Ziemassvētku dāvana bērnam ziemas prieku baudīšanai

Biezā sniega sega tā vien aicina baudīt ziemas priekus. Brīvā laika pavadīšana sniegotā kalnā, slēpošana vai slidošana var kļūt par jautru izklaidi visai ģimenei.
Ziemassvētku dāvana bērnam ziemas prieku baudīšanai

FOTO: Shutterstock.com

Ziemassvētku dāvana bērnam ziemas prieku baudīšanai

Atkušņa laikā tā, protams, būs pikošanās, sniegavīru un cietokšņu celšana, garantējot jauku atpūtu un jautrību, bet, ja temperatūras stabiņš nokrities zemāk, laiks meklēt slidas, slēpes un ragaviņas. 
 

Ragavas

Bērniem, kas pēc skolas vai bērnudārza dodas vizināties no kalniņa, derēs labas ragaviņas. Ja vēlaties bērnu pārsteigt ar šādu dāvanu, pievērsiet uzmanību dažiem faktoriem. 

Tā kā visas ragavas nav vienādas, jāizvērtē to tips un dizains: 

  • Klasiskās ragavas var būt izgatavotas no koka, plastmasas, metāla vai minēto materiālu savienojumiem. Braukšanai no kalniņa bērnam labāk patiks plastmasas ragavas, kas noteikti būs ātrākas. Lai bērnu vizinātu, labāk derēs metāla vai koka ragavas, kas ir izturīgākas. Šāda veida ragavas var izvēlēties arī tad, ja ikdienā uz bērnudārzu dodaties kājām.
  • Ragavas ar stūri ļaus bērnam vienmērīgi manevrēt brauciena laikā, sniedzot arī drošību un prieku.
  • Slidināšanās paliktnis var būt laba dāvana, ja tāds ir draugam, ar kuru kopā tiek baudīti ziemas prieki.
  • Piepūšamā sniega kamera priecēs ikvienu bērnu un tiks izmantota pie katras mazākās izdevības. Salīdzinot ar slidināšanās paliktni, sniega kamera ir izturīgāka, kā arī sniedz lielāku drošību un manevrēšanās iespējas.
     

Slēpes

Ziemassvētku dāvanai izvēloties slēpes, jāizvērtē bērna slēpošanas prasmes un ziemas sezonai plānotās izklaides. Interneta veikalā 220.lv pieejamas divu veidu slēpes bērniem, tās ir kalnu slēpes un distanču slēpes.

  • Kalnu slēpes ļaus jaunajam slēpotājam attīstīt stabilus slēpošanas pamatus, jo ir paredzētas iesācējiem un vidējā līmeņa slēpotājiem piemērotām trasēm. Slēpes ir vieglas un to forma veidota tā, lai atvieglotu līdzsvara saglabāšanu, kā arī ātrāku un vieglāku pagriezienu pārvarēšanu.
  • Distanču slēpes derēs ne tikai labi sagatavotās trasēs, bet arī jebkurā sniegotā vietā – meža ceļos un takās vai vienkārši pļavā. Ja visa ģimene slēpos kopā, bērnam tas būs vēl lielāks prieks!
     

Slidas

Bērnam, kurš ir apguvis slidošanas prasmes un trenējas regulāri, noderēs profesionālās hokeja vai ātrslidošanas slidas, kas ļaus brīvāk manevrēt uz ledus. Savukārt iesācējam ieteicams dāvināt universālās slidas.

Bērna interese par slidošanu ir atkarīga arī no slidu zābaciņa sniegtā komforta. Ja bērnam pēc neilga laika sals kājas, viņš no šāda aktivitātes veida centīsies izvairīties. Tādēļ dāvanai labāk izvēlēties slidas no dabīga materiāla, jo bērna kājas būs siltumā, tās nesals un nesvīdīs. 

Jāpievērš uzmanība potītes daļas stiprinājumiem. Lai bērns justos drošāk, kā arī vieglāk varētu noturēt līdzsvaru un patstāvīgi veiktu manevrus uz ledus, pirmās slidas vajadzētu izvēlēties ar paaugstinātu potīšu daļu. 

Izvēloties slidas jāpārliecinās arī vai nepieciešamības gadījumā slidu asmeni būs iespējams nomainīt pret citu.

Aktivitātēm svaigā gaisā  noderēs arī dažādi instrumenti. Piemēram, sniega lāpsta, kas piemērota bērna augumam, ļaus ne tikai rakt tuneļus vai veidot trasi braukšanai ar ragavām, bet arī palīdzēt teritorijas uzkopšanā. Arī sniega tīrīšana kopā ar ģimeni var būt jautra!

Interneta veikalā 220.lv Ziemassvētku vecītis atradīs piemērotu dāvanu ikvienam bērnam. Tā var būt kāda no jau minētajām, varbūt rotaļlieta vai cita bērna vēlmēm un vajadzībām piemērota dāvana. Izvēli noteikti atvieglos bērna vēstule Ziemassvētku vecītim. Nekas, ja tā tomēr nav uzrakstīta, viņš taču vislabāk zina, ko bērns vēlas atrast zem svētku eglītes!