100 populārākās pasakas tagad var klausīties mobilajā telefonā

Portāls pasakas.net sadarbībā ar pasaku draugiem izveidojuši bezmaksas mobilo aplikāciju "Pasakas", kurā var lasīt un klausīties 100 populārākās latviešu un cittautu pasakas.

Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto.

Sadarbībā ar vairākiem sabiedrībā aktīviem cilvēkiem portāls Pasakas.net izveidojis bezmaksas mobilo aplikāciju "Pasakas". Aplikācijā klausāmo pasaku audio versijas ierunājuši Andrejs Volmārs, Baiba Sipeniece-Gavare, Juris Šteinbergs, Elmārs Tannis, Aija Kinca, Ingrīda Blūma, Dace Eversa, Elīna Fūrmane, Ineta Ķirse, Valdis Lūriņš, Gundega Skudriņa, Baiba Kranāte-Lazdiņa, Ingus Ulmanis, Dace Rukšāne-Ščipčinska, Akvelīna Līvmane, Aldis Kalniņš, Dace Volfa, Gunārs Kalniņš un daudzi citi pasaku draugi.

 

Aplikācijā iespējams noklausīties populārākās pasakas latviešu valodā, kas  papildinātas ar mākslinieku veidotām ilustrācijām. Aplikācijas dizaina tapšanā piedalījušies bērni, konsultējot izstrādātājus par lietošanas ērtumu un izskatu.

 

Mobilā aplikācija veidota tā, lai to viegli varētu lietot bērni, vecāki un citi pasaku mīļotāji. Aplikācijā var ērti meklēt pasakas pēc nosaukuma un veidot savu mīļāko pasaku izlasi. 

Nākotnē paredzēts papildināt aplikāciju ar plašu cittautu audiopasaku klāstu.

 

Video par aplikāciju:

 

Reklāma
Reklāma

Aplikācija pieejama bez maksas iPhone un Android viedlālruņiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cube.pasakas

 

https://itunes.apple.com/lv/app/pasakas/id740460885?mt=8

 

 

Pasaku portāls savu darbību sāka 2007. gada vasarā, aicinot sociāli aktīvus un radošus cilvēkus veltīt laiku un balsi, ieskaņojot pasakas un dziesmas, kas bez maksas pieejamas portāla mājaslapā. Projekta idejas autori – „Ideju Forums” vēlas popularizēt literatūras lasīšanu un klausīšanos bērnu, pusaudžu vidū, rosinot interesi par grāmatu lasīšanu un dažādām radošām aktivitātēm.

Pasaku portāls saņēmis 7 Latvijas un ārvalstu apbalvojumus, tostarp Platīna peli, Golden Hammer, Prix Europa novērtējumus. 

 

Ieskaties: www.pasakas.net