Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārs līdz 5. martam

Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārs no 28. februāra līdz 5. martam.

Filmas Virsnieks un spiegs publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Filmas "Virsnieks un spiegs" publicitātes foto.

KLEJOTĀJI PIRMIZRĀDE. Latvija/ASV/Zviedrija, 2020. Dokumentāla filma

Garums: 90 min

Režisors un scenārija autors: Matīss Kaža

Producenti: Una Celma, Matīss Kaža

Operators: Aleksandrs Grebņevs, LGC

Montāžas režisore: Gunta Ikere

Skaņu režisors: Aleksandrs Vaicahovskis

Komponists: Toms Auniņš

Veidojot trīs savu vienaudžu dokumentālos portretus, 24 gadus vecais režisors Matīss Kaža stāsta personīgu un jūtīgu stāstu par savu paaudzi - klejotājiem, kuri meklē vietu jaunajā un ne vienmēr izprotamajā pasaulē. Mobilo aplikāciju veidotājs Tomass pamet savu iepriekšējo dzīvi un kļūst par digitālo nomadu, atmetot ideju par pastāvīgu dzīvesvietu. Dejotāja Taņa pārvācas uz Misisipi štatu ASV un atrod mīlestību ratiņkrēslam piesaistītā basketbola trenerī, kurš ir par viņu vairāk nekā 20 gadus vecāks. Avangarda izdevējs Valters kolekcionē tualetes podus Latvijas simtgadei, performatīvos veidos mēģinot pārvarēt pagātnes traumu.

Filma "Klejotāji" tapusi trīs gadu laikā trīs valstīs - Latvijā, ASV un Japānā. Pēc starptautiski godalgotās filmas Vienu biļeti, lūdzu! (2017) šis ir nākamais jaunā režisora pilnmetrāžas darbs. Radošā komanda to raksturo kā jūtīgu, spēlfilmas formai pietuvinātu dokumentālo kino, kas pēta varoņu iekšējās pasaules un izjusti attēlo mūsdienu jauniešu pasaules redzējumu. Marta sākumā filmas galvenie varoņi ieradīsies Rīgā, kur tie piedalīsies dažādās ar pirmizrādi saistītās akcijās un īpašos seansos atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

Filma latviešu, angļu un japāņu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

PIRMIZRĀDE kinoteātrī "Splendid Palace" 5. martā plkst. 19:00!

 

RADOŠAIS SEANSS "PILSĒTA PIE UPES" - PIRMS SEANSA STAND-UP AR FILMAS GALVENO VARONI, AKTIERI DĀVI SUHAREVSKI

Pirms filmas "Pilsēta pie upes" seansa, filmas galvenais varonis, aktieris Dāvis Suharevskis priecēs skatītājus ar nelielu STAND-UP izrādi par filmas tapšanas aizkulisēm.

 

City on the River. Latvija, 2020. Drāma

Garums: 118 min.

Režisors: Viesturs Kairišs

Producents: Guntis Trekteris

Aktieri: Juozas Budraitis, Gundars Āboliņš, Agnese Cīrule, Dāvis Suharevskis, Brigita Cmuntova

Lai cik necilvēcīga nebūtu vēstures gaita, cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību.

Viestura Kairiša filma “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis) - kinoteātros 2020.gadā!

Ansim ir nevainīga profesija - daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi... Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle...

Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule ("Homo Novus", seriāls "Sarkanais mežs") un Gundars Āboliņš ("Homo Novus", "Bille"), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.

Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs - spēlfilma “Melānijas hronika”.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu, latgaliešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 03.03. seanss 19:00 

 

CORPUS CHRISTI. Corpus Christi. Polija, 2019. Drāma

Garums: 115 min.

Režisors: Jan Komasa

Stāsts par divdesmitgadīgo Danielu, kurš jauniešu apcietinājuma iestādē piedzīvo garīgu apskaidrību. Pastrādātais noziegums neļauj viņam pieteikties garīgajam semināram un pēc nosacītās atbrīvošanas viņu nosūta strādāt nomaļā kokapstrādes darbnīcā. Tomēr Daniels nav gatavs atteikties no sava sapņa un, ģērbies mācītāja drēbēs, pārpratuma pēc sāk kalpot mazpilsētas draudzē.

