Patiešām muļķīgi šķiršanās iemesli. Tādus domādams nevar izdomāt!

Krākšana, trauku nemazgāšana, alkohola zagšana, pārlieka aizraušanās ar ārējo izskatu – tas viss var kalpot kā iegansts, lai iesniegtu prasību par laulības šķiršanu...
Patiešām muļķīgi šķiršanās iemesli. Tādus domādams nevar izdomāt!

FOTO: Shutterstock.com

Psiholoģe Jolanta Puķe kā vienus no muļķīgākajiem šķiršanās iemesliem min tos, kuros ir iesaistīti pāra vecāki: “Ja viņi ir tie, kas nosaka galveno noti jauno cilvēku attiecībās, tas ir aplami un nepareizi. Tikpat muļķīgi šķiršanās iemesli ir dažādas sīkas, neizrunātas sadzīviskas lietas. Runāšana patiešām ir zelts.” 

 

No savas psihologa prakses Jolanta Puķe atceras kādu sievieti, kas nevarēja paciest vīra uzstājību, ka viņai ir jāstrādā, jāuzkopj māja, arī pašai jābūt koptai un skaistai, taču tas viss jāpaveic vīram neredzot. Pat izbraukuma laikā zaļumos sieviete centās aizlavīties prom no citu acīm, lai nolakotu nagus. Turpretim kāds cits vīrietis  šķiršanos pieprasīja pēc tam, kad viņš vairs nespēja izturēt partneres apsēstību ar savu ārējo izskatu. Viņu interesēja tikai modes žurnāli, iepirkumu saraksti, lielveikali un jaunākās SPA procedūras. Vīram šajā sarakstā nebija vietas.

No savas psihologa prakses Jolanta Puķe atceras kādu sievieti, kas nevarēja paciest vīra uzstājību, ka viņai ir jāstrādā, jāuzkopj māja, arī pašai jābūt koptai un skaistai, taču tas viss jāpaveic vīram neredzot.

Reklāma
Reklāma

 

Muļķīgākie šķiršanās iemesli pasaulē

 • Japānā viens no biežāk minētajiem un muļķīgākajiem šķiršanās iemesliem ir nespēja samierināties ar pozu, kādā partneris mēdz gulēt.
   
 • Itālijā pāri, kas nolēmuši šķirties, lielākoties min kādu sadzīvisku iemeslu, piemēram, nespēju samierināties, ka partneris nemazgā traukus.
   
 • Kanādā ļoti daudzi pāri šķiras tāpēc, ka viens no viņiem pārlieku skaļi krāc.
   
 • Senajā Romā ikviens vīrs varēja viegli tikt vaļā no savas sievas, ja viņa bijusi neuzticīga. Tikai šoreiz neuzticība tiek saprasta citādi – sieva ir izgatavojusi vīra atslēgu dublikātus vai arī padzērusies vīnu, kurš nav līdz galam norūdzis. Starp citu, lai pārliecinātos, ka sieva nav lietojusi alkoholu, romieši ieviesa jauku tradīciju, kas kļuva tik populāra, ka saglabājās pat līdz mūsdienām – skūpstīt sievieti uz lūpām.
   
 • Ēģiptē reģistrēts kuriozs atgadījums, kad kāds profesors izsauca policiju un pēc tam nekavējoties iesniedza šķiršanos, kad laulības gultā atklājis, ka ir apprecējis aklu sievieti.
   
 • Korejā ir septiņi galvenie iemesli laulību šķiršanai, un kā viens no pirmajiem ir minēts necieņas izrādīšana vīra vecākiem. Tas ir pietiekami nopietns iemesls, lai uzsāktu šķiršanās procesu, jo pat raksturu nesaderība nav tik liela nelaime...
   

Starp citu, pēdējos gados par jauno modes tendenci ir kļuvusi šķiršanās atzīmēšana ar jautru šķiršanās selfiju, ko publisko kādā no saviem sociālo tīklu profiliem. Šķiršanās var izrādīties tikpat līksms notikums kā precēšanās.

Saistītie raksti