Receptes: Drīz gaidāmi ciemiņi! Gardi ēdieni, ko var pagatavot ātri un vienkārši

Ikvienam no mums pazīst situāciju, kad negaidīti ciemos piesakās viesi. Lai šī situācija neradītu nevajadzīgu stresu un papildus laika ieguldījumus gatavojot cienastu, Rimi Gardēdis un šefpavārs Normunds Baranovskis dalās ar garšīgām un ātri pagatavojamās receptēm, kuras vērts saglabāt īpašo recepšu krājumā. 

Lai pagatavotu cienastu ciemiņiem, dažkārt nevajag ne daudz laika, ne produktu.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Lai pagatavotu cienastu ciemiņiem, dažkārt nevajag ne daudz laika, ne produktu.

 

Izpēti šo ēdienu receptes! Lieliski, ja regulāri papildini krājumus ar ilgi uzglabājamajiem produktiem, jo tad situācijā, kad piesakās negaidīti viesi, vienmēr varēsi pagatavot ko gardu, piemēram, vafeles.


Pildīta bagete ar siera krēmu

Pildīta bagete
Sastāvdaļas: 2 – 4 personām
Gatavošanas laiks: 15 min

Bagete – 1 gab.
Krēmsiers – 180 g
Olas Rimi L izmēra – 1 gab.
Šķiņķis vai bekons – 4 šķēles
Saulē kaltēti tomāti -  4 gab.
Ķiploks 1-2 daivas

Izgreb bagetes mīkstumu, izgriežot virsējā garozā garenu iedobi. Sajauc sieru ar olu, pievieno sagrieztu šķiņķi un kaltētus tomātus. Masu pilda bagetē un cep 10 minūtes 180 grādos. “Izgrebto maizi noteikti nemet ārā! Sagriez to kubiņos, apslaki ar eļļu un pievieno sasmalcinātu ķiploku. Maizes kubiņus izvieto blakus bagetei un cep vienlaicīgi, lai izveidojas grauzdiņi - noderēs salātiem!” iesaka Rimi Gardēdis un šefpavārs Normunds Baranovskis.

 

Salāti “Improvizācija”

Salāti
Sastāvdaļas: 2 – 4 personām
Gatavošanas laiks: 15 min

Lai pagatavotu gardus salātus, nav nepieciešama īpaša recepte! “Ideāli salāti sastāv no 4-5 sastāvdaļām un mērces. Iespējams, dienā, kad ciemos piesakās ciemiņi, visi šie produkti tev mājās jau ir,” stāsta Rimi Gardēdis un šefpavārs Normunds, norādot, ka salātu trauku var sadalīt piecās daļās.

Salātu lapas (rukola, spināti, keil salāti, ledus salāti vai citi) – 2/5 daļas no trauka
Divu veidu dārzeņi (tomāts, gurķis, paprika, avokado vai cits) – 1/5 daļa no trauka
Pākšaugi  un graudaugi (zirņi, pupiņas, lēcas, diedzēti graudi, ķiploka grauzdiņi u.c.) – 1/5 daļa no trauka
Olbaltumi un proteīni (siers, gaļa, olas, zivis, konservēts tuncis u.c.) - 1/5 daļa no trauka

Šīs sastāvdaļas vienkārši pārlej ar savu iecienītāko mērci (piemēram, olīveļļa, šķipsna sāls, malti pipari, citrona sula) un sajauc kopā. 

Reklāma
Reklāma

 

Vafeles ar vārītu kondensēto pienu un ogām

Vafeles ar ogām
Sastāvdaļas: 10 – 12 vafelēm
Gatavošanas laiks: 10 – 15 min

Biezo vafeļu maisījums: 500 g (1pac.)
Sviests, kokosa, vīnogu kauliņu vai rapšu eļļa: 170 ml
Silts ūdens vai piens: 300 ml
Vārītais kondensētais piens: 1 bundža
Dažādas ogas (saldētas vai svaigas): 500 g

“Bieži vien cilvēki ir pret dažādiem kūku vai pankūku maisījumiem, taču vafeļu maisījumu varu ieteikt, jo tas sastāv tikai no 5 sastāvdaļām: taukvielas (sviests, eļļa), piens vai ūdens, milti, cepamais pulveris un olas. Maisījumā tiek izmantotas pēdējās trīs izejvielas,” stāsta Rimi Gardēdis un šefpavārs pavārs Normunds Baranovskis. Pavārs iesaka šādu vafeļu maisījumu turēt mājās, gluži tāpat kā kondensēto pienu vai medu – tie labi sader ar vafelēm. Ja tiek ceptas vafeles, tad noteikti jāatceras par saldētajām ogām, ja tādas no vasaras saglabātas saldētavā. 

 

Plašākus padomus par bērnu emocionālo labsajūtu, uzturu, kā arī bērnu un ģimenes veselību var iegūt jaunās programmas Rimi Bērniem platformā www.rimiberniem.lv. Šeit papildus pavāram Normundam Baranvoskim pieredzē par bērnu audzināšanu, veselības un aktīva dzīvesveida tēmām, bērnu izglītību un kvalitatīvu izklaidi dalās vēl seši eksperti – uztura speciāliste Olga Ļubina, pediatre Sanita Mitenberga, fitnesa treneris Kārlis Birmanis, fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča, psiholoģe Iveta Aunīte un bērnu lietu eksperts Klāvs Smildziņš. Bērniem un jauniešiem platformā ir iespēja iedvesmoties no dažādiem video padomiem, idejām un piemēriem.

 

Sastāvdaļas