Nominācija Oskaram par labāko starptautisko filmu. Venēcijas kinofestivāla balvas “Label Europa Cinemas” un “Edipo Re Award”. Stokholmas kinofestivāla balva Bartošam Bilenijam par labāko aktieri.

Filma poļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 5. marta!

Mazajā zālē: 05.03. seanss 18:00 

 

KINOLEKTORIJS “TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XV: VARAS SPĒLES’’

Šogad kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” pēta varas attiecības uz ekrāna un arī ārpus tā. Tās ir attiecības, kas rodas, atspoguļojot konkrēta laika un telpas politiskās norises un to ietekmi uz vienkāršo cilvēku dzīvi. Tā ir kontrole pār cilvēku pašnoteikšanās brīvību - viņu ķermeņu autonomiju un tiesībām uz brīvu izvēli. Un arī attiecības ar varu, kas risinās, uzņemot kino.  Kas notiek, kad sākotnēji atļauta filma pēc uzņemšanas vairs neatbilst tam, kas no tās ir gaidīts? Aizliegt? Rādīt? Parādīt un tad noņemt no ekrāniem?

Šīs attiecības nekad nav vienkāršas, tāpēc arī šogad aicinām pievienoties, lai skatītos un domātu par kino ietekmi uz procesiem sabiedrībā – sešos vakaros no janvāra līdz martam. Tikšanās vieta arī šoreiz - kinoteātra “Splendid Palace” Lielās zāles mīkstie krēsli. Pirms katras filmas, kā jau ierasts, būs arī kāda īpaša lektora stāstījums par to, kāpēc par šo filmu nedrīkst nezināt. Tiekamies!

 

4.03. 19:00

Zviedru mīlas stāsts (En kärlekshistoria), rež. Rojs Andersons, 1970, Zviedrija, 115 min

Lektore: Daira Āboliņa

Zviedru režisora Roja Andersona pilnmetrāžas debijas filma par diviem jauniem cilvēkiem, kuri iemīlas viens otrā, kamēr pieaugušie viņiem apkārt kļūst arvien garlaicīgāki un arvien pieaugušāki. Filmas vizuālais stils un krāsu lietojums jau skaidri ieskicē režisora spēju caur ikdienišķām situācijām atklāt cilvēcīgo un arī jocīgo katrā situācijā.

Filmas tapšanu ir iedvesmojis čehu “jaunais vilnis”.

 

18.03. 19:00

Pauls un Paula (Die Legende von Paul und Paula), rež. Hainers Karovs, 1973, Austrumvācija, 105 min

Lektors: Viktors Freibergs

Pauls un Paula dzīvo Austrumberlīnē 70. gadu sākumā. Viņi abi izveido attiecības ar citiem cilvēkiem, viņiem ir bērni, un abi savās attiecībās ir vairāk vai mazāk nelaimīgi. Kad Pauls un Paula iepazīstas, viņi uzsāk romānu, tomēr šādas attiecības Paulu neapmierina, kamēr Pauls viņai neko vairāk par mīļākās statusu nav gatavs dot. Filmas laikā viņi gan satuvinās, gan attālinās, radot spēcīgu un neparastu mīlas stāstu, kas ieskicē austrumbloku un šī perioda kino pavisam citās, daudz spilgtākās krāsās.

“Pauls un Paula” esot vācu politiķes Angelas Merkeles mīļākā filma. Lai arī filmas attiecības ar varu bija sarežģītas, tā ir arī viens no Austrumvācijas filmu studijas DEFA lielākajiem hitiem 70. gados.

 

LAIMES ZIEDS. Austrija, Vācija, Lielbritānija, 2019. Drāma

Garums: 100 min.

Režisore: Džesika Hausnere

Lomās: Emilija Bīčema, Bens Višovs

Milzīgā laboratorijā selekcionē jaunus augus. Biotehnoloģe Alise rada īpašu puķi, kas, pareizi kopta, izraisa laimes sajūtu. Šis augs var kļūt par ārkārtīgi ienesīgu mūsdienu antidepresantu. Pārkāpjot drošības noteikumus, Alise slepus pārnes mājās vienu augu. Pēc dažiem incidentiem zinātniecei rodas aizdomas, ka pašas radītā auga dēļ viņa var zaudēt dēlu.

