Psiholoģijas dienas 2016 risināsies no 7. līdz 15. oktobrim

Ceturto gadu pēc kārtas, no 7. līdz 15.oktobrim, visā Latvijā norisināsies Psiholoģijas dienas, kuru ietvaros notiks psiholoģiskās konsultācijas, psiholoģiskā kino seansi ar viedokļu apmaiņu pēc filmu noskatīšanās, diskusijas, kā arī semināri un lekcijas dažādās psiholoģijas jomās. Psiholoģjas dienu pasākumi ir paredzēti ne vien nozares profesionāļiem, bet arī ikvienam interesentam, kopā tiek plānoti vairāk nekā 30 dažādi pasākumi un lielākā daļa no tiem ir bez maksas. 

Foto no 2015. gada pasākuma “Stress un apzinātības prakse. Mg.psych., Mg.sc.sal., lekt. Indra Majore – Dūšele,  RSU, Latvija.”

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto no 2015. gada pasākuma “Stress un apzinātības prakse. Mg.psych., Mg.sc.sal., lekt. Indra Majore – Dūšele, RSU, Latvija.”

Psiholoģijas dienu mērķis ir sekmēt atvērtu, radošu vidi profesionālai diskusijai, kā arī informēt sabiedrību un nozares speciālistus, psiholoģijas studentus un citus interesentus par aktualitātēm psiholoģijā Latvijā un ārpus tās. Šo pasākumu laikā tiek pārrunāti arī jaunākie pētījumi Latvijā, organizētas diskusijas par aktuālām tēmām, kā arī tiek sniegta praktiska un noderīga informācija ikvienam interesentam. Psiholoģijas dienas norisinās kopš 2013. gada, sākot no 2014. gada tās koordinē Latvijas Psihologu biedrība.
 

Psiholoģijas dienu organizēšanā aktīvi ir iesaistījušās arī Baltijas Starptautiskā akadēmija, Daugavpils universitāte, Latvijas Individuālpsiholoģijas asociācija, Latvijas Juridiskās psiholoģijas asociācija, Latvijas Klīnisko psihologu asociācija, Latvijas Konsultatīvās psiholoģijas asociācija, Latvijas Organizāciju psihologu biedrība, Latvijas Psihologu biedrība, Latvijas Skolu psihologu asociācija, Latvijas Sporta psiholoģijas asociācija, Latvijas Testu komisija, Latvijas Universitāte, Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija un Rīgas Stradiņa universitāte.


Šogad semināros iekļautas tādas tēmas kā sporta psiholoģija, bērnu audzināšana, emocionālais intelekts, veselīga dzīvesveida sekmēšana, smilšu spēles, depresija, intelektuālā produktivitāte, apzinātība, ikdienas stress un trauksme, tāpat būs pieejamas bezmaksas konsultācijas un citas aktivitātes. Tāpat tiek organizēts jauno zinātnieku konkurss, kur psiholoģijas studenti var piedalīties ar pašu veiktajiem pētījumiem.
Psiholoģijas dienu pasākumi ir bez maksas, izņemot psiholoģiskā kino vakarus un atsevišķas konferences. Pasākuma dalībnieki tiek aicināti pieteikt savu dalību,  jo daudzos pasākumos ir ierobežots apmeklētāju skaits.

Reklāma
Reklāma


Iepriekšējos gados tika saņemtas lieliskas atsauksmes no Psiholoģijas dienu apmeklētājiem: “Ārkārtīgi interesanta lekcija, bagātīga un plaša informācija, radoša un saistoša pasniegšana”, “Liels paldies, ka kaut kas tāds vispār notiek” un “Paldies, bija tiešām interesanti”. 

Starptautiskā līmenī šādus pasākumus rīko Apvienoto Nāciju Organizācija sadarbībā ar Amerikas Psiholoģijas Asociāciju. Labs piemērs Latvijas psihologu saimei ir Austrālija, kur nu jau 16 gadus otrajā novembra nedēļā notiek Psiholoģijas nedēļa. To organizē Austrālijas Psiholoģiskā biedrība.

Psiholoģijas dienas norisināsies ne vien Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Precīzāka informācija par pasākumiem, norises vietu un tēmām ir pieejama mājaslapā www.psihologijasdienas.lv, kurā var aplūkot pasākumu afišu un reģistrēties un saņemt jaunumus par pasākumiem, kā arī “Facebook” lapā “Psiholoģijas dienas 2016”.