Vingrojumi bērna plaušu veselībai

Aukstajā sezonā aktuālas kļūst dažādas elpošanas sistēmas saslimšanas, kurām visbiežāk pakļauti ir mazi bērni. Elpošanas sistēmu saslimšanu rezultātā tiek izjaukts bērna ierastais elpošanas ritms, samazināts krūšukurvja kustību apjoms, kā arī vispārēja organisma imunitāte, tāpēc svarīgi veikt vingrojumus, lai uzlabotu bērna plaušu ventilāciju un imunitāti. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

“Cilvēkam nepieciešams skābeklis tāpat kā automašīnai degviela. Jo efektīvāka elpošana, jo bērns būs enerģiskāks un veselāks. Bet šodien nepietiekoši novērtēts ir elpošanas vingrinājumu nozīmīgums. ,” apgalvo veselības centra “Vivendi” sertificēta fizioterapeite Lauma Zvirbule. 

 

Fizioterapeite Lauma Zvirbule piedāvā sešus vingrojumus plaušu veselībai: 

   
1. Iesildošs vingrojums

Pozīcija: guļus ar vēderu  uz bumbas. Ieelpa caur degunu, izelpa caur muti. Ieelpā vēders piepūšas, izelpā saplok.

 

 

2. vingrojums

Pozīcija: guļus ar vēderu uz bumbas, pēdas un plaukstas pie grīdas. Ieelpā atceļ vienu kāju un pretējo roku, izelpā atgriežas sākuma pozīcijā. Atkārtot ar otru roku un kāju.

 

3. vingrojums

Pozīcija: guļus ar vēderu uz bumbas, pēdas un plaukstas pie grīdas. Priekšā uz grīdas spalviņa. Ar rokām iet uz priekšu un lēnām pūš spalviņu uz priekšu - cik tālu vien var – turot taisni muguriņu.

   

4. vingrojums

Reklāma
Reklāma

Pozīcija: guļus uz muguras uz bumbas. Rokas pāri galvai. Ieelpā sniedzas pēc bumbiņas, izelpā satver bumbiņu un, sasprindzinot vēdera muskulatūru, atceļas no lielās bumbas.

 

 

5. vingrojums

Pozīcija: guļus ar muguru uz bumbas, rokas pāri galvai. Elpo - ieelpa caur degunu, izelpa caur muti.

 


6. Relaksācija.

Pozīcija: sēdus uz paklājiņa, rokas uz bumbas, pleci un kakls atbrīvoti. Elpo vienmērīgi. Ieelpa caur degunu, izelpa caur muti.Vingrojumus plaušu veselībai, izmantojot lielās vingrošanas bumbas var veikt bērns (vecumā no 3 līdz 7 gadiem) fizioterapeita vai pieaugušā uzraudzībā.