Kā neiekrist tūristu slazdos un nepārmaksāt: 5 ekonomiski padomi ceļotājiem

Kaut gan ceļošana mūsdienās ir vienkāršāka nekā jebkad agrāk, tā var izrādīties dārgs prieks, kas uz brīdi sildīs sirdi, bet atlikušo gadu liks ciešāk savilkt jostas. Tāpēc, gatavojoties ceļam, aiztaupiet sev galvassāpes un satraukumu par liekiem tēriņiem un ņemiet vērā šos 5 vienkāršos padomus, kā nepārmaksāt par sen kāroto atpūtas braucienu.
Daži galamērķi var kļūt dārgāki Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, kā arī atvaļinājumu sezonā un skolēnu brīvlaikos

FOTO: Publicitātes foto

Daži galamērķi var kļūt dārgāki Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, kā arī atvaļinājumu sezonā un skolēnu brīvlaikos

Izvairieties no tūristu iecienītajiem galamērķiem

Nav noslēpums, ka tūristu iecienītākās vietas ir arī visdārgākās. Ja jūsu mērķis ir ceļot pēc iespējas lētāk, apsveriet iespēju vairāk laika veltīt apslēptu un bieži vien tikai vietējiem iedzīvotājiem zināmu pērļu, piemēram, nelielu restorānu klusākajās pilsētas ieliņās vai tūristu ceļvežos neiekļauto naktsmītņu, iepazīšanai. Tas ļaus ne tikai pasaudzēt maciņu, bet arī gūt autentisku pieredzi. 

Arī izvēloties ielu ēdienus jeb “street food”, iepērkoties tirgū un, ja iespējams, pagatavojot savu ēdienu, jūs gan ietaupīsiet naudu, gan parūpēsieties par to, ka viss, kas tiks likts šķīvī, garšos jums un ceļojuma biedriem.

 

Iepazīstiet vietējos

Lai izvairītos no tūristu slazdiem un dārgām ēstuvēm, aprunājieties ar vietējiem iedzīvotājiem. 

Tā ir iespēja nodibināt paliekošas draudzības, kā arī uzzināt noderīgus padomus par to, ko apskatīt, redzēt un izbaudīt no vietējās kultūras sniegtā klāsta.

Neatkarīgi no tā, kur atrodaties, nekautrējieties uzsākt sarunu ar tiem, kas jūsu ceļojuma galamērķi pazīst vislabāk, un palūgt padomu. Internetā atrodamā informācija ne vienmēr ir pilnīga, vietējie zinās vislabāk, kuras apslēptās pērles apmeklēt galamērķī un kuras ar mierīgu sirdi palaist garām.
 

Ceļojiet ārpus aktīvās sezonas

Ir vērts paturēt prātā, ka izvairīšanās no tūristu sezonas mēnešiem ceļojuma galamērķī nozīmē ne vien zemākas izmaksas par viesnīcu un lidojumiem, bet arī krietni mazāku cilvēku pūli un īsākas rindas gan kārotajos apskates objektos, gan restorānos un izklaides vietās. Daži galamērķi var kļūt dārgāki Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, kā arī atvaļinājumu sezonā un skolēnu brīvlaikos – ja izvairīsieties no šiem aktīvajiem periodiem, atradīsiet gan viesnīcas, kas cenšas piesaistīt apmeklētājus ārpus sezonas un piedāvā izdevīgākas nakšņošanas iespējas, gan patīkamākas lidojumu cenas. 
 

Reklāma
Reklāma

Izvēlieties finansiāli izdevīgāko ceļošanas veidu 

Atcerieties, ka jūsu iecienītais transporta veids ne vienmēr ir lētākais un izdevīgākais risinājums. Lai arī ceļošana ar lidmašīnu ir ātrākais veids, kā nokļūt galamērķī, taču bieži vien tas ir dārgs un sastāv no dažādām slēptām izmaksām, par ko ceļotāji ir spiesti piemaksāt ceļojuma laikā. 

Risinājums finansiāli izdevīgākam ceļojumam, īpaši tad, ja ceļojat kuplākā pulkā, būs brauciens ar prāmi, kur iespējams paņemt līdzi visu nepieciešamo ceļam, nesatraucoties par bagāžas svaru. Tāpat prāmis būs izdevīgs ceļošanas transports tiem, kas dod priekšroku galamērķa apskatei ar savu privāto auto. Tas ļauj netērēt naudu mašīnas īrei un apdrošināšanai galamērķī. Piemēram, izdevīgi ceļojumi ir pieejami no Klaipēdas uz Vāciju un Zviedriju.

 

Sastādiet budžetu un pieturieties pie tā

Vispirms ir svarīgi veikt ceļojuma galamērķa izpēti – noskaidrojiet, cik izmaksās nokļūšana uz izvēlēto galamērķi, un, ņemot vērā vietējā transporta, izmitināšanas, pārtikas un dzērienu izmaksas, kā arī brīvā laika un neparedzētos izdevumus, aprēķiniet, cik daudz naudas būs nepieciešams visa ceļojuma laikā. 

Kad tas izdarīts, rūpīgi aplūkojiet savu ikmēneša budžetu un nosakiet, cik ilgā laikā iespējams sakrāt ceļojumam nepieciešamo naudu. Rūpīga tēriņu kontrole ceļojuma laikā palīdzēs saprast, vai iekļaujaties noteiktajā budžetā un, ja ceļojumā budžets nav pārsniegts, tad tā būs lieliska iespēja ceļojuma noslēgumu nosvinēt ar restorāna vai izklaides vietas apmeklējumu.

Saistītie raksti