Nākamgad uz kino? Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārs līdz 9. janvārim

Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārs no 3. līdz 9. janvārim. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Filmas "Jojo Rabbit" publicitātes foto.

IZMISUMS. Latvija, 2019. Drāma

Garums: 75 min.

Režisors: Kārlis Lesiņš

Lomās: Kaspars Zāle, Alise Danovska, Vita Varpina, Kaspars Gods, Dārta Daneviča

Gata dzīvi ir piemeklējusi melnā strīpa – atlaiž no darba, pamet draudzene, sākas veselības problēmas. Lai tiktu ar visu galā, viņš ir spiests doties uz savu bērnības mājokli – lauku māju. Mazajā ciematā viņš satiek skaisto Miju un kultveidīgo kopienu, kuru vada valdzinošā šamane. Šī atgriešanās pārtop par mistikas apvītu psihiatrijas seansu, pār kuru Gatis sāk zaudēt kontroli. Iedomas un realitāte sāk savīties spraigu notikumu virknē, no kuras atpakaļceļa vairs nav...

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu un krievu valodā. 

PIRMIZRĀDE kinoteātrī "Splendid Palace" 9. janvārī! 

Lielajā zālē: 09.01. seanss 19:00 PIRMIZRĀDE

 

KINOLEKTORIJS 

“TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XV: VARAS SPĒLES’’

Šogad kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” pēta varas attiecības uz ekrāna un arī ārpus tā. Tās ir attiecības, kas rodas, atspoguļojot konkrēta laika un telpas politiskās norises un to ietekmi uz vienkāršo cilvēku dzīvi. Tā ir kontrole pār cilvēku pašnoteikšanās brīvību - viņu ķermeņu autonomiju un tiesībām uz brīvu izvēli. Un arī attiecības ar varu, kas risinās, uzņemot kino.  Kas notiek, kad sākotnēji atļauta filma pēc uzņemšanas vairs neatbilst tam, kas no tās ir gaidīts? Aizliegt? Rādīt? Parādīt un tad noņemt no ekrāniem? 

Šīs attiecības nekad nav vienkāršas, tāpēc arī šogad aicinām pievienoties, lai skatītos un domātu par kino ietekmi uz procesiem sabiedrībā – sešos vakaros no janvāra līdz martam. Tikšanās vieta arī šoreiz - kinoteātra “Splendid Palace” Lielās zāles mīkstie krēsli. Pirms katras filmas, kā jau ierasts, būs arī kāda īpaša lektora stāstījums par to, kāpēc par šo filmu nedrīkst nezināt. Tiekamies! 

“Z” (Z), rež. Kosta-Gavrass, 1969, Francija, Alžīrija, 127 min

Lektors: Jānis Putniņš

Politisks trilleris, asa sižeta spriedzes filma un vēsturisks eposs – “Z” varētu aprakstīt ar visiem šiem terminiem. Pēc iznākšanas uz ekrāniem filma elektrizēja Rietumu pasauli, kas 60. gadu beigās bija uz nemitīgas revolūcijas viļņa. Tās jauda, meklējot patiesību, joprojām nav zudusi.

Filmas skatītājs tiek ievests nemitīgi mainīgā notikumu virpulī, kas raksturo 60. gadu Grieķiju, apzināti saistot tajā redzamo notikumu un personu attēlojumu ar šī laika realitāti. Jauna un daudzsološa opozīcijas politiķa atentāts piesaista nekorumpēto spēku uzmanību, un izmeklētājs, sekojot patiesībai, atklāj asinis stindzinošu sazvērestību valdības augstākajā līmenī. 

Filma nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai “Oskars” gan kā gada labākā filma, gan kā labākā ārzemju filma – šāds novērtējums ir reti sastopams. 

Lielajā zālē: 8.01. plkst. 19:00

Kinolektorija norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

SVILPOTĀJI. La Gomera. Rumānija, Francija, Vācija, Zviedrija

Krimināla komēdija 

Garums: 97 min. 

Režisors: Corneliu Porumboiu

Lomās:  Vlad Ivanov, Catrinel Marlon, Rodica Lazar 

Bukarestes policijas inspektors Kristi ir labi iepazinis gan likumsarga, gan noziedzīgo pasauli, jo ir mafijas ziņotājs. Viņš dodas uz Kanāriju salu Gomera, lai apgūtu sentēvu svilpošanas valodu. Rumānijā viņu novēro policija, tāpēc, izmantojot šo māku, viņš varētu turpināt sazināties ar gangsteriem, lai izpestītu no cietuma Žoltu. Žolts vienīgais zina, kur paslēpti trīsdesmit miljoni dolāru. Šai dubultspēlē nodevības un maldināšanas lāde nu ir vaļā… Būs arī liktenīgā sieviete.