Alises lomas tēlotāja Emilija Bīčema Kannu kinofestivālā saņēmusi balvu "Labākā aktrise".

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 21. februāra

Mazajā zālē:   28.02. seanss 16:00; 29.02. seanss 20:45; 01.03. seanss 13:30; 04.03. seanss 18:00

 

EMMA. Lielbritānija, 2020. Komēdija, drāma

Garums: 132 min.

Režisors: Autumn de Wilde

Lomās: Anya Taylor-Joy, Johnny Flynn, Bill Nighy, Mia Goth, Miranda Hart, Rupert Graves, Gemma Whelan, Callum Turner

Jaunā, apburošā un bagātā Emma Vudhausa ir pārliecināta, ka nemūžam neizies pie vīra, un pati būs savas dzīves noteicēja. Taču viņai ļoti tīk savest kopā citus. Tas nav tik viegli, kā Emma iecerējusi, un sagādā viņai ne mazums pārpratumu. Aizrāvusies ar citu romantiskās dzīves sakārtošanu, viņa nepamana, ka viņas mīlestība jau ilgu laiku ir bijusi tepat, viņas acu priekšā.

Džeinas Ostinas slavenā romāna “Emma” ekranizējums ir aizraujošs, humorpilns un romantisks ieskats angļu augstākās sabiedrības aprindu dzīvē 18.gs. beigās, kurā savijas tā laika šarms un elegance ar filmas autoru mūsdienīgo skatījumu.

Vecuma ierobežojums: 7+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 28. februāra!

Lielajā zālē:   28.02. seanss 18:00; 29.02. seanss 15:30; 01.03. seanss 20:00; 02.03. seanss 18:00; 04.03. seanss 16:00

Mazajā zālē: 05.03. seanss 20:30

 

KLASES SALIDOJUMS 2. Latvija, 2020. Komēdija

Garums: 97 min.

Režisors: Andrejs Ēķis

Lomās: Ainārs Ančevskis, Imants Strads, Juris Kaukulis, Elza Gauja, Gints Grāvelis, Daiga Gaismiņa, Indra Burkovska

Visiem trīs draugiem ir jāpaspēj gan doties uz bērēm, gan sarīkot Tomam vecpuišu balli, kā arī paspēt uz Toma kāzām. Personīgās problēmas, “draugu būšana” un ciešais laika nogrieznis ievelk trīs draugus trakos piedzīvojumos.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 14. februāra!

Lielajā zālē: 29.02. seanss 20:30 

01.03. seanss 13:00

 

LĒDIJAS PORTRETS UGUNĪ. Portrait of a Lady on Fire. Francija, 2019. Drāma

Garums: 121 min.

Režisore: Céline Sciamma

Reklāma
Reklāma

Lomās: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami

18. gadsimta beigas Francijā. Jauna sieviete Eloīze saderinājusies ar vecākās māsas bijušo līgavaini no Milānas. Lai līgavainis varētu redzēt, kāda izskatās viņa gaidāmā sieva, kādam ir jāuzglezno Eloīzes portrets, lai to pirms kāzām viņam nosūtītu. Tomēr Eloīze nevēlas precēties un atsakās no sava portreta gleznošanas. Viņas māte nolīgst gleznošanas skolotāju Mariannu, kurai ir uzticēts gleznot bez saderinātās klātbūtnes un piekrišanas, viņai nezinot. Spītējot vējam un ne īpaši patīkamiem laikapstākļiem, ar katru brīdi Marianna iepazīst Eloīzi arvien vairāk. Slepus glezna top, bet pavadītais laiks kopā ļauj sievietēm atklāties vienai pret otru, rodas cieša draudzība un arī Eloīzas teju vienmēr sakniebtās lūpas pamazām atraisās smaidā.

Balva par labāko scenāriju Kannu kinofestivālā un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā. Nominēta Kannu kinofestivāla Zeltas palmas zaram par gada labāko filmu.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma franču un itāļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 14. februāra!

