Ziemeļeiropā lielākais Pavasara ziedu festivāls – vairāk nekā 5 miljoni ziedu Pakrojas muižā

Maijā Lietuvas Pakrojas muižā norisinās otrais Pavasara ziedu festivāls, šogad atgriežoties ar vēl lielāku un iespaidīgāku ziedu skaitu nekā pērn. Ziedēšanas kulminācija ilgs vēl aptuveni divas nedēļas, pasteidziet ieraudzīt ziedu krāšņumu savām acīm! Šeit visiem būs interesanti: rotaļu pils, karuselis, kamielis, uz kura var vizināties – tās ir tikai dažas no atrakcijām, kas sagaida mazākos festivāla viesus.
Šogad Pakrojas muižas iespaidīgo 10 hektāru lielo teritoriju rotā vismaz 5 miljoni pavasara sīpolpuķu ziedu.

FOTO: Publicitātes foto

Šogad Pakrojas muižas iespaidīgo 10 hektāru lielo teritoriju rotā vismaz 5 miljoni pavasara sīpolpuķu ziedu.

Jau 2021. gada rudenī muižas floristi sadarbībā ar Nīderlandes pavasara puķu audzētājiem selekcionēja un muižas parkā iestādīja vairāk nekā 250 šķirnes tulpju un citu izsmalcinātāku pavasara ziedu: narcises, hiacintes, krokusus un citus. Šogad Pakrojas muižas iespaidīgo 10 hektāru lielo teritoriju rotā vismaz 5 miljoni pavasara sīpolpuķu ziedu. 

 

 

Festivālā viesus iepriecinās arī brīvdabas ziedu izstāde. Šim nolūkam atvēlētajā lielajā teritorijā būs iespējams ne vien apbrīnot izsmalcinātākos pavasara ziedu veidus, bet arī iegādāties sev tīkamo puķu sīpolus.
 

Ne vien ziedi, bet arī mūzika

Festivālā pavasara atdzimšanu baudīsim ne vien ar acīm, bet arī ar ausīm. Katru sestdienu un svētdienu festivāla laikā, jau tikko iebraucot teritorijā, kopā ar ziediem jūs sagaidīs arī pacilājoša orķestru mūzika. Īpašu festivāla noskaņu radīs Lietuvas labākie pūtēju un jaukto instrumentu orķestri, svinīgi maršējot un dzīvajā izpildot visu laiku skaistākos skaņdarbus. Katru festivāla sestdienu viesus priecēs arī klasiskās mūzikas koncerti.

 


 

Plaša izklaides programma visai ģimenei

Festivāla laikā muižā būs iespēja aizceļot pagātnē un piedzīvot īstu XIX gs. muižas dzīvi: darbosies amatnieku manufaktūras un ziedu restorāni, notiks ziediem veltītās ekskursijas, alus darītavā brūvēs alu, bet spirta rūpnīcā destilēs pasaulē godalgotas garšas.

Bērniem par prieku spēlēs gadatirgus ērģeles, aicinās rotaļāties Ziedu pils un vizināties retro karuselis. 

Reklāma
Reklāma

 

 

Parfimērs gatavos smaržīgākās eļļas no pirmajiem ziediem, dāmas vārēs ietērpties antīkās kleitās, ripos karietes, muižas mehāniķi brauks ar Barona kolekcijas automašīnām. Zinātkārākajiem viesiem būs unikāla iespēja redzēt īstu XIX gs. muižas ārsta kabinetu un viņa slepeno hobiju – panoptiku.

 

 

ZINĀŠANAI

  • Festivāls strādā katru dienu – gan darba dienās, gan brīvdienās.
  • Plašāka informācija un biļetes: www.pakrojasmuiza.lv.
  • Pakrojas muiža atrodas pavisam netālu no Bauskas un Jelgavas, un vien divu stundu braucienā no Rīgas. Kā nokļūt uz Pakrojas muižu bez mašīnas? Braucienus uz festivālu no Rīgas un citām pilsētām organizē daudzas Latvijas ceļojumu aģentūras. 

 

Saistītie raksti