Atceries! No 1.decembra ziemas riepas obligātas

Iestājoties rudens tumšajai un vēsajai sezonai, ir laiks padomāt par ziemas riepu nomaiņu. Sākot 1.decembra līdz pat 1.martam visiem transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Riepu ražotāji un nozares eksperti lielākoties iesaka pēc ziemas riepām lūkoties tad, kad gaisa temperatūra nokrīt līdz 5-7 grādiem pēc Celsija.
Atceries! No 1.decembra ziemas riepas obligātas

FOTO: Shutterstock.com

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka laika posmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Ja tiek konstatēts, ka transportlīdzeklis nav aprīkots ar sezonai atbilstošām riepām, autovadītājam var tikt uzlikts sods 30 eiro apmērā.
 

Jāņem vērā, ka šobrīd, ārkārtas situācijas laikā, riepu maiņas servisi turpina strādāt. Riepas nomainīt ir iespējams jau tagad. 

 

Vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm. Tāpat uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam. Ieteicams neiegādāties un neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem, sešiem gadiem, jo braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. Riepas ražošanas laiks norādīts uz katras riepas ārējās malas. Piemēram, kvadrātā vai aplī redzami četri cipari – pirmie divi ir gada nedēļa, bet pēdējie divi – gads, kad riepa ražota.
 

Reklāma
Reklāma

Nedrīkst izmantot radžotas un neradžotas riepas, turklāt ziemas riepas ar radzēm ir atļautas no 1. oktobra līdz 1. maijam.