Svaigs gaiss un pagalma spēles: vecāki novēl bērniem labāko no savas bērnības

Lai veicinātu pagalma spēļu tradīciju, atklāta iniciatīva “Mīļākā pagalma spēle Latvijā”

Vecāki atzīst, ka tieši svaigā gaisā pavadītais laiks un ar draugiem kopīgi spēlētās pagalma spēles ir tās lietas, ko viņi gribētu nodot bērniem no savas bērnības.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Vecāki atzīst, ka tieši svaigā gaisā pavadītais laiks un ar draugiem kopīgi spēlētās pagalma spēles ir tās lietas, ko viņi gribētu nodot bērniem no savas bērnības.


Stunda vai mazāk – tik laika ārā kopā ar saviem pirmsskolas vecuma bērniem darbadienās pavada puse vecāku Latvijā. Nedaudz vairāk kā desmitdaļai tādas iespējas nav vispār. Tomēr vecāki atzīst, ka tieši svaigā gaisā pavadītais laiks un ar draugiem kopīgi spēlētās pagalma spēles ir tās lietas, ko viņi gribētu nodot bērniem no savas bērnības, atklāts Danonki veiktajā aptaujā. 


Aptaujātie vecāki atklāj, ka bieži (53%) ārā kopīgi pavadītais laiks ir vienkārši došanās no mājām uz veikalu vai bērnudārzu un atpakaļ. Liela daļa apmeklē arī spēļu laukumus (76%) un dodas pastaigās (58%). Vairākums vecāku vēlētos vairāk laika aktivitātēm ar bērniem, tomēr katrs trešais gribētu arī vairāk bezmaksas spēļu parkos un rotaļlaukumos, savukārt piektdaļai trūkst ideju kopīgām nodarbēm. Interesanti, ka tēti salīdzinoši vairāk nekā mammas satraucas par drošību un tīru vidi spēļlaukumos (attiecīgi 34% un 27%). 


“Tikai 13% vecāku apgalvo, ka mērķtiecīgi velta laiku kopīgām pagalma spēlēm, piemēram, klasītēm, paslēpēm vai ķerenēm, lai arī tā ir viena no svarīgākajām lietām, ko viņi vēlētos nodot mantojumā no savas bērnības,” stāsta Danonki mārketinga vadītāja Gunta Jurča, atklājot, ka šovasar uzņēmums kopā ar Rīgas domi ir apņēmies pagalma spēļu tradīcijai dot otro elpu.


Lai aicinātu vecākus pavadīt vairāk brīžu ar bērniem, daloties savās atmiņās un pagalma spēļu tradīcijās, ir uzsākta Danonki iniciatīva “Mīļākā pagalma spēle Latvijā”. 


“Esam atklājuši balsošanu par Latvijā iemīļotāko pagalma spēli vietnē www.milakaspele.lv. Par savu favorīti aicinām balsot līdz pat aprīļa beigām. Visu laiku mīļākā pagalma spēle Latvijā tiks paziņota 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā. Ar Rīgas domes atbalstu populārākās pagalma spēles tiks izvietotas vairākos pilsētas parkos – gan 3D formātā, gan citos bērniem interesantos veidos. Ticu, ka tas iedvesmos daudzas ģimenes atcerēties tautas bumbu, augstāk par zemi vai jūra bango,” saka Danonki pārstāve G. Jurča. 

Reklāma
Reklāma


Balsot un izlasīt tradicionālo pagalma spēļu noteikumus var vietnē www.milakaspele.lv


Par Latvijas mīļāko pagalma spēli
“Mīļākā pagalma spēle Latvijā” ir kopīga Danonki un Rīgas domes iniciatīva, lai veicinātu kvalitatīvu vecāku un bērnu laika pavadīšanu svaigā gaisā. Tā norisināsies divās daļās – ikviens līdz pat aprīļa beigām ir aicināts balstot par visu laiku mīļāko pagalma spēli Latvijā (www.milakaspele.lv), savukārt 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, populārākās no tām tiks atklātas dažādās vietās Rīgā un būs bez maksas pieejamas visu vasaru. 


Par pētījumu
Pētījumu veicis Danonki 2016. gada aprīli, aptaujājot 300 vecākus, kuriem ir bērni vecumā no 2 līdz 6 gadiem.