece ādas aizsardzībai iesaka Altacare kosmētiku, kas nopērkama www.ameda.lv!