Filmas varoņi atrodas kategorisku viedokļu vidē, kur katrs pastāvīgi cenšas uztiept citiem savējo. Cilvēku nospriegotajās attiecībās vairs tikai slepenā valodā iespējams izteikties skaidri un atklāti. Rumāņu jaunā viļņa ievērojamākā režisora uzņemtā tumšā komēdija tika nominēta Kannu kinofestivāla Zelta palmas zaram. Filmā skan gan Karla Orfa, gan Igija Popa mūzika.

Vecuma ierobežojums: 16+ 

Filma rumāņu, angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. 

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 9. janvāra!

Mazajā zālē: 09.01. seanss 18:00 

 

BRĪNIŠĶĪGAIS LAIKMETS. La belle épogue. Francija, 2019

Romantiska komēdija

Garums: 110 min. 

Režisors: Nicolais Bedos

Lomās: Fanny Ardant,  Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier,  Pierre Arditi

Uz ko tu būtu gatavs, lai agtieztos pagātnē?

Viktoram šķiet, ka labākie dzīves gadi jau aiz muguras, sieva atteikusies ar viņu gulēt kopā. Negaidīti viņš saņem piedāvājumu ceļot pagātnē, viņam tikai jāizvēlas jebkurš laiks, kurā viņš vēlas paviesoties. Viktora izvēle ir atgriezties 40 gadu senā pagātnē, laikā, kad viņš satika savu lielo mīlestību.

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 3.janvāra!

Lielajā zālē: 03.01. seanss 18:00; 05.01. seanss 20:30; 06.01. seanss 18:15; 07.01. seanss 15:30

Mazajā zālē: 04.01. seanss 14:30; 09.01. seanss 20:00

 

TRUSIS DŽODŽO. Jojo Rabbit. Čehija, Jaunzēlande, ASV, 2019

Komēdija, Kara drāma 

Garums: 108 min.

Režisors: Taika Waititi

Lomās: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi, Sam Rockwell, Rebel Wilson

Neveiklais un vienaudžu atstumtais 10-gadīgais vācu puisēns Džodžo cenšas atrast savu vietu viņam tik neierastajā pasaulē. Lai kompensētu pazudušo tēvu un draugu neesamību, viņš rada sev iedomu draugu - Ādolfu Hitleru, kurš nemaz nav līdzīgs tā laika Trešā reiha vadonim. Taču reiz viņš nejauši atklāj, ka māte slēpj mājās ebreju meitenīti un drīz vien Džodžo nāksies izdarīt izvēli par to, kas viņa dzīvē ir galvenais.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 3. janvāra! 

Lielajā zālē: 03.01. seanss 20:15; 05.01. seanss 18:15; 06.01. seanss 20:30; 07.01. seanss 17:45; 08.01. seanss 16:00              

Mazajā zālē: 04.01. seanss 16:45

 

CATS. Lielbritānija, ASV, 2019

Komēdija, drāma, mūzikls 

Garums: 106 min. 

Režisors: Tom Hooper

Lomās: Ian McKellen, Taylor Swift, James Corden, Jennifer Hudson, Idris Elba, Rebel Wilson, Judi Dench

Endrū Loida Vēbera pasaulslavenais mūzikls "Kaķi" (Cats) - pirmo reizi uz lielā ekrāna!

Vasaras nakts mēnesnīcā kaķi pulcējas uz Londonas jumtiem, lai piedalītos savā ikgadējā rituālā. Viņiem jāizvēlas no sava vidus viens, kurš, šīszemes gaitas beidzis, šonakt aizceļos uz kaķu Paradīzi. Taču tam pretojas kaķu cilts ļaunais ģēnijs, kuram pat izdodas nolaupīt cilts patriarhu un pieņemt viņa izskatu. Galu galā viss tomēr beidzas laimīgi, ļaunums ir uzvarēts, un nopelniem bagāta kaķene Grizabella dodas savā pēdējā ceļojumā, atvadīdamās ar slaveno āriju „Memories” – „Atmiņas”.

Savu pirmizrādi „Kaķi” piedzīvoja 1981. gada 11. maijā Londonas Vestendā, kas līdzās Brodvejam ir otrs pasaules etalonskatuvju centrs.

Filmu režisējis Oscar® balvas ieguvējs Toms Hūpers (The King's Speech, Danish Girl, Les Misérables).

Bez vecuma ierobežojuma.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 26. decembra!

Lielajā zālē: 03.01. seanss 15:30

Mazajā zālē: 05.01. seanss 16:30; 06.01. seanss 20:15; 08.01. seanss 18:00

 

PATIESĪBA. The Truth. Francija, Japāna, 2019

Drāma

Garums: 106 min.