Mazajā zālē:  28.02. seanss 20:00; 01.03. seanss 17:15; 04.03. seanss 20:00

 

DZĪVES LABĀKIE GADI. Les plus belles années d'une vie. Francija, 2019. Drāma

Garums: 90 min.

Režisors: Claude Lelouch

Lomās:  Jean-Louis Trintignant, Anouk Aimée, Souad Amidou

“Dzīves labākie gadi” ir franču kinorežisora Kloda Leluša 2019. gadā uzņemtā drāma, kas ir kulta filmas “Vīrietis un sieviete” turpinājums. Filma 2019. gadā arī tika rādīta Kannu Kinofestivālā.

Agrākais sacīkšu braucējs Žans Luī Diroks ir pārliecināts, ka viņa dzīves skaistākie gadi ir jau aiz muguras. Viņš dzīvo veco ļaužu pansionātā nelielā Normandijas pilsētiņā. Viņš sēž viens, un, lai gan viņam ir atmiņas problēmas, viņš, iegrimis pārdomās, sapņo par sievieti, kura viņam tik daudz nozīmēja.

Anna, kuru viņš nav saticis daudzus gadus, vada mazu veikaliņu. Žana Luī dēls Antuāns, norūpējies par tēva stāvokli, sameklē Annu un lūdz viņu apciemot viņas agrāko mīļāko.

Viņi gremdējas atmiņās par laiku, kad bija kopā, atgriežas sev dārgās vietās, kas viņiem liek atcerēties viņu mīlestību, un atzīst, ka tie bija viņu mūža labākie gadi.

Filmā redzamas ainas no 1966. gada filmas, kurā kopā spēlēja tie paši aktieri. Ir pagājuši 50 gadi, bet viņu siltie smaidi ir tie paši.

Lieliska aktierspēle, pazīstama mūzika un skaists mīlas stāsts, kas reiz bijis redzams uz ekrāna.

Filma franču, itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 14. februāra!

Mazajā zālē: 28.02. seanss 18:15; 29.02. seanss 14:00; 01.03. seanss 15:30; 02.03. seanss 20:15; 05.03. seanss 16:15

                    

PROKSIMA. Proxima. Vācija, Francija, 2019. Drāma

Garums: 107 min.

Režisore: Alice Winocour

Lomās: Eva Green, Zélie Boulant, Matt Dillon

Jauna sieviete vārdā Alise no mazotnes gribēja pētīt bezgalīgos kosmosa plašumus, sapņodama, ka tieši viņai radīsies unikālā iespēja sastapt ārpuszemes dzīvību vai arī veikt neticamu atklājumu, kas uz visiem laikiem izmainīs zemes iedzīvotāju apziņu. Viņa ilgi devās uz kāroto mērķi un, kad pieauga, nonāca kosmosa stacijā, kļūstot par veiksmīgu astronauti. Drīz viņa iepazinās ar visnotaļ pievilcīgu puisi, kurš pēc aizlidošanas kārtējā misijā, pazuda bez vēsts. Pēc deviņiem mēnešiem viņai piedzima meitiņa. Audzinot bērniņu viena, viņas mīlestība pret meitenīti arvien pieauga.

Pēc septiņarpus gadiem priekšniecība piedāvā drosmīgajai darbiniecei nopietnu uzdevumu. Viņai jādodas ceļojumā uz gadu. Bet vispirms jāveic ilga un nogurdinoša gatavošanās pirms gaidāmā lidojuma. Noslogota ar treniņiem, viņa visu laiku domā par šķiršanos no meitas un sāk apzināties, kas patiesībā viņai būs pats grūtākais. Atrašanās tālu prom no sava bērna uz ilgu laika posmu izrādīsies ne mazāk grūts pārbaudījums kā svarīgā valsts uzdevuma

izpildīšana.

Vecuma ierobežojums: 13+

Filma franču, angļu valodā, krievu, vācu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 15. februāra!

Mazajā zālē: 29.02. seanss 18:15; 01.03. seanss 19:3; 04.03. seanss 15:30

                    

ĢIMENES SVĒTKI. Fête de famille. Francija, Beļģija, 2019. Komēdija, drāma 

Garums: 101 min.

