Uzdāvināt bērniem svarīgāko – zināšanas

3. aprīlī sākas biļešu tirdzniecība Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātkāres centra «Futurimo Rīga» apmeklējumam un klases ekskursiju rezervēšana. Lai radītu iespēju pēc iespējas vairāk bērnu un jauniešu apmeklēt centru, izpētīt nākotnes tehnoloģijas un aizraujošā veidā izzināt inženierzinātnes un dabaszinātnes, jebkurš interesents aicināts atbalstīt centra tapšanu un pilnveidi ar savu ziedojumu.
22. aprīlī Rīgā, Meža ielā 1, durvis apmeklētājiem vērs RTU zinātkāres centrs «Futurimo Rīga».

FOTO: Publicitātes foto

22. aprīlī Rīgā, Meža ielā 1, durvis apmeklētājiem vērs RTU zinātkāres centrs «Futurimo Rīga».

Kā sensori zina, ka ceļam drīz būs nepieciešams remonts? Kāpēc kuģi negrimst, lai gan ir būvēti no metāla, ved smagas kravas un simtiem pasažieru? Kā elektrība no vēja ģeneratora nonāk līdz spuldzītei virtuvē? Kā, analizējot notekūdeņus, var pateikt, ka tuvojas slimības uzliesmojums? Kā no aļģēm un kukaiņiem iegūt nākotnes pārtiku? 

 

Bērnu interesi virza zinātkāre. Lai bērnos un jauniešos iedegtu zinātkāri par tehniskām lietām, veicinot viņos vēlmi izzināt inženierzinātnes un dabaszinātnes un nākotnē, iespējams, saistīt ar tām savu profesionālo dzīvi, 22. aprīlī Rīgā, Meža ielā 1, durvis apmeklētājiem vērs RTU zinātkāres centrs «Futurimo Rīga». Tajā ar interaktīvu eksponātu un zinātnes nodarbību palīdzību bērni varēs uzzināt, kā darbojas pasaule, kādi ir dabaszinātņu likumi un kā inženierzinātnes un tehnoloģijas uzlabo mūsu dzīvi.
 

Centrs paredzēts gan pirmskolas un skolas vecuma bērniem, gan viņu vecākiem un skolotājiem. 

 

Rezervē zinātnes piedzīvojumu!

Biļešu iepriekšpārdošana sākas 3. aprīlī.
 

Biļete zinātkāres centra apmeklējumam maksā: 

  • trīs līdz sešus gadus veciem bērniem – 3 eiro, 
  • skolēniem un studentiem – 8 eiro, 
  • pieaugušajiem – 12 eiro. 

Pieejamas arī ģimenes biļetes! 
 

Brīvdienās «Futurimo Rīga» tiks rīkoti arī zinātnes šovi, kuros ar eksperimentu palīdzību varēs iepazīt aizraujošo ķīmijas un fizikas pasauli, būs arī iespēja praktiski darboties centra jaunrades telpās. 

 

Reklāma
Reklāma

Biļete uz zinātnes šovu maksā 5 eiro, bet dalība tehniskās jaunrades darbnīcā – 7 eiro. Tehniskās jaunrades darbnīcās būs iespēja jauniegūtās STEM zināšanas izmantot praksē. 

 

No 3. aprīļa centra mājaslapā atvērta arī pieteikšanās klases ekskursijām, korporatīviem pasākumiem, dzimšanas dienu un citu svētku svinēšanai.
 

Tiek piedāvātas divu veidu klases ekskursijas – ar vai bez zinātnes nodarbību. Nodarbību spektrs ir ļoti plašs – no fizikas un ķīmijas lietojuma dažādās nozarēs līdz inovatīvai domāšanai un nebijušu produktu radīšanai. Tās aptver tādas jomas kā elektronika, vides zinātnes, aeronautika, biomateriāli, ilgtspējīga arhitektūra, datorika, matemātika, būvniecība utt. Arī bez zinātnes nodarbības ekskursijā «Futurimo Rīga» skolēni varēs aizraujoši pavadīt laiku, paši izzinot un izmēģinot visus eksponātus, piemēram, noskaidrojot, kā darbojas elektroauto vai kā izveidot ēdienkarti, pēc iespējas mazāk kaitējot klimatam. 

 

Zinātkāres centrā tiks rīkoti arī semināri, atbalstot un iedvesmojot skolotājus STEM priekšmetu mācīšanā, un nometnes, piedāvājot bērniem ne tikai izklaidējošas, bet arī radošas, iedvesmojošas un izzinošas nodarbes skolas brīvlaikā. Nākamajā mācību gadā darba dienu pēcpusdienās zinātkāriem bērniem un jauniešiem plānots organizēt arī tehniskās jaunrades pulciņu.
 

Uzdāvini zināšanas!

Lai turpinātu arvien pilnveidot «Futurimo Rīga» un dotu iespēju pēc iespējas lielākam skaitam Latvijas bērnu un jauniešu apmeklēt zinātkāres centru, tiek īstenota ziedošanas kampaņa. Tajā aicināts piedalīties ikviens iedzīvotājs, veicot 10 līdz 1000 eiro lielu ziedojumu.

Šobrīd STEM izglītība Latvijā attīstās nevienmērīgi un sadrumstaloti, taču straujās pārmaiņas darba tirgū, tehnoloģiju attīstība, automatizācija palielina pieprasījumu pēc augsti kvalificēta darbaspēka, īpaši IT, inženierzinātņu un dabaszinātņu jomā. Izglītības programmu piedāvājums skolās lielā mērā ir atkarīgs no izglītības iestādes spējām to nodrošināt – pedagogu, mācību materiālu un tehniskā nodrošinājuma pieejamības. Apzinoties situāciju, risinājumus meklē gan uzņēmumi, gan RTU. Iesaistoties ziedošanas kampaņā «Uzdāvini zināšanas», ikviens var sniegt savu atbalstu mūsu bērnu un visas Latvijas nākotnei tik būtiskās STEM izglītības attīstībai. Turklāt, ziedojot «Futurimo Rīga» attīstībai, iespējams arī ierakstīt savu vārdu tā nākotnē. Proti, ziedojot noteiktu naudas summu, ziedotāja vārds būs lasāms uz centra kāpnēm, kas ved pretim zināšanām, atbalstītāju sienas vai speciālā sienas gleznojumā. Vairāk par ziedošanas iespējām ŠEIT

Saistītie raksti