Režisors: Hirokazu Kore-eda

Lomās: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke, Clémentine Grenier, Manon Clavel, Alain Libolt, Christian Crahay, Roger Van Hool

Venēcijas kinofestivāla 2019. gada filma.

Franču kinozvaigzne Fabjena dzīvo smalkā savrupmājā kopā ar vīru, uzticīgu palīgu un mazu sunīti Toto. Viņa peldas slavā, skatītāji viņu mīl.

Viņai nepatīk runāt par vecumu un vīriešiem, kuri viņu dievina un ceļ debesīs.

Viņa nopublicē memuārus un atklāj publikai savu vētraino dzīvi. Bet viņa nebija iedomājusies, ka mājās kopā ar savu ģimeni varētu pēkšņi no Ņujorkas atgriezties viņas meita.

Ģimenes atkalapvienošanās, kurai fonā ir publicētie memuāri, pārvēršas par attiecību skaidrošanu, pārmetumiem, skandāliem un patiesības meklējumiem. Un patiesībai, izrādās, ir divas puses.

Reklāma
Reklāma

Lieliska divu diženu franču kinoaktrišu – Katrīnas Denēvas un Žiljetas Binošas – spēle. Asprātīgi dialogi, romantiska mūzika. Kannu kinofestivāla laureāta izsmalcināta komēdijdrāma par ģimenes attiecībām.

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma franču, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 26. decembra!

Mazajā zālē: 03.01. seanss 17:45; 07.01. seanss 18:00; 09.01. seanss 15:30

Lielajā zālē: 05.01. seanss 16:15

 

PARAZĪTS. Parasite. Dienvidkoreja, 2019. Komēdija, drāma, trilleris

Garums: 132 min.

Režisors: Bong Joon Ho

Lomās: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Jo

Apstākļi, kuros maz kopīgā: lepnā slavena arhitekta projektētā namā plaukst modernās pilsētvides elites pārstāvju dzīve, savukārt kādā nolaistā puspagraba miteklī savu strupceļa situāciju apņēmīgi cenšas pārvarēt trūkuma un neveiksmju vajāta ģimene. Kad liktenis piedāvā iespēju šādu ļaužu ceļiem krustoties, guvumu un postījumu apmērs nav paredzams.

Režisors radoši apvērš un nojauc žanru robežas, apvienojot melnā humora, spriedzes kino un sociālās drāmas elementus. Viņš akcentē, ka mūsdienu polarizētajā sabiedrībā kastu sistēma jeb šķiru hierarhija tiek liekulīgi apslēpta un uzlūkota kā pagātnes relikts, tomēr pastāv stingras robežas – krasi atšķirīgu aprindu simbiotiska līdzāspastāvēšana ir neiespējama. Un tam diemžēl nav alternatīvu. Toties citu vainošanas un vienkāršotu risinājumu kārdinājums gan ir liels. Kannu kinofestivāla žūrija šai filmai vienbalsīgi piešķīra Zelta palmas zaru.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma korejiešu, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 27. decembra!

Mazajā zālē: 03.01. seanss 20:00; 04.01. seanss 19:00; 06.01. seanss 17:45; 07.01. seanss 15:00; 08.01. seanss 20:15

 

KINO BĒRNIEM – 

LEDUS SIRDS 2. Frozen 2. ASV, 2019

Animācija, komēdija, piedzīvojumu

Režisors: Jennifer Lee, Chris Buck

Aktieri: Jonathan Groff, Kristen Bell, Evan Rachel Wood

Anna, Elza, Kristofs, uzticamais ziemeļbriedis Svens un apburošais sniegavīriņš Olafs ir spiesti pamest karaļvalsti un doties vēl tālāk uz ziemeļiem. Ceļojums aizvedīs viņus pie seno leģendu pirmssākumiem un palīdzēs atklāt noslēpumus, kuri ir saistīti ar karaļvalsts pagātni.

Filma dublēta latviešu valodā.

Lai mazie kino mīļotāji iejustos “Splendid Palace” mājīgajās telpās un ērti baudītu filmu, bērni kinoteātrī kopā ar vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem un draugiem ir gaidīti stundu pirms seansa. Šajā laikā ikvienam ir iespēja radīt savu pasauli ar GIGI Bloks – būvēt savu spēļu kinoteātri, māju, pili, pilsētu vai kaut ko citu.

Kinoteātrī "Splendid Palace" 28.decembrī plkst. 12.00, 4. un 11.janvārī plkst. 12.00!

 

ZVAIGŽŅU KARI: SKAIVOKERA ATDZIMŠANA. Star Wars: The Rise of Skywalker. ASV, 2019

Piedzīvojumu filma, fantāzija

Garums: 155 min. 