Režisors: Cedric Khan

Lomās: Catherine Deneuve, Emmanuelle Bercot, Vincent Macaigne, Cédric Kahn, Luàna Bajrami

Andrea svin savu dzimšanas dienu vasarā, un uz to ierodas visa viņas ģimene un tuvinieki. Jubilāre ir ieplānojusi dārza svētkus ar brīnišķīgām pusdienām un vakariņas sveču gaismā, pārliecināta, ka ģimenes pasākums būs sirsnīga kopā būšana.

Viens no viņas dēliem ir ieradies kopā ar savu jauno draudzeni un mazu kameru, ar kuru drīz nokaitina teju ikvienu. Taču vislielāko pārsteigumu sagādā meita Klēra, kura nule kā atgriezusies no Amerikas, pirms tam nozogot ģimenes dārglietas. Tagad viņa paziņo, ka vēlas 200 tūkstošus eiro kā kompensāciju par savu daļu no īpašuma, kurā dzīvo Andreas ģimene. Viena diena vienas ģimenes dzīvē ir notikumiem pilna – gan autoavārija, gan smiekli, gan nebeidzami strīdi, kuru laikā atklājas arī senāki dzimtas noslēpumi.

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma franču valodā, ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 7. februāra!

Mazajā zālē: 29.02. seanss 16:00

                   

VIRSNIEKS UN SPIEGS. An Officer and a Spy/J‘Accuse. Francija, Itālija 2019. Vēsturiska drāma

Garums: 131 min. 

Režisors: Roman Polanski

Lomās: Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner

No 7. februāra kinoteātrī “Splendid Palace” būs skatāma skandalozu slavu iemantojušā leģendārā režisora Romana Polaņska jaunā filma „Virsnieks un spiegs“. Šoreiz kino ģēnijs šķetina reālos faktos balstītu stāstu – slaveno franču virsnieka Alfreda Dreifusa lietu, kas satrieca 19. gadsimta Franciju. Venēcijas kinofestivālā Polaņska filma ieguvusi Lielo žūrijas balvu. 

Jaunajam talantīgajam Francijas armijas ģenerālštāba virsniekam Alfredam Dreifusam (Luī Garels) paredzama spoža karjera. Taču 1894. gada oktobrī sagrūst jaunā cilvēka cerības godam kalpot dzimtenei, visa dzīve karājas mata galā. Francijas armijas kapteini apsūdz valsts nodevībā un spiegošanā Vācijas labā. No viņa karavīra uniformas rupji norauj uzplečus, viņam virs galvas demonstratīvi salauž zobenu. Virsnieka gods ir iemīts dubļos, un Alfredu Dreifusu uz ilgiem gadiem izsūta uz tālo Sātana salu Atlantijas okeānā. Francijā šī lieta guva plašu atbalsi, visa Eiropa bija vīlusies.

Skandalozo lietu izmeklē slepenā dienesta priekšnieks Žoržs Pikārs (Žans Dižardēns). Pētīdams ārkārtīgi juceklīgās liecības, pulkvedis apjauš, ka zemē iemītais Dreifuss nav vainīgs un viņam celtā apsūdzība saistīta ar varenu politisku spēku rūpīgi izstrādātu plānu. Īstie spiegi un nodevēji vēl joprojām ir brīvībā. Riskēdams ar savu dzīvi un godu un apzinādamies neiedomājamo korupcijas mērogu, Žoržs Pikārs dodas iekšā bezgala bīstamā krāpšanas un melu labirintā, lai attaisnotu nelikumīgi apsūdzēto Dreifusu. 

Ambiciozā, aizraujošā Romana Polaņska filma par godu un cieņu “Virsnieks un spiegs” – īsta dāvana kino cienītājiem no 7. februāra. 

Vecuma ierobežojums: 13+ 

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 7. februāra!

