Ieteikumi lieliskiem vasaras vakariem

Atvaļinājumu sezona nav vienīgie plusi vasaras startam. Siltais laiks sniedz iespēju baudīt dažādas aktivitātes ārā, turklāt ne tikai dienas pirmajā pusē, bet arī patīkamajos, saulrieta izgaismotajos vakaros. 

Arī darba dienu vakarus vasarās var padarīt lieliskus.

FOTO: Shutterstock.com

Arī darba dienu vakarus vasarās var padarīt lieliskus.

 

Par to, kā interesanti un veselīgi pavadīt vakarus vasaras mēnešos, stāsta “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.

“Nav nejaušība, ka vasarā vēlamies pavadīt pēc iespējas vairāk laika dabā – uz to mūs mudina organisms. Tas ir svarīgi ne tikai tādēļ, ka vasarā ir pieejami vairāki brīvā laika pavadīšanas veidi, bet arī tāpēc, ka mūsu ādas skaistumam un veselībai ir nepieciešams skābeklis – organisma dzīvības funkciju nodrošinātājs. Telpās skābekļa ir mazāk, tādēļ ir svarīgi katru dienu kārtīgi izkustēties un uzņemt mūsu organisma šūnām tik svarīgo skābekli. Vasaras vakari ir paredzēti ne tikai atpūtai un atsvaidzinošu dzērienu lietošanai, bet tie kalpo kā iespēja kvalitatīvi un veselīgi pavadīt laiku ārā,” stāsta “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.
 

LASI ARĪSeši piemājas dārzā spēlējami futbola paveidi 
Receptes piknikam ar meža garšu 

 

Īstais laiks ietaupīt un sportot ārā
Ķermenim patīk kustība – tā ir gan iespēja uzlabot asinsriti, gan uzlādēt sevi ar laimes hormoniem. Arī neliela izstaipīšanās un daži vingrinājumi palīdzēs atjaunot enerģiju. Spiedoša saule vai sutīgs, karsts laiks bieži vien sportiskās aktivitātes liek atlikt vai doties uz treniņu zāli. Lai arī sportošanai iekštelpās ir savi plusi, sportiskās aktivitātes svaigā gaisā vasaras vakaros ir pavisam cita pieredze. Turklāt tas var kļūt par radošu izaicinājumu, meklējot un izmantojot dažādus pilsētas vides objektus sava treniņa izpildei. Tāpat vasara ir laiks, lai baudītu dažādus sporta veidus, kas ir piemēroti tikai vasaras sezonai – piemēram, orientēšanās mežā, sporta spēles vai dažādi ūdens sporta veidi, sākot ar vindsērfingu un beidzot ar veikbordu. Vasara ir laiks, kad uzlabot savu veselību, nomainot personīgo auto vai sabiedrisko transportu pret velosipēdu. Pat piecu minūšu treniņš ir labāks par nekādu treniņu.

Reklāma
Reklāma

 

Vasara ir laiks, lai baudītu dažādus sporta veidus, kas ir piemēroti tikai vasaras sezonai – piemēram, orientēšanās mežā, sporta spēles, dažādi ūdens sporta veidi. 


Dārza ballītes ģimenes vai draugu lokā
Vasara ir laiks, kad visapkārt dabā ir manāmas dažādas krāsu gammas. Arī piemājas dārziņā viss zied un smaržo, un tas ir lielisks veids, kā pavadīt vakaru ar draugiem vai ģimeni ārā, nevis sēžot pie televizora ekrāna. “Svaigs gaiss, vakara gaisma, piemājas augļu dārzs ar pašiem tuvākajiem blakus ir sirsnīgs vakara noslēgums jebkurai dienai. Turklāt laiks, kas pavadīts ārā, pozitīvi ietekmē ne tikai prātu, bet arī ķermeni – uzņemot cilvēkiem tik svarīgo skābekli, tiek stimulēta vielmaiņa, mikrocirkulācija un stiprināta imunitāte,” norāda Ieva Zvagule.

 

Pastaigas dabā uzlabos asins cirkulāciju un papildinās šūnas ar skābekli, gan veicinās arī laimes hormonu izdalīšanos.Atgriezies pie dabas
Vakara pastaigas piemājas mežā, gar jūru vai pat pilsētvidē būs labs risinājums tiem, kas savu darba dienu pavada birojos. Pēc lielpilsētas saspringtās darba ikdienas vēlamies baudīt svaigu gaisu un mierīgas pastaigas mežā vai pļavā. Tās gan uzlabos asins cirkulāciju un papildinās šūnas ar skābekli, gan veicinās laimes hormonu izdalīšanos. Ieva Zvagule iesaka: ”Dodoties pastaigās dabā, pamēģiniet elpot ar vēderu. Tas labi ietekmēs spiediena maiņas vēderā, tādējādi izmasējot iekšējos orgānus. Veicot lēnas, dziļas ieelpas un ilgas izelpas, izvēdinām gan savu fizisko, gan garīgo pasauli. Šādā veidā tiek uzlabota iekšējo orgānu apgāde ar asinīm, skābekli un veicināta atkritumu izvade no organisma.”