Režisors: J.J. Abrams

Lomās: Daisy Ridley, Mark Hamill, Lupita Nyong'o, Adam Driver, Domhnall Gleeson, Oscar Isaac, Keri Russell, Carrie Fisher, Richard E. Grant

Neticamais stāsts par Skaivokeru ģimeni tuvojas savam noslēgumam un sola sniegt atbildes uz visiem jautājumiem, kuri tika uzdoti iepriekšējās sērijās. Atkalredzēšanās ar labi zināmajiem varoņiem un tikšanās ar jauniem, aizraujoši ceļojumi un galaktiska apmēra piedzīvojumi mūs gaida fantastiskās sāgas grandiozajā nobeigumā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Mazajā zālē: 05.01. seanss 19:00

 

ES - LEONARDO. Io, Leonardo. Itālija, 2019

Drāma, biogrāfija 

Garums: 90 min. 

Režisors: Jesus Garces Lambert 

Lomās: Luca Argentero, Angela Fontana, Francesco Pannofino, Stefano Ciammitti, Massimo De Lorenzo

Unikāla dokumentālā mākslas filma par vienu no diženākajiem vēstures ģēnijiem!

Šī filma ir kā ceļojums Leonardo da Vinči apziņā. Viņš ir pasaules kultūras leģenda, viens no pārsteidzošākajiem ģēnijiem cilvēces vēsturē, „pasaules galvenās gleznas“ – „Monas Lizas“ – radītājs.

Ar vismodernāko tehnoloģiju palīdzību filmā tiek no jauna radīti meistara diženie mākslas darbi.

Filma uzņemta 4K izšķirtspējas formātā un palīdz atklāt iespaidīgo cilvēku, mākslinieku, zinātnieku un izgudrotāju Leonardo da Vinči no pavisam jaunas puses!

Moderni efekti rada sajūtu, ka vērojam diženā ģēnija laiku, un pārsteidzošais ceļojums neatstās vienaldzīgu nevienu!

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Lielajā zālē: 07.01. seanss 20:00

Mazajā zālē: 03.01. seanss 16:00; 05.01. seanss 14:30; 06.01. seanss 16:00

               

UN TAD MĒS DEJOJĀM. And Then We Danced. Zviedrija, 2019

Drāma

Garums: 105 min

Režisors: Levan Akin 

Lomās: Levan Gelbakhiani, Bachi Valishvili, Ana Javakishvili 

Merabam deja ir visa dzīve. Viņš ar partneri Mariju katru dienu dodas uz mēģinājumu Gruzijas tautas deju ansamblī cerībā reiz mirdzēt uz lielās skatuves. Ansamblim pievienojas talantīgais un harismātiskais Iraklijs. Viņš kļūst par Meraba galveno sāncensi un negaidīti arī par viņa lielāko kaislību. Šī filma ir atzīšanās mīlestībā Gruzijai; tās dejas, mūzika, ēdiens un ainavas ir lielisks pašizziņas stāsta fons. Kannu, Londonas un citos festivālos milzīgu ievērību guvušo filmu Zviedrija nominējusi balvai "Oskars".

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Filma gruzīnu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Lielajā zālē: 06.01. seanss 16:15

                    

DVĒSEĻU PUTENIS. Latvija, 2019. Vēsturiska kara drāma

Garums: 123 min.

Režisors: Dzintars Dreibergs

Lomās: Oto Brantevics, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Jēkabs Reinis, Renārs Zeltiņš, Vilis Daudziņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa

Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Filma latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Lielajā zālē: 05.01. seanss 13:45

 

SĀPES UN SLAVA. Dolor y gloria. Spānija, 2019. Drāma

Garums: 113 min. 

Režisors: Pedro Almodóvar

Lomās: Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia, Nora Navas, Julieta Serrano, Penélope Cruz

Slavens kinorežisors, jau cienījamā vecumā, Salvadors ir vientuļš, neirotisks intelektuālis. Velti mēģinājumi smelties iedvesmu sev apkārt esošajos mākslas darbos nepalīdz izrauties  no radošās krīzes. Un tad Salvadors saņem piedāvājumu, kas aizsauc pagātnē. Atmiņas par bērnību Valensijā kopā ar vecākiem, jaunību, pirmo mīlestību Madridē, veiksmēm un neveiksmēm, ir tik spilgtas, ka tās viņu atkal atgriež dzīvē, un top jauna, izcila filma.

Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 

Vecuma ierobežojums: 12+ 

Mazajā zālē: 07.01. seanss 20:15; 08.01. seanss 15:30

 

 

Kases darba laiks: Darbadienās no plkst. 15:00 līdz pēdējā seansa sākumam, brīvdienās no plkst. 12:00 līdz pēdējā seansa sākumam. 


Ieskaties: www.splendidpalace.lv