Mazajā zālē: 02.03. seanss 17:45

Lielajā zālē:  28.02. seanss 15:30; 29.02. seanss 18:00

 

KINO BĒRNIEM - Klāra un burvju pūķis

Clara. Ukraina, 2020

Filmas garums: 1h 27 min

Piedzīvojumu filma, komēdija, animācija, ģimenes filma

Režisors: Oleksandr Klymenko

Reizi tūkstoš gados pasaku pasaulē parādās maģisks pūķis. Arkārtējā retuma dēļ pūķi nolaupa ļaunie spēki, lai izmantotu tā maģiju. Tomēr drīz vien ļaundari pazaudē pūķi, un to atrod draugu neveiksminieku pāris – jautrs jenots un pļāpīgs rūķis. Puiši stingri apņemas palīdzēt mazulim atrast savas mājas. Ceļā viņus gaida tikšanās ar meiteni Klāru un viņas palīgiem – trim jautriem pērtiķiem. Viņa dzīvo mazā mājiņā un pat nenojauš, ka dzīve gatavo viņai izaicinājumu.

Filma dublēta latviešu valodā.

Lai mazie kino mīļotāji iejustos “Splendid Palace” mājīgajās telpās un ērti baudītu filmu, bērni kinoteātrī kopā ar vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem un draugiem ir gaidīti stundu pirms seansa. Šajā laikā ikvienam atnācējam ir iespēja radīt savu pasauli ar GIGI Bloks – būvēt savu spēļu kinoteātri, māju, pili, pilsētu vai kaut ko citu.

Gigi Blocks Kino bērniem

Kinoteātrī "Splendid Palace" 29.februārī un 7., 14. martā plkst. 12.00!

 

PILSĒTA PIE UPES. City on the River. Latvija, 2020. Drāma

Garums: 118 min. 

Režisors: Viesturs Kairišs

Producents: Guntis Trekteris

Aktieri: Juozas Budraitis, Gundars Āboliņš, Agnese Cīrule, Dāvis Suharevskis, Brigita Cmuntova

Lai cik necilvēcīga nebūtu vēstures gaita, cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību.

Viestura Kairiša filma “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis) - kinoteātros 2020.gadā!

Ansim ir nevainīga profesija - daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi... Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle...

Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule ("Homo Novus", seriāls "Sarkanais mežs") un Gundars Āboliņš ("Homo Novus", "Bille"), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.

Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs - spēlfilma “Melānijas hronika”.

Vecuma ierobežojums: 12+

Lielajā zālē: 01.03. seanss 17:30  

                    

PARAZĪTS. Parasite. Dienvidkoreja, 2019. Komēdija, drāma, trilleris

Garums: 132 min.

Režisors: Bong Joon Ho

Lomās: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Jo

Apstākļi, kuros maz kopīgā: lepnā slavena arhitekta projektētā namā plaukst modernās pilsētvides elites pārstāvju dzīve, savukārt kādā nolaistā puspagraba miteklī savu strupceļa situāciju apņēmīgi cenšas pārvarēt trūkuma un neveiksmju vajāta ģimene. Kad liktenis piedāvā iespēju šādu ļaužu ceļiem krustoties, guvumu un postījumu apmērs nav paredzams.

Režisors radoši apvērš un nojauc žanru robežas, apvienojot melnā humora, spriedzes kino un sociālās drāmas elementus. Viņš akcentē, ka mūsdienu polarizētajā sabiedrībā kastu sistēma jeb šķiru hierarhija tiek liekulīgi apslēpta un uzlūkota kā pagātnes relikts, tomēr pastāv stingras robežas – krasi atšķirīgu aprindu simbiotiska līdzāspastāvēšana ir neiespējama. Un tam diemžēl nav alternatīvu. Toties citu vainošanas un vienkāršotu risinājumu kārdinājums gan ir liels. Kannu kinofestivāla žūrija šai filmai vienbalsīgi piešķīra Zelta palmas zaru.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma korejiešu, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.       

Lielajā zālē: 28.02. seanss 20:30; 29.02. seanss 13:00; 01.03. seanss 15:00; 02.03. seanss 20:30 

 

 

Kases darba laiks: darbadienās no plkst. 15:00 līdz pēdējā seansa sākumam, brīvdienās no plkst. 12:00 līdz pēdējā seansa sākumam. 


Ieskaties: www.splendidpalace.lv