Kā izgatavot barotavu putniem? VIDEO un FOTO pamācības

Putnu barotavas ir labs veids, kā jau no mazotnes sākt izprast norises dabā un mācīties atbildību un pienākuma apziņu, jo, sākot barot putnus, tas ir jādara katru dienu visu ziemu līdz pat pavasarim.

Putni priecāsies, ja barotavā atradīs sev piemērotu barību. Tiem vislabāk garšo svaigs speķis, dažādi graudi un sēklas, vārītas pupas un zirņi, kā arī kaltētas ogas, maize un āboli.

FOTO: Marika Eglīte

Putni priecāsies, ja barotavā atradīs sev piemērotu barību. Tiem vislabāk garšo svaigs speķis, dažādi graudi un sēklas, vārītas pupas un zirņi, kā arī kaltētas ogas, maize un āboli.

 

Liekot lietā roku veiklību, apmēram 15 minūtēs no piena, kefīra vai jogurta paciņas ir iespējams izgatavot putnu barotavu, to izkārt koka vai krūma zarā, pie loga vai mājas sienas, lai palīdzētu mazajiem dziedātājputniem pārciest bargos laikapstākļus.

 

Lai arī pat aukstās un sniegainās ziemās putni paši spēj atrast sev nepieciešamo barību, tomēr piebarošana palīdz vieglāk putniem tikt pie barības, tuklāt putnu barošana ir izveidojusies par sava veida tradīciju Latvijā un citviet pasaulē.Sagatavo putniem piemērotu maltīti
Putni priecāsies, ja barotavā atradīs sev piemērotu barību. Tiem vislabāk garšo svaigs speķis, dažādi graudi un sēklas, vārītas pupas un zirņi, kā arī kaltētas ogas, maize un āboli, bet jāatcerās, ka pārtika barotavā nedrīkst būt sālīta un/vai ar garšvielām. Putniem patīk, ja auzu pārslas, graudi vai sēklas ir nedaudz sajauktas ar augu eļļu vai kādu citu taukvielu. Tas barību padara barojošāku un palīdz tai nesasalt.
Ja vēlies uzstādīt putnu barotavu pie savas mājas, atceries, ka tā jānovieto tādā vietā un augstumā, kur tai netiek klāt suņi, kaķi vai citi plēsīgi dzīvnieki. Ja putni sākti barot, tad tas jādara visu ziemu katru dienu, neizlaižot nevienu ēdienreizi un barību barotavā vēlams ievietot rīta pusē. Atnākot pavasarim, barotava obligāti jānoņem.


Pārvērt to aizraujošā bērnu dabas projektā
Šāda neliela barotava, kas pašu rokām pagatavota no otrreiz izmantojamiem materiāliem, var būt labs dabas izziņas veids dažāda vecuma bērniem. Barotavā pilsētā varēsiet novērot vairākas putnu sugas, mēģināt atpazīt to saucienus un pētīt to uzvedību.
Labs izejmateriāls putnu barotavu gatavošanai ir piena, kefīra vai jogurta paciņas, jo to izmērs ir optimāls, lai putns tajā varētu ielidot, kā arī to izgatavošanas materiāls mitrumā nesamirkst, tādējādi barotava izturēs visu ziemas sezonu.

Spied uz attēla, lai to palielinātu, un lasi instrukciju, kā izgatavot barotavu putniem!

Reklāma
Reklāma


 

Noskaties arī video padomu "Vai un kā ziemā piebarot putnus"

Rakstā izmantoti Latvijas Putnu fonda vadītāja un putnu vērotāja Kaspara Funta ieteikumi.