No 26. augusta bērniem jauns, Latvijā radīts detektīvseriāls “Emī un Rū”. Skaties video!

Vietējo oriģinālraidījumu klāstu bērniem, no 26. augusta piedāvājot jaunu detektīvseriālu “Emī un Rū”, kur galvenie varoņi Emīlija un Rūdis steigs risināt visdažādākos pasaules glābšanas uzdevumus. 

Abi jaunieši neviļus tiek ierauti noslēpumainu un neparastu piedzīvojumu virpulī un kļūst par “Čimpiņ Rimpiņ aģentūras” slepenajiem aģentiem pasaules glābšanas uzdevumos. Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Abi jaunieši neviļus tiek ierauti noslēpumainu un neparastu piedzīvojumu virpulī un kļūst par “Čimpiņ Rimpiņ aģentūras” slepenajiem aģentiem pasaules glābšanas uzdevumos. Publicitātes foto.

Seriāla režisores ir Marta Selecka un Andra Doršs, savukārt galvenos varoņus atveidos teātra trupas “Kvadrifrons” aktrise un viena no dibinātājām Ance Strazda un Leļļu teātra aktieris Rihards Zeležņevs, kuriem palīgā steigsies digitālais tēls PaLaUzis. Jaunais bērnu seriāls būs vērojams Shortcut Films un Helio iTV bērnu stūrīša piedāvājumā.

“Emī un Rū” ir aizraujošs izklaidējoši izglītojošs detektīvseriāls pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem par diviem draugiem – Emīliju Čimpiņu un Rūdi Rimpiņu –, kurus saved kopā neparasts sūtījums.

Abi jaunieši neviļus tiek ierauti noslēpumainu un neparastu piedzīvojumu virpulī un kļūst par “Čimpiņ Rimpiņ aģentūras” slepenajiem aģentiem pasaules glābšanas uzdevumos. Aģentūras priekšnieks ir Pasaules Labklājības Uzturēšanas Ierīce jeb robots PaLaUzis, ko ierunājis aktieris Gatis Gāga. Viņš dod abiem jauniešiem nozīmīgus uzdevumus, lai risinātu dažādas mūsdienu problēmas – sākot ar paaugstinātu plastmasas atkritumu līmeni apkaimē un darbaroku trūkumu dzīvnieku patversmē.

“Ar jauno seriālu vēlamies bērnus iedvesmot uz labiem darbiem un iedot sajūtu, ka arī viņi var kaut ko mainīt – gan sevī, gan sabiedrībā sev apkārt. Lielākā daļa seriāla veidotāju komandas paši ir bērnu vecāki, kas no sirds vēlas radīt ko jaunu un kvalitatīvu bērniem Latvijā. Redzam, ka augstvērtīgs vietējais saturs šai auditorijai šobrīd ir brīva niša, tādēļ nolēmām veidot seriālu – aizraujošu, izglītojošu un mīļu,” stāsta seriāla režisore Marta Selecka. Režisores arī uzsver, ka kvalitatīva seriāla radīšanā viens no priekšnoteikumiem ir aktieri: “Gan Ance, gan Rihards tādi ir – aizrautīgi profesionāļi, kas ar savu talantu un tēlu perfekti piemēroti lomām un seriāla raksturam.” Tāpat seriāla lomās redzams arī Jurģis Spulenieks un aktieris ar pseidonīmu Nils Vilks.

Reklāma
Reklāma

“Šogad skatītājiem esam sagādājuši daudz interesantu jaunumu, īpaši piedomājot tieši par pašiem mazākajiem – vasaru sākām ar pavisam jaunu radošu raidījumu “Mazo ģēniju akadēmija”, Liepājas leļļu teātra izrāžu ierakstiem, latviešu un ārzemju animācijas filmām.

Un rudens nesīs vēl krāšņākas notis – gan jauno seriālu “Emī un Rū”, kas ļaus sekot aizrautīgo aģentu neparastajiem piedzīvojumiem un vienlaikus iedvesmos bērnus arī pašiem piedalīties pasaules glābšanā, gan sirsnīgo “Māsiņas Puteklītes” animāciju, gan jaunu “Mazo ģēniju akadēmijas” sezonu un citiem pārsteigumiem,” stāsta Tet izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda.

26. augustā pirmizrādi piedzīvos pirmās četras “Emī un Ru” sērijas, ko katru nedēļu trešdienās papildinās vēl divas sērijas ar jauniem piedzīvojumiem. “Emī un Rū” radīšanā roku pielikuši vairāk nekā 40 cilvēki. Viņu vidū režisores Marta Selecka un Andra Doršs, scenārija autores Ieva Melgalve un Elizabete Luško-Ražinska, operatori Dāvis Doršs un Baiba Kļava, mākslinieki Ilze Žūriņa-Šeibaka un Jurģis Šeibaks, kā arī daudzi citi. Īpaši seriālam radīta arī tituldziesma, kuru komponējusi Laura Polence un iedziedājuši abi galveno lomu atveidotāji.