Vai samaksu par mājdzemdībām var iekļaut attaisnotajos izdevumos

Labdien! Vai IIN deklarācijā pie attaisnojamiem izdevumiem var iekļaut izdevumus par plānotām ārpusstacionāra dzemdībām (mājdzemdībām)? Paldies!

FOTO: Shutterstock.com

Atbild Valsts Ieņēmumu dienesta Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Teice-Mamaja. 

Persona savos attaisnotajos izdevumos ir tiesīga iekļaut izdevumus par ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu, ja tos sniedz ārstniecības iestāde, kura ir reģistrēta Ārstniecības iestāžu reģistrā, vai persona, kas reģistrēta Ārstniecības personu reģistrā.

Ja saskaņā ar individuālu dzemdību līgumu dzemdību pakalpojumu mājās nodrošina ārstniecības persona, šos izdevumus, kas pamatoti ar attaisnojuma dokumentiem, drīkst iekļaut gada ienākumu deklarācijā kā attaisnotos izdevumus.

Reklāma
Reklāma

Plašāka informācija par gada ienākumu deklarāciju un tās iesniegšanu pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Gada ienākumu deklarācija”, kā arī zvanot uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 un rakstot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas sadaļā “Sarakste ar VID”.